II NIEUWS 13 Microsoft Office incl. licentie ZAAK NICKY VERSTAPPEN DOCUMENTAIRE Gudo Tienhooven Amsterdam Zelfs veel collega's wisten van niets. Op het kantoor van zijn be drijf No Pictures Please in Amster dam stond (wat uiteindelijk als ti tel De Zaak Nicky Verstappen: Ach ter de Schermen bij het Politieonder zoek kreeg) lange tijd bekend als Pilot Genemans. Producent en presentator Ewout Genemans draait wel vaker een proefaflevering. ,,Ik kreeg er geluk kig weinig vragen over. Ook niet toen ik met de cameraman naar Frankrijk en Spanje ging voor het zoeken naar Jos Brech. Ik maakte ooit een serie over beruchte slop penwijken in het buitenland. Daar zal dan wel een vervolg op komen, dachten ze.'' In werkelijkheid kreeg Gene- mans (35) de unieke kans aan te haken bij het onderzoek naar de moord op de 11-jarie Nicky Ver stappen vanaf het moment dat het grootschalige dna-verwantschaps- onderzoek in Limburg van start ging. Toen er een match was, wer den hij en zijn cameraman plus eindredacteur deelgenoot aan het geheim. Jos Brech mocht niet we ten of en wanneer hij in het vizier zou komen. Ook alle rechercheurs hielden hun mond over het hele proces, zelfs tegen hun levenspart ners. De programmamaker volgde vanaf dat moment alles: van de zoektocht naar Jos Brech tot diens arrestatie en de rechtszaak (inclu sief het vonnis vorige week). ,,Al- les draaide daarbij om vertrouwen, uiteraard. Het monteren gebeurde ook in het hoofdkwartier in Ewijk, waar we de beelden ook achterlie ten om iedereen het gevoel te ge ven dat ze er altijd naar konden kijken.'' De inmiddels veroor deelde Jos Brech probeerde giste ren uitzending nog tegen te hou den bij de rechter, maar vergeefs. ,,Ik kijk heel graag naar die Ameri kaanse true crimeseries. Daarin zie je soms alles. Dus meldde ik me bij de politie met het verzoek of ik eens zo'n rechercheonder- Er kleeft een afbreukrisico aan. Voor hetzelfde geld is er geen oplossing zoek mocht volgen. Toen het Openbaar Ministerie en de politie Maastricht bezig waren met het opzetten van het dna-onderzoek, werd ik uitgenodigd. Die zaak liep al zo lang en riep bij het publiek zo veel vragen op; de gedachte was 'misschien is dit een mooi mo ment om eens te laten zien wat we nu precies doen'.'' Een tv-crew toegang geven tot alle ins en outs van zo'n gevoe lige zaak, er was vast veel arg waan. ,,Het was heel ingewikkeld om dit voor elkaar te krijgen. Daar waren we maanden mee bezig. Je moet eerst aan elkaar wennen. In het be gin bestond veel twijfel of ze dit nu wel echt moesten doen. Een van de redenen dat ik het vertrou wen kreeg, is dat ik met meerdere series al goed samenwerk met de politie. Zo produceerde ik bijvoor beeld Misdaadcollege en maak ik nu Bureau Burgwallen en Bureau 040." Vanwaar die voorzichtigheid? ,,Er kleeft een hoog afbreukrisico aan. Voor hetzelfde geld duurde het nog jaren en is er geen oplos sing. Of er was wel een dna-match, maar Jos Brech werd nooit gevon den. Dat is geen falen, maar ik snap best dat je dit niet aan de bui tenwereld wilt laten zien.'' ,,Dat was niet gelogen, hoor. Er zat wel een dubbele gedachte achter. De pers bleef maar vragen 'hoe staat het onderzoek ervoor'. Toen was al besloten het dna-onderzoek te laten doorlopen om een ander spoor uit te sluiten. Door dat naar buiten te brengen konden ze Brech laten denken: 'ze zijn nog niet klaar'. Zo vergroot je de kans dichter bij hem te komen.'' Wat was voor u het hoogtepunt in dit hele volgproces? ,,Dat was toen de moeder van Nicky gebruikmaakte van haar spreekrecht in de rechtszaal. Dan voel je echt hoe hoog en diep dit allemaal zit. Die woorden hebben de ouders jarenlang in gedachten uitgesproken tegen een onzicht bare dader.'' Word een specialist in het gebruik van Office met deze Microsoft Office cursus inclusief Office Licentie! Na deze cursus ken je alle trucjes van de verschillende programma's. De cursus bestaat uit drie trainingen voor Microsoft Word, ExceL en Powerpoint inclusief templates en extra materiaal. Klaar om in jezelf te investeren? Bestel nu jouw voucher voor de cursus Microsoft Office Trainingen (incl. onbeperkte licentie voor de programma's). Bestel nu op pzc.nl/office Het voordeel maandag 30 november 2020 A Genemans met onder meer onder zoeksleider Schel linkhout, de ouders van Nicky Verstappen en officier van Justi tie Mattheijs (foto onder). foto's rtl 'Alles draaide om vertrouwen' Ewout Genemans liep jarenlang in het diepste geheim mee met het onderzoeksteam in de jacht op de man die verantwoordelijk is voor de dood van Nicky Ver stappen. Het resultaat, een tweeluik bij RTL 4, geeft een uniek inkijkje in een spraakma kende recherchezaak. Hoe kreeg hij dat voor elkaar? Hoe kwam jullie, drie jaar gele den, überhaupt binnen? - Ewout Genemans Opvallend moment: de politie vertelt dat nog van duizend mensen dna moet worden afge nomen, terwijl er al een match was met Brech. De Zaak Nicky Verstappen: Achter de Schermen bij het Poli tieonderzoek, RTL 4, gisteren afl. 1, vanavond 20.30 uur afl. 2, en vanaf morgen op Videoland.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 13