OZCAN AKYOL igitale vernieuwer Meer chocolade en chips gekocht tijdens eerste lockdown Bloemenmozaïek eert Nijntje volgend jaar op Keukenhof 6 C3» vrouw zeeland onderzoekend man boegbeeld durf creatief empathisch inspirato nieuwe generatie journalistiek Column De soap binnen Forum voor Democratie bracht de no dige zaken in kaart. Zo was daar de wonderlijke conclusie dat veel partijprominenten wisten dat antisemitisme en een vreselijke rassenleer regelmatig in onder linge onderonsjes terugkeerden, maar dat niemand openlijk af stand nam van dit soort dubieuze strapatsen. Pas toen er in ruime mate rug dekking bestond, met de wind van de publieke opinie in de zeilen, besloten links en rechts de oppor tunisten afscheid te nemen van hun getroebleerde leider, wiens onvoorspelbare en gevaarlijke geest toch écht veel eerder zicht baar was. turbulente dagen. Wat vooral schokkend was; de hele week do mineerde het nieuws over FvD onze actualiteitenprogrammaa tjes, de voorpagina van kranten en zelfs het NOS Journaal vond de zoveelste scheet van Baudet be langrijker dan het overlijden van een legende als Maradona. De po litiek is een entertainmentindus- trie geworden en omdat er zoveel plottwisten bij de boreale partij waren, kregen nieuwsmakers er geen genoeg van. Het wrangste was nog wel dat synchroon aan al deze gebeurte nissen een parlementaire onder vragingscommissie allerlei (voor malige) staatssecretarissen en mi nisters aan de tand voelde over de toeslagenaffaire omdat zij on schuldige burgers het leven zuur hadden gemaakt. Deze historische en inhoudelijke verhoren moesten het qua media-aandacht afleggen tegen de kinderachtige en niets zeggende showbizz van een geëxplodeerde partij. Ik weet dat veel poli tici, regionaal en lande lijk, alles eraan doen om hun werk toegan kelijk te maken voor een groter pu bliek, zodat het beter begrijpt hoe onze de mocratie werkt. Openbaar bestuur zou mainstream moeten worden, iets waar iedereen interesse in toont. De afgelopen week hebben we geleerd dat politiek kennelijk al leen een breed publiek kan berei ken als hoofdrolspelers zich als to tale imbecielen gaan gedragen, bij voorkeur in talkshowtafels en in radio-uitzendingen, met veel sen timent en intriges. Gekkigheid wordt beloond. In plaats van een kritische on dervraging over zijn lakse hou ding ten aanzien van antisemi tisme, mocht Baudet herhaaldelijk komen vertellen hoe hij zich voelde. Het dieptepunt was de af wijzing van zijn voormalige ge liefde in het ochtendprogramma van WNL op televisie - zij stond op de lijst en keerde zich óók tegen hem. De presentatrice van dienst zei: ,,Ik zie dat het u emotioneert." Lekker belangrijk. Van duizenden mensen is het leven verwoest door de Belasting dienst. Zij hebben ook tranen in overvloed. Maar zij zijn onbekend. De materie is te ingewikkeld. Dus dat verkoopt niet. Dat is momen teel de staat van onze vaderlandse journalistiek. Hoofdredacteur Dan gaat het om drank, zoute snacks en chocolade, becijferde onderzoeksbureau IRI, dat data bekeek van onder meer super markten en slijterijen in het voor jaar toen de meeste landen in lockdown waren. Ten opzichte van vorig jaar werden er gemiddeld 12 procent meer 'verwenproducten' gegeten en gedronken in het Verenigd Ko ninkrijk, Frankrijk, Duitsland, Spanje, Italië, Griekenland en Ne derland. De stijging was het grootst in Spanje en het Verenigd Koninkrijk, daarna komt Neder land, gevolgd door Griekenland en Duitsland. De groei van zoute snacks en al cohol komt door wat IRI de 'ape- ritivo-gelegenheid' noemt. Men sen gingen hun