Black Friday is klap in gezicht Twee vermoedelijke drugsdealers opgepakt Bruidegom 2 ZELFDODING PODCASTSERIE Jeroen Kloet is psychiater, maar worstelt sinds zijn jeugd zelf met depressies en angststoornissen. Hij is één van de hoofdpersonen in Doordrenkt, een nieuwe Zeeuwse podcastserie over zelfdoding. ,,Ik had nooit gedacht dat ik zo diep kon wegzakken." Commentaar Ooit was Black Friday een Amerikaans fenomeen. De dag na Thanksgiving Day, de vierde vrijdag in november, wordt beschouwd als het begin van het seizoen voor kerstaankopen. Winkeliers stunten met hun prijzen, wat in de eerste minuten na openingstijd vaak zorgt voor complete veld slagen tussen koopjesbeluste klanten. Het verschijnsel is overgewaaid naar Nederland en de Sinterklaasdrukte lijkt er dit jaar bij te verbleken. Het blijft ook niet beperkt tot één dag. Er wordt al weken volop geadver teerd, veel aanbiedingen gingen vorige week maandag al in en waren ook zaterdag en zondag geldig. Niet alleen online heeft dat voor een hausse aan inkopen gezorgd, maar ook in winkels. Dat is gek, in coronatijd. In veel grote steden werd het publiek tevergeefs opgeroepen weg te blijven; in Rotterdam moesten de winkels drie dagen achtereen vroeger sluiten. Volgens bur gemeester Aboutaleb had het kabinet van tevoren geweigerd de koopgekte aan banden te leggen, hoewel de 25 veiligheids regio's daarom hadden gevraagd. Dat is een klap in het gezicht van de horeca en de cultuur. Cafés en restaurants zijn gesloten, waarschijnlijk met kerst ook nog. Podia en musea waren twee weken dicht en nog steeds mag publiek mondjesmaat naar binnen. Vuurwerk afsteken is verboden. En dan wordt toegestaan dat winkels met stuntaan biedingen drommen mensen de binnensteden in lokken, waar anderhalve meter afstand onmogelijk wordt. Zo ondergraaft de regering zelf het draagvlak voor haar maatregelen. Niet alleen online, maar ook in winkels was er een hausse om inkopen. Dat is gek, in coronatijd De politie heeft twee mannen aan gehouden op verdenking van het dealen in (hard)drugs. Het gaat om een 24-jarige man uit Nieuw Na men die zaterdagochtend in Hulst werd ingerekend, en een 33-jarige man uit Rotterdam. Hij werd vrij dagmiddag rond 15.15 uur aange houden in Terneuzen. De 24-jarige verdachte trok rond 05.00 uur de aandacht van de poli tie toen hij langsreed. Toen ze hem wilden controleren en het portier van de auto openden, roken ze een wietlucht. Ook zagen ze een zak met daarin kleinere zakjes met wit poeder. De man bleek ruim 28 gram hennep, zakjes met daarin vermoe delijk cocaïne, een flink geldbedrag en meerdere telefoons in zijn auto te hebben. Hij werd op basis van de Opiumwet aangehouden, maar de ALMANAK Bram is een fervent visser en dat trekt altijd belangstelling. Hij haalde deze middag de ene na de andere wijting binnen. Het zesjarige ventje, dat met zijn va der en moeder een strandwan deling maakte, kwam aanren nen en keek vervolgens vol be wondering toe. Ook toen Bram politie vermoedt op basis van de gevonden spullen dat hij in verdo vende middelen handelde. De spul len zijn in beslag genomen. Daar naast rook de man sterk naar alco hol. Hij weigerde mee te werken aan een blaastest en ademanalyse. Hij raakte daarom ook zijn rijbewijs kwijt. Voor de weigering is een apart proces-verbaal opgemaakt. De man werd zaterdag verhoord. De 33-jarige verdachte uit Rot terdam werd in de Nieuwstraat in Terneuzen staande gehouden, na dat hij kort daarvoor uit een bij de politie bekend pand was gekomen. Hij liet desgevraagd een kleine hoe veelheid drugs zien aan de dien ders, volgens hem voor eigen ge bruik. Omdat de politie het niet vertrouwde, fouilleerden ze de man en troffen ze een handelshoeveel- heid harddrugs aan. De man werd aangehouden en verblijft tot zijn verhoor in de