fS 3? Mofc^L. Mario keert terug in z'n oude miniatuurformaat Camera met warmtezoeker snort je kat of lekkage op O Hebbedingen Jarige muis (50) verliest niet z'n streken maar wel z'n staartje 25 De gekrulde lintjes om een boeket bloemen worden spaghetti in het speelkeukentje sowieso niet zomaar weg. Bijna al het karton en papier is uitstekend materiaal om op te tekenen of schil deren. Vloeipapier uit schoendozen is handig als overtrekpapier. De ge krulde lintjes om een boeket bloe men worden spaghetti in het speel- keukentje. Twee lege potjes van de dagelijkse vitaminetabletten zijn een prima peper-en-zoutstel in het keu kentje. Lege shampooflacons worden waterpistolen voor in bad. De stok van Heer Vos Gevonden in het bos: een wandel stok. Gewoon een afgebroken tak met op de juiste plek een hoek zodat die lijkt op de wandelstok van een personage uit de tekenfilm over Pie- ter Konijn. Met zo'n simpel attribuut schiet je kind meteen in het karakter van, in dit geval, Heer Vos. Nog meer natuur Schelpen van het strand, kastanjes uit het bos, dennenappels, eikels. Allemaal prima om soep en andere fantasiegerechten mee te bereiden. In de tuin maak je soep van water en alles wat je maar vindt aan takjes en bloemetjes. Toverdrank! Schilderen Meegenomen takken uit bos, park of tuin bewaar je bij de achterdeur. Ze doen prima dienst als kwast om muren, deuren, tuinmeubels en zelfs planten te verven. Met water natuur lijk, het effect lijkt op echt verven, het is alleen niet zo permanent. Wc-rollen Weinig ouders van kleine kinderen zullen lege wc-rolletjes gedachteloos bij het oud papier gooien. Ze zijn ideaal knutselmateriaal, bijvoorbeeld als steel van een paddenstoel of om stempelfiguren van te knippen. Maar op zichzelf is de wc-rol al leuk ge noeg. Je bouwt er bijvoorbeeld een tunnel voor de Duplo-poppetjes van. De krant als kleurplaat Veel in de krant is niet geschikt voor kleine kinderen maar bedenk dat ze wat anders zien dan jij. Ze herkennen familieleden in mensen uit het nieuws. Een illustratie is een kleur plaat of puzzel, zoals bovenstaande van Aart-Jan Venema. Hoeveel van de hier beschreven ideeën voor onvermoed speelgoed vind je terug? TECH Games, gadgets, apps: techjournalist Anton Damen tipt elke week de leukste en beste die hij tegenkomt. m IMM MS. O O KOKEN \©etefl GO ZATERDAG 28 NOVEMBER 2020 al in huis ILLUSTRATIE AART-JAN VENEM A [GAME MATCH SUPER MARIO BROS. GAME TIME Microsoft en Sony lanceer den net voor de feestdagen hun nieuwe spelcomputers, dus hoe reageert het altijd dwarse Nintendo op de komst van geavanceerde krachtpat sers als de PS5 en de nieuwe Xbox? Zo dus: met de re-re lease van de klassieker Super Mario Bros op het bescheiden formaat van een luciferdoos. Voor gameveteranen is de vorm bekend, want de Game Watch-lijn was in de jaren 80 de eerste serie handspelcom- puters en dé voorloper van de Gameboy. Destijds natuurlijk nog gewoon met een zwart- witscherm, maar anno nu in een kleurenversie, en met drie games, want ook het Super Mario Bros 2 en de minigame Ball staan erop. En het fascine rende is dat het platformspel ook in deze ieniemiene-uitvoe- ring super soepeltjes speelt en onweerstaanbaar blijkt. Nog eentje dan Game Watch: Super Mario Bros €601 nintendo.nl Deze maand vierde de computermuis zijn vijftig ste verjaardag. De 'staart' is inmiddels verloren en tegenwoordig zijn er zelfs modellen die niet veel gro ter zijn dan een echte muis. De MX Anywhere 3 van Logitech bijvoorbeeld, een muis die klein maar fijn is, en daarmee ook ideaal voor onderweg. Hij past ook ge woon in de schoen, als vervanger van die eeuwige chocolade muis van deze sintperiode. Deze minimuis kun je aan drie verschillende appara ten 'hangen', van pc tot Mac en iPad. Ga je voor de Mac-versie, dan is-ie in het grijs, ga je voor de pc- variant, dan valt er echt wat te kiezen: zwart, grijs of roze. Logitech MX Anywhere 31 €901 logi- tech.com/nl-nl De redactie van Zo werkt samen met de specialisten van AutoTrack, HardwareInfo, Independer, Intermediair, Koken&Eten, Nationale Vacaturebank, New Scientist en Tweakers. Een beetje smartphone kan zich roemen op een goede camera. Maar die kan niet in het pikkedonker kijken. De Cat S62 Pro kan dat mooi wel, want die heeft naast alle vertrouwde toeters en bellen ook een warmtecamera van FLIR aan boord. Daarmee kun met je mobieltje vocht, lekkages en tochtplekken in kaart bren gen, of je kat die 's nachts in de tuin verstop pertje speelt. Ideaal om deze winter eens te kijken of er nog zwakke (lees: koude) plekken zijn in de isolatie van de woning. De Cat S62 Pro oogt ietwat lomp, maar dat is bewust. Dat Pro verwijst naar vaklui als lood gieters en bouwvakkers die hem gewoon in hun gereedschapskoffer mogen smijten, want deze Android-tele- foon kan tegen een stootje, of een val van 1,8 meter hoogte. Daarmee is hij ook geschikt voor de onhandige types onder ons. Cat S62 Pro €5701 catphones.com

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 73