'We gaan wél rode cijfers schrijven als dit langer gaat duren' Bouzambou: 'Hier heb ik maanden naar uitgekeken' k ZEELAND 13 Saïd Bouzambou: „Corona heeft natuurlijk heel veel veranderd. In de eredivisie hadden we vier wed strijden gespeeld toen de compe titie werd stilgelegd. We zaten met Hovocubo echt in een flow, hadden vier keer op rij gewonnen. Van asv Lebo wonnen we op 3 ok tober met 15-1, maar dat was onze laatste wedstrijd. Iedereen heeft ontzettend veel zin om nu weer te spelen. Dit zijn wel de wedstrij den waar je het voor doet.'' ,,We zijn woensdag in Nederland op corona getest en hebben daarna getraind. Donderdagochtend bleek dat iedereen negatief was. Na aankomst in Trondheim wer den we meteen weer getest door de Noorse autoriteiten. Gisteroch tend kregen we te horen dat ieder een opnieuw negatief was, waar door we met z'n allen konden trainen. De selectie, staf en bege leiding bestaat in totaal uit 23 mensen. In het hotel hebben we een eigen verdieping, waardoor we toch in een soort 'bubbel' zit ten. Het gaat er hier streng aan toe, maar dat is alleen maar goed.'' ,,We hebben beelden bekeken en krijgen vandaag ook nog informa tie. Het is een stugge, fysiek sterke ploeg, maar op papier zijn wij wel favoriet. We moeten deze wed strijd winnen, van onderschatting mag geen sprake zijn. Het zou mooi zijn als we vroeg kunnen scoren en onze creativiteit en snelheid kunnen laten zien. Als we winnen zitten we bij de laatste 32 in de Champions League. Nor maal speel je altijd in poules, nu is het vanwege corona één wed strijd. In januari is de volgende ronde, daar willen we bij zijn.'' ,,Nee, ik heb echt heel hard ge traind. Ik denk dat ik kan zeggen dat ik nog nooit zo fit ben geweest. Bij Hovocubo trainden we twee keer per week, in groepjes van vier en later van twee. Ik reed dus twee Ik denk dat ik kan zeggen dat ik nog nooit zo fit ben geweest keer per week naar Hoorn en met Oranje trainden we ook gewoon door, twee keer per week in Zeist. Daarnaast heb ik veel tijd in de sportschool doorgebracht. Omdat we geen wedstrijden speelden, had ik tijd om iets extra te doen, aan mezelf te werken. Het EK van januari 2022 (in Nederland, red.) zit ook al in mijn hoofd. Ik ben zwaar gemotiveerd om er de ko mende tijd alles uit te halen.'' ,,Barcelona. Dat lijkt me prachtig. Natuurlijk weet j e dat je dan maar een kleine kans hebt om verder te gaan, maar ik wil heel graag tegen zo'n topploeg spelen. Dat kan al leen mogelijk worden als we deze wedstrijd winnend afsluiten. We gaan er alles aan doen om Utleira te verslaan. Daarna kunnen we weer verder vooruit kijken.'' zaterdag 28 november 2020 GO VV KLOETINGE adat de eerste corona- golf Nederland over spoelde, deden 24 Zeeuwse sportorganisaties voor in totaal 331.000 euro be roep op de Noodmaatregel Overbrugging Werkgelegen heid. Toen die regeling voor de tweede maal werd opgesteld, klopte alleen voetbalvereniging Kloetinge aan bij de overheid. Voor slechts 4676 euro, wat een kwart is van wat de club bij de eerste NOW-regeling aanvroeg. ,,Het water staat ons zeker niet tot aan de lippen", reageert voorzitter Jan-Kees de Bruine. ,,Twee fiscalisten binnen onze vereniging hebben het hele maal uitgezocht en ik vertrouw op hun kundigheid. En als er zo'n regeling is, is het mooi dat je daar gebruik van kunt maken." Hoewel de competities stillig gen, lopen tal van kosten door. En daar staan minder inkom sten tegenover, want de kan tine is al maanden gesloten. De Bruine: ,,Dat we geen barin- komsten hebben, voelen we natuurlijk wel. Het is nu nog Kloetinge-voorzitter Jan-Kees de Bruine. FOTO MECHTELD JANSEN niet zo dat we daardoor in de problemen komen. Maar als dit heel december en een deel van januari nog steeds zo blijft, gaan we misschien wel rode cijfers schrijven. We proberen onze leden zo goed mogelijk op de hoogte te houden van de stand van zaken, zodat ze niet na verloop van tijd verrast worden. We hebben ook ge woon een presentatiegids uit gebracht. Je kunt zoiets laten, om kosten te besparen. Maar we vinden het juist goed om zoiets in deze tijd toch te doen." Het NOW-geld is bij Kloetinge voornamelijk bestemd om de gediplomeerde trainers bij zowel de senioren als de jeugd door te kunnen betalen. ,,We hebben overeenkomsten met hen en die willen we naleven", zegt de voorzitter. ,,Zij hebben ook niet voor deze situatie ge kozen en we willen in deze tijd nog wel zo goed mogelijk voor hen zijn." - r ■-, r' "''"""Aaa Marshall Matthew (hier op archiefbeeld) stopte zelf ook geld in de club. foto peter nicolai deel van de doorlopende kosten uit eigen zak. Samen met zijn vrouw ont lastte hij ook zoveel mogelijk de an dere vrijwilligers, zodat die niet voel den dat ze moesten komen en dus ook geen extra risico hoefden te lopen op corona. ,,Als je al niet veel mensen hebt, dan wordt het een pit tig jaar. Maar als zorgmedewerker neem je beslissingen om jouw men sen te beschermen", aldus de team leider in de operatiekamers van het ADRZ. Wat niet helpt om er plezier in te hou den, is dat Het Zeeuwse Honk last heeft van vandalisme. Het clubhuis, dat nu er minder gesport minder ge bruikt wordt, zit in een tamelijk don ker hoekje van sportpark Vliegende Vaart. Marshall: ,,De hangjongeren willen ergens hangen, uit het zicht van boa's en de politie. Na een poosje ongestoord feesten, roken en drinken krijgen wij te maken met de ellende." Er werd onlangs onder meer een ruit ingegooid. Saïd Bouzambou speelde al ruim vijftig interlands voor het Nederlands zaalvoetbalteam en was actief in twee Aziati sche clubtoernooien. Hij is dus wel wat gewend, maar de Vlis- singer proefde nog nooit van Europees voetbal. Daar komt vanmiddag verandering in, als Bouzambou met Hovocubo in Noorwegen in de Champions League aantreedt. ,,Ik kijk al maanden uit naar deze wed strijd.' Barry van der Hooft Vlissingen De aanloop naar dit duel was heel apart. Zomaar naar Noorwegen rei zen was er niet bij. Wat weet je van tegenstander Utleira Idrettslag? Je hebt de afgelopen tijd niet stilgezeten -Saïd Bouzambou (30) Stel dat jullie winnen, waar hoop je dan op in de volgende ronde? Saïd Bouzambou (rechts) debuteert vandaag als speler van Hovocubo in de Champions League. foto gerrie meijer

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 41