'Ik geef nu les, maar verdien minder' GELD GELUK Daria is impulsief als het om geld gaat, daar om wil ze beter leren plannen. Bas denkt juist twee keer na voor hij iets aanschaft. Bas: ,,Door onze achtergrond zijn we heel verschillend in hoe we met geld omgaan. Daria koopt impulsief lekkere dingen of make-up. Ik wik en weeg.'' Daria: ,,Ik ben blij dat ik een man heb met verstand van financiële zaken. Ik probeer me aan te passen aan de Neder landse mentaliteit.'' Bas: ,,Ik weet welke facturen ik kan verwachten en houd daar rekening mee. En ik zorg voor een buffer voor onverwachte uitgaven. In Rusland leeft men van dag tot dag. Als je moet beta len, betaal je, daarna zie je wel weer.'' Daria: ,,Bas kan goed plannen.'' Bas: ,,Jij leert dat ook, net als de Neder landse taal. Dat gaat goed, terwijl je hier pas tweeënhalf jaar woont.'' Daria: ,,Omdat ik muzikaal ben, is taal leren makkelijk. Financieel ben ik chao tisch en impulsief. In Rusland heb je geen voorzieningen vanuit de regering, zoals verzekeringen en een goed pen sioen. Toen ik in Rusland voor het Nederlandse bedrijf Stage Entertain ment optrad in musicals als Mama Mia, steunde ik mijn moeder financieel. Toen verdiende ik goed. Ik vloog regel matig heen en weer voor optredens, vanwege corona is alles gestopt. Ik geef nu les, maar mijn inkomen is wel lager.'' Bas: ,,We kunnen leven van mijn inko men.'' Beste koop Slechtste koop Daria Bas 6 TEKST EDITH ANDRIESSE FOTO ANDRE WEIMA Gezamenlijk netto-inkomen 0 - €3000 €3000 - €4500 €4500 - €6000 €6000 of meer Daria Zueva (30), actrice, zangeres en zangcoach. Bas ter Voorde (29), accountant. Daria en Bas huren een rijtjeshuis in Meppel. Daria: ,,De boekenkast, ik kocht 'm bij Xenos. Ik wil mijn boeken laten over komen uit Rusland.'' Bas: ,,Alle vliegtickets naar Moskou. Meestal betaalde ik 200 euro voor een re tourtje.'' Daria: ,,Een pluchen kin derlijke diadeem met kat- tenoortjes. Hij kostte maar 4 euro, toch is het onzin om te kopen.'' Bas: „Muurverf met grove betonlook. Het zag er niet uit, nu heb ik 'm groen geverfd.''

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 86