Basisonderwijs: lange kerstvakantie is laatste redmiddel A FEESTELIJKE AANl-Jl ING! 8 NIEUWS Thierry Baudet flirtte al jaren met extreem rechts. Toch zwegen de critici in zijn partij lang. Totdat Baudet tot het uiterste vasthield aan zijn boezemvriend Freek Jansen. FVD MACHTSSTRIJD Volgens de PO-Raad heeft een slui ting van scholen 'veel impact op leerlingen, leraren, schoolleiders en ouders'. Sommige leerlingen kun nen achterstanden oplopen. Voor zitter Rinda den Besten voegt daar aan toe: „Leraren moeten onder de kerstboom weer het afstandson derwijs in de steigers zetten en schoolleiders hebben enorm veel te regelen, waaronder noodopvang voor leerlingen met ouders in vitale beroepen en leerlingen met een kwetsbare thuissituatie.'' Kabinet Het kabinet overweegt om basis scholen en middelbare scholen be gin januari een week langer dicht te houden. Dit moet het aantal coro nabesmettingen terugdringen. On der tieners neemt het aantal geval len toe en ook onder jongere kinde ren is er een lichte stijging. KSroly Illy, voorzitter van de Ne derlandse Vereniging voor Kinder geneeskunde, betwijfelt of het ver lengen van de kerstvakantie op scholen bijdraagt aan het terug dringen van de coronabesmettin gen. ,,De belangrijkste reden dat een langere vakantie het reproduc tiegetal mogelijk verlaagt, is dat de óuders thuisblijven. We mogen kinderen niet inzetten als instru ment om de ouders thuis te hou den. Die moeten zélf hun verant woordelijkheid nemen.'' Volgens het Nederlands Jeugdin- stituut zegt is het 'belangrijk om onder ogen te zien dat jongeren een belangrijke rol spelen bij de ver spreiding van het coronavirus'. Minister Arie Slob van Onderwijs vindt het 'niet zo'n verstandig idee' om scholieren langer met kerstva kantie te sturen om zo het corona virus de komende weken verder te rug te dringen. Er zou een week on line onderwijs gegeven kunnen worden, oppert hij. Boomkwekerij en Groenbedrijf De Fruittuin v.o.f. hierry'', zei hij wel eens tegen zichzelf. „Verkloot dit niet.'' Maar dat deed hij toch, deze week. De machtsstrijd binnen Forum is in zijn voordeel beslist, maar de prijs is hoog. Zijn eens zo trouwe kompanen stapten op in een oorlog die ieder uur van richting ver anderde. Nu het bestuur hem een route te rug biedt naar de macht door het oor deel over Baudet aan de leden te la ten, heeft Baudet 'zijn' Forum weer binnen handbereik. De FvD'ers die deze week tegen hem opstonden, hebben en masse hun biezen gepakt. Zo vertrokken gisteren nog eens vier senatoren en tal van lokale FvD'ers. Het beeld is niet fraai: waar zijn oude medestanders altijd stelden dat Baudet helemaal niets op had met ex treemrechts, verwijten ze hem nu juist dat een Forum mét Baudet 'ex tremistische opvattingen duldt'. De bom barstte achter de scher men bij het dinertje van kandidaat Kamerleden, vorige week vrijdag, on der het mom van 'teambuilding' nota bene. Daar zou Baudet volgens Nicki Pouw-Verweij, Joost Eerdmans en Eva Vlaardingerbroek antisemitisme hebben gerelativeerd. Baudet volgens hen die avond: ,,Bijna iedereen die ik ken is antisemiet.'' Toegeven aan links Toen Freek Jansen, voorzitter van jongerenafdeling JFvD, tijdens het di ner meldde dat er nog een artikel over antisemitisme aan zat te komen in appgroepjes en dat de jongeren- club daar te weinig tegen zou hebben gedaan, zou Baudet hem hebben ver dedigd. Hoewel in mei jongeren wa ren geroyeerd vanwege antisemiti sche appjes, had dat nooit mogen ge- O'Verkloot dit niet', zei Thierry wel eenstegen zichzelf, maar dat deed hij toch »De critici onderschatten hoezeer Baudetaan Jansen zou vasthouden beuren. Daarmee was 'toegegeven aan linkse media', aldus Baudet. Toen daarop weerwoord kwam, zou Baudet 'steeds emotioneler zijn geworden'. Zozeer dat hij in de auto terug naar huis van zijn maatje en partijpenningmeester Olaf Ephraim op het hart gedrukt kreeg 'even rust te nemen'. De stemming rond de partij is dan toch al niet best. In de peilingen daalt Forum al maanden. Niet in de laatste plaats omdat Baudet wordt verweten complotdenkers te omarmen. Iets wat hem nu dus ook binnenskamers voor de voeten wordt geworpen. En als Baudet die avond al denkt dat hij tegenstand ondervindt in ei gen gelederen: een dag later is de op positie compleet. Als Het Parool bericht dat er wéér fascistische berichten zijn opgedoken in appgroepen rond jongerenafdeling JFvD, raakt het al sluimerende con flict in stroomversnelling. Partijkopstuk Annabel Nanninga spreekt zich uit. Een nieuw onder zoek is volgens haar 'too little, too late'. Er moet worden gesaneerd. Te begin nen met JFvD-voorzitter Freek Jan sen. En haar oproep vindt gehoor bij een keur aan prominente FvD'ers. Voor het eerst klinkt zo hard en openlijk kritiek op Baudet. Daarbij onderschatten de critici hoezeer Baudet aan Jansen zou vast houden. Hoewel onbekend bij het grote pu bliek, is politicoloog Jansen al vanaf de start van de partij een vertrouwe ling van Baudet. Jansen was chauf feur, whizzkid, mediaman, politiek sparringpartner en gewoon 'vriend', aldus Baudet. Waar Thierry is, is Freek. Op alle cruciale momenten van Baudets loopbaan, bovendien. Toen Baudet in het koetshuis van Kasteel De Hooge Vuursche in Baarn besloot zijn denktank om te vormen tot politieke partij, was Jansen van de zaterdag 28 november 2020 GO Het verlengen van de kerstva kantie is 'een allerlaatste red middel', vindt de koepel van ba sisscholen, de PO-Raad. Die is geen voorstander van het plan en hoopt dat het niet nodig is, maar zal zich wel aan een even tueel besluit van het kabinet houden. ANP Utrecht Het is NU planttijd. Wij zijn het adres voor al uw tuinplanten, sierheesters, leibomen en (fruit)bomen. Oude fruitbomen in soorten en maten. Vanaf heden weer volop aardbeiplanten te koop! Tevens bezorging en plaatsing mogelijk. Ook voor tuinaanleg en renovatie Donderdag en vrijdag van 9.00 tot 17.00, zaterdag van 8.30 tot 16.00 'jLyhg Wemeldingse zandweg 4B, Kapelle, Mob. 0611395456, info@defruittuin.com, www.defruittuin.com Na diner voor teambuilding barstte de bom alsnog Tobias den Hartog Den Haag

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 8