'Ik durfde de straat niet meer op. Wat zouden de mensen wel van me denken?' zou gaan draaien, óf mijn pa krijgt gelijk dat ik niet deug en het het gaat mis. En dat ging het. Ik werd gearresteerd met drugs, en vastgezet.'' De gevangenis in Antwerpen 21 juli 2019 ,,In de cel werd ik keihard met mezelf geconfronteerd. Wat had ik gedaan? Hoe had dit zover kunnen komen? Het was er heftig. Voor ik werd gearresteerd was ik maanden bezig met klagen. Ben ik wel beroemd genoeg? Heb ik genoeg volgers op Instagram? Ik voelde me niet gezien en niet gehoord. Achter de tralies kreeg ik een lesje in nederigheid. Was dit wat ik voor mezelf wenste? Ik was zo bezig geweest met erkenning en ego dat ik mezelf in deze situatie had gewerkt. Toch was de gevangenis ook een gestruc tureerde plek, weg van alle druk, van alle mensen die naar me keken. Ik kwam er tot rust. De eerste dagen sliep ik alleen maar, ik was zó moe. Ik wilde al die tijd maar één ding horen: hoe reageerde mijn vader? Na een paar dagen sprak ik mijn broertje. Ik vroeg het hem: had hij iets gehoord van mijn vader? 'Pa zegt dat je dit hebt gedaan omdat je zoveel met homo's omgaat.' Ik was verbijsterd. Ik had op een andere reac tie gehoopt. Nog steeds als ik daaraan denk, denk ik: wat bezielde me? Ik had nog wel een jaar willen vastzitten, als hij maar had gezegd dat hij het erg vond. Dat hij van me hield en dit verschrikkelijk vond. Dat hij zou laten merken dat ik hem kon raken. Maar die reactie kwam niet. Tegen het eerste contact met mijn moe der zag ik torenhoog op. Ik schaamde me kapot en was bang dat ze boos op me zou worden. Maar ze kwam aan de telefoon en zei: 'Imanuelle, ik houd van je. Houd je sterk.' Dat was confronterend. Ik heb nog nooit zo hard gehuild. Hoe had ik haar zo'n pijn kunnen doen? Waarom had ik daar vooraf niet bij stilgestaan? Ik was heel ego- istisch en alleen maar met mezelf bezig geweest, en met mijn obsessie voor mijn vader. Ik voelde me onderdrukt door z'n christelijke eisen en zijn oordeel. Daar wil de ik vooral tegen rebelleren. Pas achteraf besefte ik hoe idioot het was dat ik alles op het spel had gezet om een reactie bij mijn vader los te weken. Ik wilde niet het brave meisje zijn, of de nette lieve dochter. Maar mijn moeder spreken en haar horen zeggen dat ze van me hield, dat hakte erin.'' Mediteren in Portugal oktober 2019 ,,Na twee maanden cel ben ik vrijgelaten en mocht ik de uitspraak thuis afwachten. Thuis moest ik echt weer wennen. Ik durf de de straat niet meer op. Wat zouden de mensen wel van me denken? Ik ben meteen in therapie gegaan, want ik wilde hiervan leren en een beter mens worden. Zodat ik nooit meer zoiets zou doen. Ik ben gaan lezen, rusten, nadenken en schrijven. Maar het leek allemaal niet genoeg. Ik wilde mijn hele fundament opnieuw opbouwen. Er was oude pijn, waar ik aan moest werken. Daarom ben ik naar Portugal gegaan voor een meditatiekamp. Een week in stilte. Yoga doen, ademha lingsoefeningen, wandelen. Ik schaamde me nog steeds voor wat ik gedaan had toen ik vanuit Lissabon met de taxi aankwam bij een afgelegen voormalig nonnenklooster. Het rook er naar rommel markt, maar ik voelde mezelf met de dag beter worden. De festivals en feesten waren voor mij duidelijk een manier ge weest om te ontsnappen aan emoties. Ik hoopte in Portugal te leren hoe het anders moest, en hoe ik negativiteit kon loslaten. 12

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 92