'Mensen beseffen des te beter hoe fijn het is een concert te bezoeken' Vlugtenburg maakt mensen het hof 4 Van Spaandonk over Nollebos MIJN DORP, MIJN STAD De gemeente Vlissingen verdient een groot compliment voor de wijze waarop ze belanghebbenden en geïnteresseerden bij de planont wikkeling heeft betrokken, vindt de Vlissinger. De binnenstadbewo ner heeft dat in een zienswijze ook aan B en W laten weten. Op per soonlijke titel. Van Spaandonk is secretaris van de stichting Binnen stad aan Zee. Maar dat overlegplat form is puur op ontwikkelingen in het centrum gericht en moet zich niet bemoeien met ontwikkelingen aan de rand van de stad, vindt hij. Van Spaandonk kon het echter niet laten een reactie te geven op het streefbeeld voor Nollebos en Westduinpark toen hij vernam dat actiegroepen uitspraken 'faliekant tegen' het streefbeeld te zijn. ,,Raar, want het gaat nog helemaal niet om het vaststellen van plannen maar om het bespreken van een door landschapsarchitecten opgesteld streefbeeld. Een beeld waarvoor de gemeente zijn best heeft gedaan om er zo veel mogelijk mensen bij te betrekken." Het verwijt dat aan hun wensen en verlangens is voorbijgegaan, herkent Van Spaandonk - die en kele sessies bezocht - 'totaal niet'. ,,Veel actievoerders benadrukten dat ze niet tegen vernieuwing van de twee bestaande bedrijfsaccom- modaties zijn. In het streefbeeld is een zonering voor de bedrijven aangegeven, zijn voorwaarden voor natuurbeheer en -behoud opgeno men en is een mooi verloop van wat meer bedrijvigheid naar rustig na tuurgebied te zien. Precies wat ac tievoerders wilden. Volgens mij be grijpen ze zichzelf niet meer." Maar dat iedereen het fantastisch vindt dat musici voor publiek kun nen spelen, staat buiten kijf. Ook al is dat voor een beperkt gezelschap met regels als mondkapjes dragen tijdens verplaatsingen en zo veel mogelijk anderhalve meter afstand houden. ,,Het is geweldig om weer te kunnen spelen, zeker in zo'n prachtig kerkje", zegt violist Chris Duindam, de voortrekker en artis tiek leider van Cugnon, een project waarbij ervaren en aankomende musici klassieke kamermuziek ten gehore brengen. Violisten Chris Duindam en Anne Steenhuis, altviolisten An- nemarie Konijnenburg en Hannah Donohoe en cellist Emma Besse- laar spelen zondagmiddag strijk- kwintetten van Beethoven en Brahms. Ze doen dat twee keer een uur zonder pauze, zodat twee keer dertig bezoekers van het concert kunnen genieten. De Neef merkt dat mensen staan te trappelen om naar het theater en de muziekzaal te gaan. ,,Bezoekers van het eerste concert van Cugnon drukten me net op het hart om volgende Het is geweldig om weer te kunnen spelen, zeker in dit prachtige kerkje maand weer een aantal concerten en theateroptredens op poten te zetten." De Neef, die als theaterprogram meur angstige maanden achter de rug heeft, ziet zelfs een paar voor delen van corona als de crisis niet te lang meer aanhoudt. ,,Mensen komen er achter dat ze graag naar het theater of een concert gaan. Een paar jaar geleden moesten we alle zeilen bijzetten om bezoekers naar klassieke concerten te lokken. Nu had Cugnon wel vier keer kun nen optreden." Bob Korkers uit Bruinisse is blij dat hij een kaartje heeft. Het ritje naar Ritthem was hem niet te veel voor een uurtje klassieke muziek. ,,Ik ben eigenlijk meer van de jazz, maar deze kamermusici spelen echt geweldig. Ik ben al eens eer der naar een concert geweest: poepgoed." Behalve als concertzaal is de kerk van de Protestantse Gemeenten Ritthem ook weer door dertig be zoekers van kerkdiensten te vol gen. Overige gelovigen in Ritthem en Nieuw- en Sint Joosland kun nen de wekelijkse diensten sinds kort ook rechtstreeks bijwonen zonder in een kerk van één van beide gemeenten te zitten. De twee kerken zijn, net als meer dan honderd andere Zeeuwse kerken, sinds kort aangesloten bij kerk- dienstgemist.nl. De diensten kun nen via die site niet alleen live, maar ook op een later tijdstip nog