cel. de vis schoonmaakte en de wij tingen van de ingewanden ont deed. Een vies karweitje, maar het ventje vond dat wel meeval len. ,,Dan wil je later vast chi rurg worden'', veronderstelde Bram. Het kereltje schudde met zijn hoofd. ,,Nee hoor, ik word later bruidegom.'' Auto rijdt tegen boom, bestuurder gewond Zeilbootje gered op Veerse meer Die voeren met een red dingboot naar het zeil bootje en sleepten het bootje terug naar de haven. Dat gebeurde allemaal met inachtneming van de huidige coronamaatrege len. THOLEN Schuurtje bij volkstuinen in Tholen afgebrand Tot vier keer toe maakte Jeroen Kloet (45) een ernstige depressie door. ,,De eerste keer weet je niet wat je overkomt. Je bent jezelf vol ledig kwijt. Dan komen er heel krachtige gedachten bij me boven die me vertellen dat ik uit het le ven moet stappen. Dat zie ik dan ook voor me, in heel levendige beelden. Mijn geluk is altijd ge weest dat ik van nature een angst haas ben. Ik ben uiteindelijk ban ger voor de dood dan voor het le ven. Ik wilde er wel uit weg, maar ik durfde niet. Mijn angst heeft mij gered." Hij woont nu in Tilburg, maar groeide op in Sint-Maartensdijk en voelt zich nog altijd nauw ver- In Zeeland was er een cultuur die niet echt uitnodigde om het gesprek over depressie aan te gaan bonden met Zeeland. Al op jonge leeftijd kampte hij met stem mingswisselingen en angststoor nissen. ,,Ik denk dat ik de pech heb dat ik erfelijk belast ben, want het komt in mijn familie best veel voor. Maar ik vertelde thuis wer kelijk niets daarover. Dat heeft misschien te maken met Zeeland: ik wist niet beter dan dat je voor zichtig moest zijn met wat je prijs gaf over je gevoelens. Er was een cultuur die niet erg uitnodigde om het gesprek daarover aan te gaan." Manisch depressief Dat veranderde toen hij genees kunde ging studeren in Rotter dam. ,,Daar heb ik pas geleerd mijn mond open te doen. Niet dat ik ineens een open boek was, maar ik kon wel veel meer uiting geven aan mijn gevoelens. Na mijn eerste forse depressie - ik was toen 27 - wist ik: hier moet ik iets mee. Toen ben ik echt in therapie gegaan. Uit eindelijk is daar vier jaar geleden de diagnose manisch depressief uitge rold. Ik heb nu goede medicijnen, die me enorm goed doen. De ver- maandag 30 november 2020 II Marijn Thijs Hulst Tip? redactie@pzc.nl KAMPERLAND De brandweer heeft in de nacht van vrijdag op za terdag bij Kamperland een automobilist uit zijn auto gehaald. De man was tegen een boom ge reden en zat bekneld. Het ongeval gebeurde op het Stroodorp, in de pol der ten oosten van Kam perland. De automobilist reed rond 01.40 uur tegen een boom. De brandweer van Kamper land knipte twee portie ren uit de auto om de man te bevrijden. Dat lukte om 02.30 uur. Het slachtoffer is met een ambulance naar het zie kenhuis gebracht. VEERE Reddingswerkers van de KNRM hebben zaterdag opvarenden van een klein zeilbootje naar de haven gesleept. Vanwege ongunstige wind lukte het de zeilers niet om terug bij de haven te komen. De zeilers hadden via de app KNRM Helpt de red dingmaatschappij gealar meerd. Op het volkstuinencom plex aan de Koningin Ju- lianastraat in Tholen is vrijdagavond een schuurtje afgebrand. De rookpluim was tot in de verre omtrek te zien. De eerste melding kwam rond 20.00 uur. De brandweerploegen van Tholen en Sint-An- naland werden opgeroe pen. Die waren ruim een uur bezig met blussen. De politie onderzoekt of er sprake is van brand stichting, zeker omdat de brandweer de afgelo pen maanden al meer dere keren moest blus sen in de volkstuinen. 'Mijn angst Rolf Bosboom Goes -Jeroen Kloet Jeroen Kloet: ,,Bij een depres sie weet je de eerste keer niet wat je overkomt. Je bent jezelf volledig kwijt." FOTO ZEELAND ZONDER ZELFMOORD

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 22