borrelavonden online proberen na te bootsen. In Frankrijk en Italië waren grote stijgingen in specifieke sec toren. Zo groeide in Frankrijk bij voorbeeld door thuisbakkers de verkoop van chocoladerepen en in Italië groeide de omzet van popcorn met meer dan de helft door familieavonden die ontston den tijdens de lockdown. De verkoop van wijn steeg in alle landen ten opzichte van vóór de lockdown, behalve in Frank rijk. Frankrijk had door het afzeg gen van evenementen last van flinke omzetdalingen in wijn (een derde minder) en cham pagne (ruim de helft minder). De verkoop van bier groeide in Frankrijk wel. i Meer snacks en alcohol voor borrelavond thuis Snoep werd veel minder populair in alle landen tijdens de lock- down en de omzet is ten opzichte van een jaar geleden nog steeds lager of gelijk. Deze trend heeft zich volgens het onderzoeksbu reau nog niet hersteld. Sinds de eerste lockdown blijft de consumptie van zoute snacks en drank hoog, aldus IRI. Het on derzoeksbureau denkt dat tijdens de tweede lockdown, die al in meerdere Europese landen is af gekondigd, mensen nog meer ge neigd zijn zichzelf te trakteren. ■Jb Dat het getekende konijn wereld beroemd is, wisten we al. Zo heeft nijntje een eigen metro in de Chinese stad Shenzhen, was de naam genomineerd om een ster naar te vernoemen en heeft het konijn natuurlijk een eigen plein en museum in thuisstad Utrecht. Het mozaïek van nijntje in Keukenhof bestaat uit ruim tweeduizend hyacinten. „Keu kenhof is een internationale bloemententoonstelling met be zoekers uit alle landen. Ook nijn- tje is wereldwijd bekend en past goed bij Keukenhof'', zegt Tom Schreuder van de jaarlijkse expo in Lisse. Nijntje heeft dan ook een speciale plek in het park. Zo is er een nijntjehuisje en een nijntjespeeltuin en komend voorjaar dus ook een bloemen- mozaïek van nijntje. Eerder dit door corona niet zo feestlijke jaar werd er een jubi- leummunt van nijntje gepresen teerd en verscheen nijntje op de kinderpostzegels ter ere van haar 65ste verjaardag. Van 20 maart tot en met 9 mei kunnen bezoekers het bloemenmozaïek van nijntje in Keukenhof bewonderen. zaterdag 28 november 2020 GO ^0 @OzcanAkyol Gekkiaheid Maar goed. Dat vond ik niet de belangrijkste conclusie, na wat De PZC (Provinciale Zeeuwse Courant) zoekt kandidaten voor de functie van De PZC (Provinciale Zeeuwse Courant) brengt dageLijks het belangrijkste nieuws en de boeiendste verhaLen uit de buurt, de provincie Zeeland en de rest van de wereld. DageLijks ontvangen 39.000 abonnees de krant thuis en bezoeken gemiddeld 150.000 mensen de site of app. Daarmee bereikt de PZC meer mensen dan ooit in haar 262-jarige historie. Vanwege de pensionering van de huidige hoofdredacteur, Arie Leen Kroon, is de PZC op zoek naar kandidaten voor de functie van hoofdredacteur. SoLLicitaties kunnen tot 16 december 2020 worden gericht aan directeur P&O Melanie van Hemert (melanie.van.hemert@dpgmedia.nl). Meer informatie via directeur/uitgever Erik van Gruijthuijsen (erik.van.aruiithuiisen@dpgmedia.nl) van DPG Media, het bedrijf waartoe de PZC behoort. ZALTBOMMEL Consumenten in Europa hebben tijdens de eerste lockdown 2,2 miljard euro meer uitgegeven aan luxe eet- en drinkproducten ten opzichte van dezelfde periode vorig jaar. '.O'" Zo gaat Nijntje er in hyacinten uitzien. foto keukenhof UTRECHT/LISSE De 65ste ver jaardag van nijntje wordt een groot... bloemenfeest. Het ko nijn, geboren in Utrecht uit de pen van Dick Bruna, krijgt dit voorjaar een eigen bloemen- mozaïek in Keukenhof.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 6