Bekijk nu de samenvatting van het gevecht tussen Mike Tyson en Roy Jones Jr. 6 BUITENLANDS VOETBAL SPANJE^ Leo Messi, de enige die de vergelijking met Diego Maradona heeft kunnen doorstaan, bracht gisteren tijdens Barcelona-Osasuna (4-0) het ultieme eerbetoon aan zijn overleden landgenoot. In zijn eigen land, en ook daarbui ten, zal Leo Messi nooit Diego Ma radona kunnen overtreffen. Hoe veel meer doelpunten hij ook heeft gescoord, hoeveel meer prijzen hij heeft gewonnen, hoeveel meer uit zonderlijke dribbels hij heeft ge maakt, 'De Vlo' zal het voor de meeste oudere voetbalfans, en ze ker die in Argentinië, altijd afleggen tegen de herinnering aan 'Pluisje'. En was het al moeilijk een levende Maradona te overtreffen, tegen een dode martelaar van het voetbal gekke Argentinië zal die missie on mogelijk zijn. Maar Messi heeft altijd minder moeite gehad met Maradona dan Maradona met Messi. Een kwestie van karakter. Als elk Argentijns jon getje was Lionel Messi idolaat van de man die zijn land in 1986 naar het wereldkampioenschap leidde. Messi werd pas een jaar later, in juni 1987 geboren, maar kreeg daarna vanzelfsprekend de verhalen mee. En al die vergelijkingen, die al vroeg begonnen, toen Messi een absurd talentvolle pupil bleek. Messi is van Rosario, en zijn club werd Newell's Old Boys. Toen Lio nel zes jaar was, op 7 oktober 1993, nam vader Jorge hem mee naar een vriendschappelijk duel van Ne- well's met Emelec uit Ecuador. Een vriendschappelijk potje om de te rugkeer van Maradona naar het Ar gentijnse voetbal te vieren. Na Na pels, een lange schorsing wegens cocaïnegebruik en een kort avon tuur in Sevilla had het idool voor de club uit Rosario getekend. Zeven wedstrijden maar zou Maradona voor Newell's spelen. Toen Leo Messi gistermiddag rond half vier de 4-0 van FC Barce lona scoorde, nam hij even een mo ment voor zichzelf, maar vooral voor Diego. Even, in een flits, had de erfgenaam zijn maestro al in de eerste helft willen eren. Een bal vloog vanaf de voet van spits Braithwaite richting het doel. Messi sprong op, stak zijn linkerarm in de lucht, leek de bal met een hand van God het laatste zetje te willen ge ven. Hij deed het niet. Hij wachtte tot zijn werkelijke kans kwam. Een prachtig schot met links, 73ste minuut. Hij haalde de aanvoerdersband van zijn arm, trok het shirt met zijn naam en nummer 10 uit, en daaronder verscheen een oud shirt met nummer 10. Niet het blaugrana van FC Barcelona, de club waar ook Maradona voor had ge speeld. Noch het albiceleste van Ar- gentinië, waar bondscoach Mara- dona Messi op het WK van 2010 zijn aanvoerder maakte. Het shirt was roodzwart. Van Ne well's, een shirt dat Messi als zesja rig jochie na een van die slechts ze ven wedstrijden van Maradona, of misschien later, had gekregen. En altijd bewaard. Toen deed Messi wat hij altijd doet, na een doelpunt. Naar boven kijken. Naar zijn oma, die hem als jochie naar het voetbalveld bracht - ze overleed toen hij tien was. Maar nu was die blik, waren de twee vin gers in de lucht, niet alleen voor haar. NEDERLANDERS IN HET BUITENLAND Ga naar pzc.nl/miketyson of scan de QR code Afgelopen weekend heeft het gevecht tussen Mike Tyson en Roy Jones Jr. plaatsgevonden in Californië. Mocht je het gemist hebben, ga dan nu naar onze website of bekijk het in de app. maandag 30 november 2020 PC Messi eert Maradona met goal en oud shirt Edwin Winkels Barcelona Lionel Messi showt het shirt van Newell's Old Boys. Maradona speelde er maar eventjes. foto reuters Donny van de Beek (foto) had zijn eerste basisplaats in de Premier League. Met Man chester United won hij met 2-3 bij Southampton. Bij rust stond Manchester nog met 2-0 achter. Van de Beek maakte de 90 minuten vol. Edison Cavani maakte in de blessuretijd de winnende goal. Bas Dost (foto) tekende voor zijn derde competitietref fer van het sei zoen. Hij zorgde na mens Eintracht Frankfurt voor de 2-3 op bezoek bij Union Berlin. Het was niet genoeg voor de winst, want het werd nog 3-3. Bij Union Berlin had Sheraldo Becker een plek in de basis. Trainer Ronald Koeman had alle reden tot lachen. Zijn ploeg Barcelona won gisteren met 4-0 van Osasuna. Fren- kie de Jong en Sergino Dest stonden in de basis. Een dag eerder verloor aartsrivaal Real Madrid op eigen veld met 1-2 van Deportivo Alavés. Bayer Lever- kusen speelde thuis gelijk tegen Hertha BSC (0-0). Het elftal van trainer Peter Bosz (foto) raakt zo verder achterop bij koploper Bayern Müchen. Leverkusen staat derde in de Bundesliga, met een achterstand van 3 punten op Bayern. Daley Sinkgraven speelde de hele wedstrijd voor Leverkusen en kreeg geel. Deyovaisio Zeefuik en Javairö Dilrosun bleven op de bank bij Hertha BSC, de nummer 13 van Duitsland.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 38