DOORDEWEEKS 9 Al geeft Davy toe dat het hem niet enkel en alleen om de pure liefhebbe rij gaat. Uiteindelijk wil hij er ook wel wat leuks aan verdienen. „Daarom zoek ik bewust op wat er in trek is. Ik probeer de trends een beetje in de ga ten te houden, zodat we onze inko pen daarop kunnen aanpassen. Tege lijkertijd moet het wel een beetje leuk blijven van prijs. Om het aan te schaffen én om te verkopen. Het is voor ons ook maar een hobby, dus het moet geen kapitalen kosten." Passie Doordeweeks werkt Van Mulken na melijk ook nog als medewerker repa ratie en onderhoud bij jachtwerf Delta in Breskens. ,,Dat doe ik in fe bruari alweer 12,5 jaar. Het is heel af wisselend werk. De ene keer voeren we reparaties uit aan het dek van een boot, de andere keer sleutelen we aan de motor. Nu zijn we druk met de winterberging: boten uit het water halen, masten eraf halen, schoon spuiten en veilig wegzetten." Van Mulken is dol op zijn werk, maar ziet het Oude Wagenhuisje toch als een welkome aanvulling. In de winkel kan hij helemaal zijn ei kwijt. Niet alleen zijn passie voor spullen komt daarin terug, ook het ondernemen blijkt helemaal 'zijn ding' te zijn. ,,Die stap durven zetten, de uitdaging aan gaan en er iets van te maken. Dat vind ik heel gaaf." Elke avond speurt Davy het inter net af naar de mooiste spullen. Hij doet online onderzoek naar de trends, naar de waarde van de items en houdt de social mediakanalen bij. Iedere zaterdag houdt hij zich bezig met de inrichting, het opknappen van spulletjes en het schoonmaken van de zaak. ,,Als mensen bij ons bin nenkomen en zeggen: 'Goh, wat leuk hier', 'Wat een mooie winkel', dan krijg ik daar een warm gevoel van." Oude fabriekslampen, door leefde werkbanken en grote weegschalen. Daar gaat het hart van Davy van Mulken (43) uit Hoofdplaat sneller van kloppen. Samen met Silvia Cop- poolse runt hij sinds ruim een jaar een antiek- en brocantewinkel in het Oude Wagenhuis, bij de molen op het dorp. ,,Het is altijd al een droom van me geweest iets te doen met oude spulletjes", vertelt hij. Het werd Van Mulken dan ook met de paplepel in gegoten. ,,Mijn vader werkte vroe ger als restaurateur bij een antiquair in Breskens. Ik kwam daar regelmatig kijken en vond de spulletjes allemaal erg mooi en interessant. Zo werd ik ook wel eens meegenomen naar een marktje met antiek spul. En naar mate ik ouder werd, zocht ik het zelf steeds actiever op. Speurde ik het hele internet af naar gave items." Jongensdroom Een eigen winkel beginnen, bleef lange tijd bij een jongensdroom. ,,Ik Als mensen zeggen: 'Goh, wat leuk hier', dan krijg ik daar een warm gevoel van vond het moeilijk om die stap te zet ten. Je moet een goede locatie heb ben, bereid zijn om geld te steken in de inkoop van spullen en een winkel onderhouden. Er komt best veel bij kijken." Maar toen Davy aan de praat kwam met Silvia, die dezelfde inte resse deelde, kreeg die droom plots vorm. ,,Ze stelde voor om het samen te doen en in een leegstaande schuur op haar grond." Na een jaar flink klussen en verbouwen was de winkel eindelijk af. In mei van dit jaar gin gen de deuren open. ,,Ik sta er elke eerste zaterdag van de maand en op de derde zondag staat Silvia er. Ver der gaan we open op afspraak." Er zit voornamelijk veel tijd in het doen van de inkopen. ,,Soms gaan we samen, soms juist apart op pad. Om dat we er op andere momenten de tijd voor hebben. Maar dat is ook juist wel leuk: zo krijgen we een mooie mix van wat Silvia mooi vindt en wat ik mooi vindt. Ik ben bijvoorbeeld echt gek op industriële spullen die echt doorleefd zijn. Silvia is wat crea tiever met bijvoorbeeld droogbloe men in weckpotjes." Verhaal achter het product Hoe ze aan al die spullen komen? ,,Goh, heel veel contacten opdoen op antiek- en rommelmarkten in heel Nederland en België. Althans, zo ging dat voor corona. Nu moeten we echt naar de handelaren toe. Daarnaast worden we ook wel eens uitgenodigd bij mensen thuis: kom maar eens kij ken wat we hebben staan. Zo vinden we soms de mooiste dingen en krij gen we ook echt het verhaal achter een product te horen. Dat vind ik het allerleukste." zaterdag 28 november 2020 Door de week werk je voor de baas. Zet je 's avonds de wekker en prop je 's ochtends vier boter hammen in je blauwe broodtrom mel. Elastiekje eromheen. Maan dag, dinsdag, woensdag, donder dag, vrijdag. En dan is het week end; je hobby wordt je werk. Je bent scheidsrechter bij het voet bal, lotusslachtoffer bij de EHBO, trekt de balletjes bij de bingo. Leuk. Weekend. Elodie Kint -Davy van Mulken FOTO'S ANNE HANA

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 37