ALS IK ALLEEN BEN, KOMEN DE TWIJFELS' 16 Wilchaan Roy Cantu (20) uit Zwitserland is derdejaars student dans aan de kunst opleiding Codarts in Rotter dam. Hij woont met twee studiegenoten in een apparte ment in de stad. ,,Tijdens de eerste lockdown was de caissière van de super markt de enige persoon met wie ik af en toe contact had. Mijn studiegenoten komen bijna allemaal uit het buitenland en waren teruggegaan naar huis, maar wat zou ik bij mijn familie in Zwitserland moeten? Het werd wel heel eenzaam toen ook mijn huisgenoten vertrok ken en ik alleen achterbleef in ons appartement. Soms was het zwaar, want als je alleen bent, komen ook de twijfels: wie ben ik en wat kan ik? Heb ik wel genoeg talent? Waar kom ik vandaan en waar wil ik naartoe? Hoe sta ik in het leven? Ik miste ook mijn moeder en broer. In zo'n moeilijke perio de word je met jezelf gecon fronteerd en leer je jezelf goed kennen. Ik heb het idee dat ik daardoor ben gegroeid, volwas- sener geworden misschien. Dat heeft ook gevolgen voor mijn dansen, want met dansen druk je je persoonlijkheid uit met je lichaam. Mijn dansen is rustiger geworden, even wichtiger, afgewogener, meer in balans. Ik heb natuurlijk ook ontzettend veel kunnen oefe nen, omdat er verder toch niets te doen was. In de zomer zijn de lessen hervat en de studenten terug gekeerd. Even konden we ons oude leven oppakken. Dat was fijn, want we zijn maar een klein clubje van een man of dertig en trekken eigenlijk alleen met elkaar op. We hielden weer onze wilde feestjes. Maar dat kan nu dus niet meer. We hebben weer elke dag les, maar ik maak me zorgen over hoe het verder moet met mijn studie. In het vierde jaar moeten we, als afronding van de oplei ding, stage lopen bij een dans gezelschap. Hoe kan dat als alle theaters gesloten zijn en er geen werk is voor uitvoerend artiesten zoals wij?''

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 96