m Schmidt gokt, maar PSV wint wel Onzichtbare Jörgensen is boos na late wissel 1-0 5 i maandag 30 november 2020 v I t&m - waslijst aan afwezigen, het drukke pro gramma; het zijn allemaal plausibele redenen voor de worsteling van Feyen- oord. Op karakter kwam Feyenoord keer op keer ver, zelfs gisteren tegen FC Utrecht. ,,Maar je kunt het niet altijd met werklust afdwingen, het moet ook met een bepaalde manier van voetbal len. En dat hadden we vandaag hele maal niet. We leden zoveel balverlies", aldus Advocaat. Basisdebutant Bovendien viel zijn ploeg meer uit el kaar dan normaal. Het middenveld was te vaak een soort 'schipper mag ik over varen', zo immens groot was de ruimte die daar werd weggegeven. „Iedereen ziet wat ik heb gezien'', zei Advocaat. ,,Het is aan anderen om te zeggen wat er aan de hand is, dat doe ik liever niet zelf. Maar te veel spelers konden niet brengen wat ze normaal kunnen bren gen.'' Vooral op het middenveld en in de voorhoede. Basisdebutant Jordy Wehrmann kreeg nog wat schouder klopjes, maar waar was de Portugees Joao Teixeira gisteren? Zoals in de voor hoede Steven Berghuis en Nicolai Jor- gensen het verschil niet konden maken. FC Utrecht gaf eigenlijk maar twee kansen weg. Bij de eerste kopte Mark van der Maarel zomaar opeens snoei hard tegen zijn eigen paal. Na rust tikte Lutsharel Geertruida, eigenlijk uit het niets, de gelijkmaker binnen: 1-1. Don derdag wacht Dinamo Zagreb. ,,Dan moet het beter'', zei Advocaat. Orkun Kokcu, gisteren geschorst, keert dan weer terug in de basiself. Net als Jens Toornstra, die al sinds Fortuna Sittard hamstringklachten heeft. Maar tegen de Kroaten zijn Bart Nieuwkoop (gisteren ziek) en spits Jörgensen dan weer geschorst. ,,En de jongens die er al heel lang niet bij zijn, dat duurt alle maal wel heel erg lang'', zei Advocaat. Hij doelde met die opmerking vast ook op de Colombiaan Luis Sinisterra die weken geleden al voluit meetrainde met de selectie maar door de voorzich tige medische staf nog altijd aan de kant wordt gehouden. PSV speelde heel matig tegen Sparta, maar wist wel te winnen: 1-0. Donyell Malen redde als invaller uiteindelijk de punten voor de thuisploeg, dat met een sterk gewijzigd elftal speelde. Ten opzichte van afgelopen don derdag tegen PAOK koos coach Roger Schmidt voor liefst acht an dere spelers, waarvan er vijf in de tweede helft alsnog in het veld kwamen om de boel te redden. PSV-trainer Roger Schmidt haalde opgelucht adem toen zijn landge noot Lennarty Thy na negen mi nuten spelen een joekel van een kans miste. De spits van Sparta speelde de bal voorbij doelman Lars Unnerstall, zag een leeg doel, maar schoot de bal naast. PSV kwam met de schrik vrij. De Eindhovenaren creëerden zelf werkelijk niets voor rust, ook al omdat Schmidt zijn ploeg op acht plaatsen had gewijzigd. De trainer stelde dat een aantal van zijn spelers in het rood zit, met 10 duels in 30 dagen op het pro gramma. Dus debuteerde Richie Ledezma in de basis en kregen ook Nick Viergever, Timo Baumgartl, Jorrit Hendrix en Adrian Fein weer een kans. Ook Mario Götze, terug na een blessure, kon zijn stempel niet drukken. Het tempo lag veel en veel te laag om de hechte Sparta-defensie uit elkaar te spelen. Het was PSV-onwaardig. Bij rust was het 0-0. En nee, Schmidt greep in die rust (nog) niet in. Dat deed hij uiteindelijk na 63 minuten wel, daarvoor hadden Eran Zahavi en Adrian Fein voor het eerst op het doel van Sparta ge schoten. Donyell Malen, Cody Een overtreding van Reda Kharchouch levert PSV alsnog een strafschop op Gakpo en Noni Madueke werden gebracht om de punten alsnog binnen te slepen. Dat lukte uitein delijk ook, al ging het niet van harte. In de 77ste minuut werd Nick Viergever gevloerd door Spartaan Rheda Kharchouch en ging de bal op de stip. Malen faalde in eerste instantie, maar schoot uit de rebound alsnog raak: 1-0. Daar bleef het uiteindelijk ook bij in het Philips Stadion, ook al om dat Danzell Gravenberch de bal van dichtbij hard over het doel wist te schieten. En dus blijft PSV in het spoor van koploper Ajax, dat nog altijd vier punten voor staat. Dat hadden er mogelijk meer kun nen zijn als Thy en Gravenberch wél scherp voor het doel waren geweest. Dat waren ze niet. GO - \^r1 V- AJk Voor Feyenoord was de 1-1 tegen FC Utrecht het vierde gelijkspel van deze competitie. De ploeg won zes keer. FC Utrecht-aan valler Eljero Elia (rechts), die in 2017 kamoioen werd met Feyenoord, duel leert met verdedi ger Uros Spajic. foto PIETER STAM DE JONGE/ANP Spits Nicolai Jörgensen was tegen FC Utrecht wederom ondermaats. Maar dat Dick Advocaat hem zes minuten voor tijd naar de kant haalde, beviel de Deen allerminst. De handdruk met zijn coach ver liep moeizaam, er was een woordenwisseling en de spits gooide boos met een stoel. Advocaat wilde na afloop niet meer herhalen wat hij tegen de spits had gezegd. ,,Maar dat had niets met humor te maken hoor'', zei Advocaat. ,,Hij zei: 'ik ben spits, ik wil scoren'. Ik zei: 'dan had je dat maar moeten laten zien'.'' Nu het blessureleed eindelijk achter de rug is, komt de Deen nog altijd niet tot sco ren. Tegen CSKA Moskou du peerde hij bovendien zijn ploeg met een rode kaart. Gisteren tegen FC Utrecht le verde hij geen wezenlijke bij drage aan het spel van Feyen- oord. Advocaat was na afloop niet boos. ,,Ik ben er ook wel eens uitgehaald, dan was ik ook niet blij. Dat hij boos is, dat begrijp ik ook wel. Na afloop kwam hij weer naar me toe om sorry te zeggen. Nicolai is een lieve jongen.'' Nicolai Jörgensen. foto ANP Sportredactie Eindhoven 78. Malen Teze 79. Dumfries Baumgartl Hendrix Viergever Rosario 70. Sangaré Fein Götze 64. Gakpo Ledezma 64. Madueke Zahavi 64. Malen Mauro Junior PSV - Sparta 1-0 Opstellingen Okoye Abels Vriends Heylen Pinto Mijnans 79. Meijers Auassar Smeets 63. Engels Harroui 83. Gravenberch Thy 63. Kharchouch D. Duarte 80. Fortes Scheidsrechter: Manschot Toeschouwers: 0

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 37