Belgische crossers brengen nog wat geld in het laatje 'Een investering van 5000 euro kostte ons bijna de kop' O O) CD O 12 ZEELAND CORONA FINANCIËLE KLAPPEN sportverenigingen hard blijft raken, lijken ze te kunnen overleven. Een voorwaarde is dat ze in 2021 wel weer meer inkomsten gaan genereren. Nieuwkoop De Nooijer Nadat in maart de sportcompeti ties stil kwamen te liggen en de kantines gesloten werden, luid den tal van verenigingen de noodklok. Uit een enquête van deze krant bleek dat liefst 9 pro cent van de clubs zich in het voortbestaan bedreigd voelde. Dat kwam overeen met het lan delijke percentage. Waar verenigingen mee in de knel kwamen, was dat de vaste lasten doorliepen en er veel min der inkomsten tegenover stonden. Tal van clubbestuurders gaven in de enquête aan dat er tienduizen den euro's verlies geleden ging worden, mits er niet gebruik ge maakt werd van overheidsregelin gen. Uiteindelijk heeft het kabinet in samenwerking met sportkoepel NOC*NSF voor prima regelingen gezorgd, waaronder de Nood maatregel Overbrugging Werkge legenheid (NOW) en de Tege moetkoming Amateur Sport Or ganisaties (Taso). Hier is in Zee land al volop gebruik van gemaakt en sommige regelingen lopen nog steeds. Een teken van het herstel is dat van de tweede NOW-regeling veel minder gebruik gemaakt is dan van de eerste. In plaats van 331.000 euro gaat het nu om een bedrag van nog geen 5000 euro. Omdat onduidelijk is wanneer de competities weer hervat wor den en de kantines weer open mogen, houden clubbestuurders wel hun hart vast. Drie van hen, uit verschillende takken van sport, vertellen hoe zij worstelen met hun club en nog net boven blijven. Voor de Terneuzense honk- en softbalvereniging Het Zeeuwse Honk is 2020 een rampzalig jaar geweest, stelt voorzitter Marshall Matthew. ,,De kantine, onze grootste inkomstenbron, moest voor een groot deel van het jaar dicht en sponsoren lieten het afweten", vertelt hij. „Finan cieel hadden we het heel moeilijk, maar met de compensatie van de re gering kwamen we wel een heel eind." Begin 2020, nog net voor de corona- pandemie losbrak, investeerde Het Zeeuwse Honk 5000 euro in het op zaterdag 28 november 2020 3 Voetballer Bart Nieuwkoop uit Tholen mist de volgende wed strijd van Fey- enoord in de Europa League. De Zeeuwse verdediger kreeg donder dagavond in de slotfase van het duel met CSKA Moskou (0-0) geel voor tijdrekken. „On nodig", vond hij. Het was zijn derde 'Euro pese' kaart dit seizoen en dus is hij geschorst. Bradley de Nooijer gaat vandaag met FC Viitorul Constanta op bezoek bij Di- namo Boeka rest. Beide ploegen treffen elkaar in het toernooi om de beker van Roe menië. De Nooijer won die beker in 2019 met Viitorul. In de hoogste liga bedraagt het verschil tussen Viitorul en Di- namo zeven punten. •;oZew;,sook noq maar een klein bedrag in voor 2021 Roeland van Vliet Vlissingen MC DE SPROEIER f\ l\ Ie zijn niet failliet ge gaan", zegt Frank Rot tier van MC De Sproeier geruststellend. Bij de motorcrossvereniging uit Wemel dinge hadden ze er een half jaar geleden een hard hoofd in. De club, die al niet een heel grote be groting heeft, vreesde voor het voorbe staan. In een enquête van deze krant gaf Rottier toen aan dat de nood aan de man was. De zomerperi ode heeft MC De Sproeier goed gedaan. Het circuit aan de Oude Pol derweg mocht, na een paar maanden gesloten te zijn ge weest, weer open. ,,We hebben toen vooral plezier gehad van de Belgen die bij ons kwamen cros sen", vertelt Rottier. „Omdat er bij knappen van de kleedkamers. ,,Dat genomen risico had ons bijna de kop gekost als vereniging", stelt Matthew. „Gelukkig konden we bij één succes vol toernooi de hele kantine leegver- kopen. En daarna hebben we in hele maal niets meer geïnvesteerd. Niet in een nieuwe kantinevoorraad, niet in onderhoud van de velden, niet in nieuwe materialen en nieuwe unifor men. Gelukkig hebben we het nu weer op orde. Voor volgend jaar heb ben we een klein bedragje op de re kening staan." Aanvankelijk betaalde Matthew een hen weinig banen zijn, komen ze graag hierheen. Met het geld dat zij betaalden voor een dag trainen én met wat ze in de kantine uitga ven, hebben we de schade een beetje op kunnen vangen. En voordat het seizoen afliep, hebben we hier op 19 september ook nog één wedstrijd gehad. Dat scheelt na tuurlijk ook." Volgens het bestuurslid is het lek nog niet helemaal boven. Hij denkt dat de club een goed 2021, waarin er vanaf maart weer ge crost kan worden in Wemel- dinge, nodig heeft om alles te compenseren. Frank Rottier hoopt op een goed 2021. FOTO CAMILE SCHELSTRAETE HET ZEEUWSE HONK a

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 40