Kishna: 'Ik ben vanaf nu weer voetballer' Ten Hag hoopt op Blind in duel met Liverpool 3 Dusan Tadic geeft de bal met rechts voor, Emmen-verdediger Keziah Veendorp komt te laat. foto gerrit van keulen/bsr agency tisch uit over de vele blessures bij teamgenoten, door te stellen dat spelers goed voor hun lichaam moeten zorgen. ,,Dat blijf ik zeggen. Net als de medische staf, die er kort op zit. Het gaat beter als ik kijk naar het aantal blessures, al begint de drukste periode nu. Het is gewoon belangrijk als je om de drie dagen speelt." In het geval van Ajax en Tadic Liverpool heeft een brede selectie. Wij moeten alleen op onszelf letten wacht morgen Anfield, drie dagen na de Oude Meerdijk waar een dy namisch en geconcentreerd Ajax zaterdag Emmen ondersteboven speelde. „Wij laten het gemakkelijk lijken, maar het is niet zo gemakke lijk", meent Tadic. Na de wandeling op de Oude Meerdijk wacht een groot gevecht op Anfield, gevolgd door het beslis sende Champions Leagueduel met Atalanta Bergamo, volgende week dinsdag. Dat grootmacht Liverpool worstelt in de Premier League en bovendien de ziekenboeg ziet uit puilen, zegt volgens Tadic helemaal niets. Momentum ,,Zij hebben een brede selectie met veel kwaliteit. Wij moeten alleen op onszelf letten. De laatste drie EMMEN Erik ten Hag heeft goede hoop dat Daley Blind morgen met Ajax tegen Liverpool kan aantreden in de Champions League. De verde diger ontbrak zaterdag tegen FC Em men omdat hij niet fit was. ,,Ik hoop en reken er een beetje op dat hij er dan weer bij is'', zei hij. ,,Maar zeker heid heb ik nog niet." Ten Hag wilde niet vertellen wat Blind mankeerde. ,,Nee, het heeft niets te maken met die blessure waardoor hij woensdag tegen Midtjylland naar de kant ging'', zei hij. ,,Daley voelde zich niet lekker, hij was niet fit. Dat gold ook voor Nicolas Tagliafico'', zei de trainer over de Ar gentijnse verdediger, die wel op de bank zat in Emmen. Goede beslissing De coach wilde Davy Klaassen eigen lijk ook een vrije dag gunnen. ,,Maar hij voelde zich zo goed dat we toch maar met hem tegen Emmen zijn be gonnen. Achteraf gezien is dat wel een een goede beslissing geweest als je naar de 0-1 en 0-2 kijkt." Klaassen tekende zelf voor de 0-1 en stelde Zakaria Labyad met een fraaie pass in staat de 0-2 te maken. Labyad, die als aanvallende midden velder speelde, schoot de bal vanuit de lucht in één keer binnen. vier wedstrijden spelen we erg goed. Nu is het zaak om het mo mentum vast te houden, door de dingen te blijven doen waar we goed in zijn en zo constant te blij ven. Het is nog te vroeg om ons te vergelijken met twee jaar geleden. Toen bleven we constant. We maakten tegenstanders zwak en moe. Dat moeten we nu weer pro beren." 67 minuten lang was er geen spoortje emotie van hem af te le zen. Geen twijfel bij het maken van zijn acties, zelfs geen angst bij het aangaan van een stevig duel. Maar toen scheidsrechter Danny Makkelie eenmaal had afgefloten, kwamen de tranen bij Ricardo Kishna. Ineens besefte hij wat er zaterdagavond was gebeurd: voor het eerst sinds drie jaar, twee maanden en elf dagen speelde hij weer een officiële wedstrijd. Veelzeggend was de reactie van Kees de Boer, die op een gegeven moment naast hem liep. Hij moest twee keer kijken voordat hij door had dat zijn ervaren ploeggenoot zo hevig geëmotioneerd was. De Boer gaf Kishna vervolgens een dikke knuffel en een innige om- helzing had hij even later ook met trainer Ruud Brood. De lichte verbazing bij De Boer was zo gek nog niet. Voor zijn jonge medespelers is Kishna na melijk al maandenlang een stabiel rustpunt. De 25-jarige aanvaller is op het trainingsveld altijd vrolijk en betrokken. Bovendien gebruikt hij zijn ervaring maar al te graag Ik voelde dat ik na meer dan duizend dagen een traject af zou sluiten om de jonge spelers van ADO te helpen. Kishna geeft vaak onbe wogen advies. Gebruik makend van de bagage die hij in zijn car rière heeft opgedaan. In de Cham pions League, in de Serie A en in de Ligue 1. Maar die ervaring haalde hij enerzijds uit de podia waarop hij al stond, maar meer nog uit de tegenslagen waarmee hij te maken heeft gehad. Dat verhaal is bekend. De voet balloopbaan van Kishna werd tot nu toe voornamelijk gekenmerkt door zwaar blessureleed. Hij kwam sinds zijn debuut, begin 2014 nog niet aan honderd offici ële duels bij de profs. En sinds 17 september 2017 kwam Kishna tot zaterdagavond zelfs helemaal niet in actie. Over die lange periode die hij zaterdag achter zich liet, heeft hij zich meerdere malen uitge sproken. Het was loodzwaar en vaak eenzaam, inclusief depressies en paniekaanvallen. Toen hij afge lopen zomer bij ADO werd gepre senteerd, vertelde hij dat hij thuis huilend op de bank had gezeten, zich realiserend dat hij nooit meer voetballer zou zijn. Een soort film Voetballer werd hij zaterdag op nieuw. ,,Nadat ik hoorde dat ik bij de selectie zat, voelde ik dat ik na meer dan duizend dagen een tra ject af zou sluiten", zei Kishna. ,,Ik ben vanaf nu weer voetballer. Ik heb de dag voor de wedstrijd een soort film voor mezelf afgespeeld in mijn hoofd. En nu kwam alles los." Hij bedankte zijn directe om geving. ,,De mensen die dichtbij me staan, hebben me er doorheen gesleept. Het was heel pittig. Ik heb een dochtertje van vier die me nog nooit had zien spelen, dat is ook een drijfveer geweest." De man die de laatste jaren zo veel tegenslagen en negatieve ge dachten moest overwinnen, was voor zijn ploeggenoten maanden lang een baken van rust. ,,Ik heb groot respect voor de manier waarop hij dat doet", zei Brood. Het zegt veel over zijn wilskracht. Kishna boekte zaterdag, zonder ook maar een beetje te twijfelen, een enorme overwinning op zich zelf. Slechts de tranen van geluk toonden nog een vleugje van zijn kwetsbaarheid. maandag 30 november 2020 GO draaien rustig warm -Dusan Tadic —Ricardo Kishna

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 35