Je zal maar student zijn DEZE WEEK Studenten doen een boekje open over een leven zonder reuring Stefan de Walle: 'Ik ben 22 nu wat avontuurlijker dan vroeger' Hallo, ik ben Ken, het 28 ietwat onbeduidende aanhangsel van Barbie 4 Goeie zaak Leven tussen opgezette leeuwen en stekelvarkens 6 Geld geluk Bas: 'Daria wil altijd alle borrelhapjes uitproberen' 7 Egbert Jan Zo'n grote schoonmaak kan ook nadelen hebben 8 Imanuelle Grives Het onthullende logboek van een gevallen ster 20 Cadeautips Nutteloos, maar o zo fijn om te hebben of krijgen 27 Fijn spul Kjeld Nuis bakt zelfs pizza's in zijn Green Egg 30 Lezen Elle van Rijn over moed, verzet en verbinding 33 Giphart Suriname: prachtig land, dito literatuur 35 Schrijver leest Hoe Tolstoj het leven van Oek de Jong veranderde 36 Eten drinken Mevrouw Hamersma gooit een kalfje in de pan 38 Reizen Waarom in je eentje wandelen het einde is 43 BV De Liefde Rory en Amanda hebben spannende privéfeestjes 44 Puzzelen maar Win een keukenmachine, iPad of slimme speaker We zitten opeengepakt op mijn studentenkamer, lichtjaren geleden. Studievriend R. vertelt zo smakelijk over een krankzinnige date-ervaring dat we het uitgieren. Dan gaat de bel. Mijn lieve oude buren: of we wat zachter kunnen lachen. Als we niet in bedompte kamers dan wel rokerige cafés rondhangen, zitten we zij aan zij in de studie- banken. We volgen curieuze colleges over het verschil tussen 'nu' en 'nou'. We weten dat we bij een bepaalde docent niet op de eerste rij moeten zitten, want ook om 9 uur 's och tends spreekt deze met zoveel enthousiasme (lees: consumptie) over zijn vak, dat je maar beter wat afstand kan houden. Na een gewel dige collegereeks van mijn lievelings docent - met wie ik sindsdien jaar lijks saté eet bij een café dat we nog steeds Ter Keule noemen, terwijl het al sinds tijden Van Zuylen heet - nodig ik de hele club bij me thuis uit om te eten. Hutjemutje aan een lange tafel. Het leven lijkt eindeloos. Hoe heerlijk normaal was het. En met de wetenschap van nu: wat een enorme luxe. Want je zal maar student zijn in deze tijd. Sarissa (pagina 19), op weg om docent Engels te worden, heeft het gevoel dat de tijd door haar handen glipt. Dat gevoel, dat mag nog niet als je 21 bent. Dat is voor later, voor straks. Maar dat straks is nu geworden voor deze generatie. Ik ga dit weekend met een studie vriendin herinneringen ophalen aan onbezorgder tijden. Gelukkig zijn mijn muren niet meer van bordkarton. COLOFON Chef ADR Magazine Sara van Gorp Artdirection Henk Marseille Chef redactie Mark Roos Redactie Theo den Boer, Merel Dado, Charlotte van Genderen, Sanne van der Kolk, Cathérine van der Linden, Ruud Roodhorst Vormgeving Sasja Kooistra, Ieke Kootstra, Jolanda Vogelaar Beeldredactie Marcel Wagenaar Reageren? magazine@dpgmedia.nl O Facebook@admagazine Instagram ad_nl Sara van Gorp ZATERDAG 28 NOVEMBER 2020 3

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 83