PASPOORT Imanuelle Jacqueline Ruth Grives de kaart en kreeg ik paniekaanvallen en huilbuien. Het lukte me niet meer om te focussen. Ik begon teksten te vergeten, spullen kwijt te raken, kreeg meerdere malen bijna een auto-ongeluk, kon mijn koppie er niet bij houden. Ik was gestrest en zocht naar kicks om buiten mezelf te treden. Het is niet makkelijk om dit in een paar zinnen uit te leggen, daarom heb ik er uiteindelijk ook een boek over geschreven. Maar als je jezelf verliest, zoek je houvast bij dingen waar je je stevig bij voelt. Ik was al iemand die drugs gebruikte, dus drugs waren voor mij niet vreemd. En ik zocht naar kicks, dus ik dacht: oké, ben ik geen goede christin? Zal ik eens laten zien hoe duivels ik kan zijn? Het werd voor mij een win-winsituatie. Óf ik bereid me voor op mijn rol als drugsbarones in de film die ik De rem was eraf. Op Koningsdag kon ik de negatieve gedachten helemaal niet meer tot staan brengen. Om die gevoelens te bestrijden nam ik tijdens een feestje steeds meer drugs, met als gevolg dat ik mijn be wustzijn verloor. Het liep op het nippertje goed af, al werd ik bang voor mezelf omdat ik de controle was kwijtgeraakt. Als men sen me vroegen of het ging, deed ik alsof er niets aan de hand was. 'Ja hoor, het gaat wel weer!' Ik hoopte dat het met positief denken over zou gaan. Had ik maar duide lijker om hulp gevraagd. Dat is ook wat ik tegen anderen wil zeggen: vraag hulp! Probeer het niet in je eentje op te lossen. Maar dat deed ik dus niet, ik trok me terug in mezelf. Op het ene moment zag ik alles kraak helder, op andere momenten was ik van Geboren 1 april 1985 in Rotterdam. Opleiding Hbo Maatschappe lijk Werk en Dienst verlening. Loopbaan Begint haar acteer carrière bij theater gezelschap Young Stage in 2005. Speelt daarna ver schillende filmrollen en breekt in 2012 door als een van de hoofdrolspelers in Alleen maar nette mensen. Daarna is ze te zien in onder meer Flikken Maas tricht en Flikken Rotterdam, Celblok H, Dropje en Span- gaS. In 2017 doet ze mee aan Wie is de Mol?. Op dit mo ment is ze op tv te zien in Alle hens aan dek, en ze heeft een rol in de nieuwe film van Johan Nijen- huis, Zwanger Co. Privé Single. Mijn vechtershart van Imanuelle Grives en Anton Slotboom verschijnt deze week bij Prometheus (€20). ZATERDAG 28 NOVEMBER 2020 11

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 91