Wc-rol, gieter, krant en ander onvermoed speelgoed V m n Hoe houd je kinderen bezig nu ze meer thuis zijn dan anders? In deze tijd van het jaar is nieuw speelgoed kopen verleidelijk. Tussen shopdagen Black Friday en Cyber Monday in geven we op Niet-Winkeldag wat speelinspiratie waarvoor je niks hoeft uit te geven. 24 MEREL DADO Hotel Keukenzicht Onder de eettafel bevindt zich een hotel. Nooit gezien? Kruip er dan eens onder met je kind en laat het hem of haar vertellen. Tussen de poten van iedere stoel bevindt zich namelijk een hotelkamerdeur met daarachter een slaapkamer, zwem bad of parkeergarage. Druk jij op de knop van de lift? Met de bankbus Meubels zijn sowieso multi-inzet- baar. De bank is een bus waarop alle knuffels kunnen meerijden naar waar je maar wilt. Met de benen over de armleuning bestuur je de bank- bus. Je rijdt liever alleen? Achterste voren gezeten op een stoel heb je een prima auto waar je geen last heb van passagiers. Zon en schaduw Kinderen die de zee hebben gezien spelen het spel van strand en zee thuis net zo makkelijk in de tuin of woonkamer. De streep tussen waar de zon schijnt en waar niet, is de waterlijn. In de zon kun je lopen en bouwen, in de schaduw oefen je alvast met droogzwemmen. De Schaduwbeestjes Nog meer schaduw. Met je handen maak je een schimmenspel op de muur met dieren en verzin je verha len. Over schaduwbeestjes bijvoor beeld, die achter elkaar aan rennen, elkaars neus opeten of in je bil bijten. (Maak het voor kleine kinderen niet te spannend, zodat ze daarna alleen op hun kamer geen krokodillen over de muur zien kruipen). Wasknijpers Veel gehoord van ouders: de fascina tie van kleine kinderen voor het fenomeen wasknijper. Zit ingenieus in elkaar, als je hier knijpt gaat-ie daar open, en floep, daar schiet-ie de lucht in. Erachteraan! Ook gehoord: de rolmaat als speelmaatje. Voor beide geldt: pas op voor de vingers. Plantenspuit Veel kleine taken in het huishouden kun je uitbesteden aan kinderen. Het uitpakken van de boodschappen bijvoorbeeld. Of, voor wie het niet erg vindt dat er af en toe wat breekt, het uitruimen van de onderste lade van de vaatwasser. De planten water geven is zeker een goed idee, hoewel met name geschikt voor een zomerse dag buiten. Een plantenspuit is voor je kleine spruit een soort tovermiddel maar een kleine gieter is net zo leuk. Wie niet eindeloos op en neer wil lopen naar de kraan: zet een flinke emmer buiten waarin ze zelf hun gietertje kunnen vullen. De bank is een bus waarop alle knuffels kunnen meerijden naar waar je maar wilt Meewerken Lastig soms, om naar de werkplek op zolder te gaan als de kinderen be neden spelen met je partner. Kleine kinderen willen óók naar 'op zolder' en óók werken. Geef ze dan een oude laptop en laat ze even meewerken. Wedden dat ze al snel de eerste letter van hun naam op het toetsenbord vinden? Dooswoning Grote aankoop gedaan? Loop niet gauw met de verpakking naar de papiercontainer maar draai de lege doos om en maak er een huisje van om in te spelen. Met een stanleymes snijd je een deur in een van de zijden, en aan een andere kant een raam. De buitenmuren zijn een dankbaar canvas voor tekeningen, stickers en andere creativiteit. Even geen fantasie? Grote online winkels hebben hun dozen al een tijdje opgeleukt met doe-het-zelf knutseldieren en andere figuren. Uit de dozen van Hema knip je voor gedrukte walvissen, krokodillen of rupsen. Op dozen van Kruidvat staat een trui afgedrukt, je hoeft alleen de armsgaten open te knippen om je te verkleden. Kinderwagenmerk Joolz heeft dit idee bijna tot kunst verhe ven met knip-en-plakpatronen voor een hertengewei, oven of luchtballon. Gooi verpakkingsmateriaal ZATERDAG 28 NOVEMBER 2020 GO F, Het beste speelgoed heb je

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 72