'IKDURF NU VEEL MEER' Jelke Scholte (20) is tweede jaars studente Liberal Arts Sciences aan het University College in Utrecht. Ze woont samen met vier studenten in een woning op de campus. ,,Tot maart dit jaar leefde ik in een soort bubbel. Ik kwam nooit in de stad, want op de campus hadden we alles. Er was altijd wel ergens een feestje en er waren ontzettend veel evene menten en bijeenkomsten. De campus was als een dorp van 700 studenten, waaronder veel uit het buitenland. Je kwam elkaar overal tegen en kende bijna iedereen van gezicht. Corona veranderde alles. Veel buitenlandse studenten gingen terug naar huis. De bar, waar alles om draaide, ging dicht, feestjes en activiteiten waren verboden en les kregen we alleen nog online. Sindsdien trek ik bijna alleen nog op met mijn huisgenoten. Dat is soms lastig, want je zit de hele dag op elkaars lip. Maar omdat we op elkaar zijn aange wezen, zijn we ook naar elkaar toe gegroeid. Samen proberen we er het beste van te maken. We doen dingen die we anders niet gedaan zouden hebben. Wandelen, bakken, 's nachts naar het strand. Ik ben dankbaar dat ik nog een half jaar heb kunnen genieten van het campusleven. Maar het was ook behoorlijk uitputtend. Ik was altijd bang iets te missen. Nu heb ik meer rust. Daardoor ben ik creatiever geworden. Ik maak nu een documentaire over het studentenleven in coronatijd en heb daarvoor veertig persoonlijke interviews afgenomen. Zoiets zou ik nor maal nooit hebben gedurfd. Corona heeft dus ook iets positiefs gebracht.'' ZATERDAG 28 NOVEMBER 2020 17

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 97