worden bekeken. Belangstellenden voor een huis in de 'nieuwe hofstede van ouder wetse kwaliteit' vlak bij Oost-Sou burg zijn vaak 'mensen die niet di rect weg hoeven, maar een woning op deze plek niet aan hun neus voorbij willen laten gaan', weet de makelaar van de Souburgse make laardij Schinkel en De Weerd. Bijna vijf jaar geleden bij de pre sentatie van de plannen waren er genoeg mensen die er een hard hoofd in hadden: exclusieve wo ningen op een hofstede pal aan de A58. Geluid van die rijksweg is nu nog een beetje te horen. Maar als de afsluitingsdeur tussen de twee op geworpen aarden wallen is ge plaatst, daalt de rust van een bui- Op zeven van de negen beschikbare woningen is zaterdag een optie genomen tenplaats op het platteland over Hof Vlugtenburg, bezweert Martin Dekker van Vastgoedontwikkeling VG-D uit Middelburg. De afsluitingsdeur was een van de redenen dat ontwikkeling van Vlugtenburg jaren langer duurde dan gehoopt. Onder de plek waar de deur in de wal komt, loopt een oude waterleiding die bereikbaar moet blijven voor reparatie of vervan ging. Nu alle hobbels voor de bouw zijn genomen, twijfelt commercieel directeur Rob van Avermaete van VG-D er niet aan dat de 'pachters-, jacht- en rentmeesterhuyzen' weg vliegen. Kandidaat-kopers zijn aange naam verrast dat de huizen geheel ingericht worden opgeleverd, com pleet met een haag als erfafschei- ding aan de voorzijde, horen Van Avermaete en De Weerd. ,,Na de bouw kunnen mensen direct de verhuiswagen laten voorrijden." AAGTEKERKE maandag 30 november 2020 'Ik snap die actieclubs niet meer' WA Concert in coronatijd: huishoudens van twee of drie bij elkaar, individuele bezoekers apart; alle maal op anderhalve meter, ook in de PKN-kerk in Ritthem. foto lex de meester Vlissingse burgers en belang stellenden van buiten zijn, als ze dat wilden, zeer nauw betrokken geweest bij de opstelling van een 'streefbeeld voor Nollebos en Westduinpark', stelt Frans van Spaandonk. René Hoonhorst Vlissingen Of hij zelf, de musici of de be zoekers het meest blij zijn dat er een klassiek muziekconcert in de PKN-kerk van Ritthem mag worden gehouden, weet Peter de Neef van Theaters aan Zee niet. René Hoonhorst Ritthem -Chris Duindam, violist Een optie is nog geen verkoop, weet makelaar Ben de Weerd. Maar hij was zaterdagmiddag toch zeer tevreden dat mogelijk toekomstige bewoners opties namen op zeven van de negen laanhuizen van Hof Vlugtenburg. René Hoonhorst Oost-Souburg Gymzaal, 16.00-17.00 uur: Gymnastiek voor kinderen uit groep 3 t/m 5; 17.45-18.45 uur: Jongerensport voor 12+; 18.45-19.45 uur: Zaalvoetbal voor jon geren vanaf 16 jaar GRIJPSKERKE Sporthal Nimmerdor, 15.15-16.00 uur: Gym voor kinderen vanaf 2,5 jaar; 16.00-17.00 uur: Gym voor kinde ren uit groep 3, 4 en 5; 17.00-18.15 uur: Gym voor kinderen uit groep 6, 7 en 8 en voortgezet onderwijs MIDDELBURG Atelier Hoed Gezien, 08.00-17.00 uur: Ex positie 'Schijnbare sprookjeswereld' van Eva Bonneur; ZB, 09.00-17.00 uur: Ex positie Heleen Dek ker '11 van de 111' en mogelijkheid om 'Sin terklaas Speurtocht' te volgen; Cinema Middelburg, 14.00 uur: Vertoning 'IDFA Extended, Bloody Nose, Empty Po ckets'; Instructielo kaal ZB, overdag: Mogelijkheid om een mini-cursus kunstge schiedenis te doen VLISSINGEN Gymzaal De Combi natie II, 09.00-09.45 uur: Peutergym; ZB, 10.00-16.00 uur: Mo gelijkheid om 'Sinter klaas speurtocht' te doen; Gymzaal De Branding, 16.00-17.00 uur: Kleutergym; Clubhuis VTV Vlissin- gen, 16.00-17.00 uur: Kleuterdans; Cine Café, Spuikomweg 3, 19.30 uur: Mr. Bright's Online Quiz Night WESTKAPELLE Sportzaal de Bellink, 09.15-10.00 uur: Peu- tergym Voor veel activiteiten moet worden gere serveerd. Check bij de organisatoren of u nog kunt deelnemen. Ondernemers Frans van Spaandonk samen met VOC-voorzitter Jolanda van Boven in het kantoor van de ondernemerscentrale. foto lex de meester dciiüeercusvnM tKlgrbcelinuipri

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 24