Podcast over depressies Spaar voor je fijnste pannen ooit! Regio's drongen bij kabinet aan op verbod JOL Walcheren Formulel-coureur Romain Grosjean heeft gisteren een horrorcrash overleefd. Net na de start van de Grand Prix van Bahrein boorde de Fransman zich met zijn bolide dwars door de vangrail. De coureur slaagde er wonderwel in uit de auto te klimmen en uit de vuurzee te ontsnappen. Grosjean liep lichte brandwonden op aan handen en voeten. Zijn bolide brak bij de crash in tweeën en vloog in brand. Jeroen:'Mijn angst voor de dood heeft mij gered' ROYAL Dat is het U&k&H&van Albert Heijn De burgemeesters van de 25 vei ligheidsregio's gaan in Utrecht om tafel met minister Grapperhaus. Ze zullen bespreken hoe de handha ving van de coronaregels de ko mende weken en maanden gaat plaatsvinden. Dit weekend ont stond onenigheid tussen de lande lijke overheid en de regio's. Burge meester Ahmed Aboutaleb van Rotterdam gaf bij het tv-pro- gramma Buitenhof aan dat de re- gio's bij het kabinet tevergeefs aan hebben gedrongen op het schrap pen van Black Friday, het Ameri kaanse fenomeen waarbij winke liers klanten lokken met fikse kor tingen. ,,De 25 burgemeesters heb ben gezegd: doe er wat aan. Maar het kabinet heeft besloten om dat niet te doen.'' Gisteren kwamen er 5609 besmettingen bij Later op de dag ontkende het ka binet glashard dat er zo'n verzoek was neergelegd. Gisteravond krab belde Aboutaleb terug. ,,Er is wel iswaar niet expliciet om een ver bod op Black Friday gevraagd, maar er is ook niet een maatregel op voorhand expliciet uitgeslo ten'', aldus de burgemeester in een verklaring. De drukte rond Black Friday leidde er vrijdag, zaterdag en zon dag toe dat het in diverse steden te druk werd om de coronaregels te kunnen volgen. De burgemeesters van Amsterdam en Maastricht rie pen mensen gisteren op niet meer naar de winkelgebieden af te rei zen. In Rotterdam gingen de win kels drie dagen achterelkaar eerder dicht om de grote toeloop. Tijdens het overleg met de bur gemeesters zal ook gekeken wor den naar een mogelijke verlenging van de gedeeltelijke lockdown. Het besluit daarover maakt premier Rutte in de persconferentie van 8 december bekend. Het OMT heeft al geadviseerd de regels niet verder te versoepelen. Ook Rutte en mi nister De Jonge laten doorscheme ren dat de cijfers daar geen ruimte voor bieden. Het aantal besmettingen lag de afgelopen zeven dagen iets lager dan in de week daarvoor. Het RIVM waarschuwt dat de tweede golf misschien wel tot maart aan houdt. Gisteren kwamen er 5609 besmettingen bij. »P4 Nieuwsmedia sv van Bahrein u--.i jtr ZEELAND2 van Kempen Begeer De dubbele zegelactle geldt van maandag 30 november 2020 tot en met zondag 6 december 2020. Black Friday leidt tot onenigheid Kabinet en burgemeesters vlo gen elkaar dit weekend in de haren over de handhaving van de coronaregels tijdens Black Friday. Vanavond, tijdens het Veiligheidsberaad, moeten de plooien worden gladgestreken. Sander van Mersbergen Rotterdam Met een tweede golf die blijft du ren en de invoering van de mond kapjesplicht, morgen, krijgen de lokale autoriteiten erg veel op hun bordje. maandag 30 november 2020 Overwegend bewolkt met weinig ruimte voor de zon. pzc.nl Ook voor het laatste regionale nieuws Jaargang 262 De PZC is onderdeel van: Prijs €2,95 Geen krant ontvangen? pzc.nl/service/bezorging 8 711688 55555

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 1