►wet de persoonlijke complimenten van de ba Shirin van Anrooij Geschenken worden voor werkgevers wel iets duurder _JBÉTc 1 Bedrijven willen er een happening van maken Veldrijdster na zware valpartij in ziekenhuis sport h Als een bedrijf honderd kerstpak ketten nodig had dan werden ze tot en met vorig jaar op één locatie af geleverd, vanwaar de werknemers ze mee naar huis namen. Nu het meeste personeel thuis zit, worden de honderd pakketten op honderd verschillende adressen bezorgd. Dat vergt best wat planning, zegt Sophie Guiljam van de webshop Scheldestore, die gespecialiseerd is kerstpakketten met Zeeuws- Vlaamse producten. „Iedereen moet dat pakket toch ongeveer op hetzelfde moment thuis krijgen." Hét grote verschil met voor gaande jaren is de thuisbezorging, geeft ook Arthur Koole van Sligro aan. Met vier vestigingen in Zee land is dat de grootste bezorger van kerstpakketten in de provincie. „Het is niet veel ingewikkelder hoor. Ze gaan gewoon via het post orderbedrijf." Vrachtwagens Kerstpakkettencoach.nl uit Terneuzen werkt met vrijwilligers. Tot in Vlaardingen aan toe. „Dan gaan we met twee vrachtwagens en tien vrijwilligers hier vandaan", zegt be drijfsleider Patrick Lambregts. ,,We bellen bij iedereen aan en geven ze de complimenten van hun werkge- Het is maatwerk Tikkeltje duurder De thuisbezorging maakt de pakketten dit jaar voor veel werkgevers al een tik keltje duurder. Guiljam heeft het idee dat het nu ook wel wat luxer mag. Naar zakenpartners worden pakketten van 35 of 40 euro ge stuurd, naar het ei gen perso- neel vaak 50 euro of meer. Of er worden cadeaubonnen bij gedaan." Bij de Sligro hebben ze die indruk niet. ,,Misschien een beetje, omdat dit jaar de barbecue of bedrijfsbor- rel niet is doorgegaan, maar over het algemeen niet'', zegt Miranda Koole. Lambregts sluit zich daarbij aan. „Luxueuzer? Nee, het thuis brengen zit ook al in het budget hè." Digitale borrel Ze zien allemaal wel dat de benade ring persoonlijker is. ,,Het is maat werk'', vertelt Guiljam. ,,Werkge- vers redeneren: 'Onze mensen zit ten al een halfjaar thuis, we doen er een gezelschapsspel bij.' Bij ons kun je ook inloggen voor een digitale borrel met je collega's met cham pagne uit je kerstpakket." Bij Sligro kunnen werkgevers een themapakket kiezen dat ze bij hun personeel vinden passen. Kerstpak- kettencoach bezorgt flink wat indi viduele pakketten. Lambregts: ,,Tot aan de huismus of de doe-het-zel- ver aan toe. Met een persoonlijk briefje van de baas.'' It I maandag 30 november 2020 pzc.nl e-mail: walcheren@pzc.nl VINA AIN' Sophie Guiljam van Scheldestore pakt kerstpakketten in. foto peter nicolai Kerstpakket komt dit jaar aan huis Steeds meer bedrijven maken er tijdens de feest dagen een 'hele happening' van. Uiteenlopend van je kerstpakket via een drive- through ophalen tot een kerstdiner thuisbezorgd. ,,Het is een uitdaging om in deze tijd het persoonlijk contact in stand te hou den", zegt Joost van de Graaf van Schipper Ac countants. Het bedrijf, met vestigingen in Vlissingen en Goes, speelt heel het jaar al sin terklaas. Met regelmatig presentjes voor de mede werkers. Zoals een kook boek dit voorjaar. „Daar mee zijn we een wedstrijd gestart", zegt Van de Graaf. ,,Om op die manier mede werkers te stimuleren fo- Geen sinterklaasfeest. Geen kerstborrel op de werkvloer. Terwijl bedrijven juist aan het eind van dit rare jaar hun perso neel een beetje extra willen ver wennen. Dat betekent dat de kerstpakketten, die bijna alle maal aan huis worden bezorgd, een tikkeltje luxer en vooral een stuk persoonlijker worden. Ernst Jan Rozendaal en Timo van de Kasteele Terneuzen ver. -Sophie Guiljam, van de webshop Scheldestore Ton Breedijk van de Sligro in Vlissin gen op het kerst- pakkettenplein. FOTO LEX DE MEESTER to's van gerechten te delen. Dat heeft de onder linge verbondenheid echt goed gedaan." En hoewel het kerstdiner met collega's straks niet doorgaat, hebben de ac countants een alternatief bedacht. ,,Een Zeeuwse horecaondernemer gaat di ners bereiden die onze lei dinggevenden persoonlijk thuis afgeven." Ook bij Roompot Vakanties in Goes pakken ze dit jaar groots uit, zegt Babtiste van Outryve. „Over de in houd kan ik nog niets ver klappen. Maar het wordt iets waar heel het gezin wat aan heeft. Juist dit jaar is dat belangrijk. Het vele thuiswerken heeft zo zijn impact op het gezinsleven. Daarom vinden we het be langrijk om daar met kerst extra bij stil te staan."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 21