Ca/tier Huis in nieuwe wijk staat er in één dag 7 Verwijten in de raad over buitensluiten Scheldestraat OVERTREDING NIEUWE REGELS KRUISPUNT^ Na een maand overtreden nog steeds veel auto's de nieuwe regels op het kruispunt van de Nieuwe Vlissingseweg en de Poelendaeleweg. Wijkagent Martijn 't Gilde. ,,In een half uurtje deelde ik drie boetes uit." optiek de jonge zaterdag 28 november 2020 Maurits Sep Middelburg De wijkagent zette deze week een duide lijke waarschuwing op de Facebookpagina van het Basisteam Walcheren. 'We krijgen nog veel meldingen van fietsers die bijna van hun sokken worden gereden door bestuurders die vinden dat deze verplichte rijrichting niet voor hen geldt. Tijdens controles blijkt dit ook het geval te zijn. Deze overtreding levert gevaar lijke situaties op en daarom zullen wij de komende tijd hier extra gaan controleren. Bij constatering levert dit een bekeuring op van 95 euro (let wel dit is exclusief negen euro administratiekosten).' Zijn er al veel boetes uitge deeld? Martijn 't Gilde: „Jazeker. Door mijzelf en ook door collega's. De afgelopen week hebben een col lega en ik zo'n veertien bekeurin gen uitgedeeld in zes dagen tijd." Is dat veel? ,,Nou ja, we staan er natuurlijk niet de hele dag. Meestal sta ik er een klein half uurtje. Dus als ik Wijkagent Martijn 't Gilde gaat met zijn collega's de komende maand strenger controleren op auto mobilisten die de nieuwe regels overtreden op de kruising van de Poelendaeleweg met de Nieuwe Vli- singseweg in Middelburg. foto lex de meester zeg: drie boetes per dag, dan zijn dat er eigenlijk drie in een half uur. En van wijkbewoners hoor ik dat zij soms wel vijftien overtre dingen in een uur zien." Wat doen mensen fout? ,,Je mag tegenwoordig niet meer vanaf de Poelendaeleweg rechts afslaan naar Vlissingen en ook niet meer vanaf de Vlissingsesingel rechtdoor oversteken naar Vlissin- gen. Maar automobilisten doen dat toch. De boetes waarover we nu spreken, zijn ook alleen de boetes voor de auto's die rechtdoor of rechtsaf gaan." Het probleem is dat als auto's die overtreding begaan, ze fiet sers in gevaar brengen die met groen licht mogen oversteken. Heeft het al tot ongelukken ge leid? ,,Ik heb gelukkig nog geen meldin gen gehad van mensen die een on geluk hebben gehad. Maar ik ben wel vaak aangesproken door men- sen uit de wijk die hebben gezien dat het bijna fout ging." De bedoeling van de herinrich ting van het kruispunt was juist om het veiliger te maken voor fietsers. ,,Het kruispunt was al gevaarlijk. Er is ook een dodelijk ongeluk ge- Is het kruispunt nu veiliger? Ik weet het antwoord niet -Martijn 't Gilde, wijkagent beurd met een fietser en een vrachtauto die naar rechts afsloeg. De situatie is nu aangepakt en de vraag is inderdaad: is het nu veili ger of niet? Daar kan ik geen ant woord op geven." Nu gaan jullie de komende maand vaker controleren en dus ook boetes uitdelen. Hoe pak ken jullie dat aan? ,,Bij piekmomenten bestaat de hoogste kans op overtreders, dus daarom gaan we dan ook controle ren. Dus in de ochtend- en mid- dagspits, maar zeker ook tussen door om te zien wat er midden op de dag gebeurt. Dat kan ik als wijkagent niet allemaal alleen, dus het hele Basisteam Walcheren doet mee. Collega's in de auto's, op de motor, studenten van de poli- tie-opleiding." Blijft het bij bekeuren, of doen jullie meer? ,,We willen ook onderzoeken hoe vaak automobilisten de regels overtreden en hoe dat gaat. Daar gaan we de hele maand op letten. Met al de dingen die we zien, ma ken we een advies en dat geven we aan de gemeente. Want wat wijk bewoners en mijn collega's wel aangeven is dat het een moeilijk kruispunt blijft. Dat merk ik zelf ook." VLISSINGEN Er is in de gemeen teraad van Vlissingen te weinig vertrouwen dat de ondernemers in de Scheldestraat bereid zijn om extra belasting te betalen voor een gezamenlijk investeringsfonds voor promotie en wervende acti viteiten. Na een bewogen debat besloot een meerderheid dat de straat weer buiten de Bedrijfs In- vesterings Zone (BIZ) van Vlis- singen blijft, waarin geld uit dat fonds besteed kan worden. Dat maakte een aantal raadsle den ronduit boos. College en coa litiepartijen denken dat de Schel- destraatondernemers te weinig betrokken zijn bij de Vlissingse Ondernemers Centrale om op 15 januari te stemmen of de belas ting geheven wordt of niet. Aan die stemming moet minstens de helft van de ondernemers uit het BIZ-gebied meedoen. Bovendien kan de belasting al leen opgelegd worden als er ge noeg bezitters van grote panden bij de ja-stemmers zijn, want er wordt betaald naar WOZ-waarde. Volgens wethouder Sem Stroos- nijder werd de laatste maanden duidelijk dat door de corona-ef fecten maar weinig Scheldestra- ters zin hebben in de BIZ. Ange- lique Duijndam verweet de ge meente brieven te hebben ge stuurd die niet alle multiculturele ondernemers afdoende begrepen. Als de Scheldestraters het laten afweten zijn er wellicht te weinig stemmers en kan de belasting niet worden opgelegd. Dan is er de ko mende vier jaar geen investe ringsfonds, vrezen het college en de coalitiepartijen. Als het Stati onsgebied en de boulevards wel kunnen aansluiten, is het onzin om de dertig ondernemers uit de Scheldestraat buiten te sluiten, vonden POV, CU, Lijst Duijndam, PvdA en D66. Zij vonden dat VOC en ge meente te weinig hebben gedaan om de Scheldestraatwinkeliers het belang van samen optrekken goed uit te leggen. Stroosnijder gaf toe dat dat pas in de afgelopen maanden gebeurd is. Claudia Sondervan Vlissingen Als de funderingen er liggen, worden de 21 huurhuizen in de nieuwe wijk De Broederband elk in een dag tijd in elkaar gezet. Op het begin van de bouw werd donderdag geproost in het Schel- dekwartier in Vlissingen. De energiezuinige, gasloze huizen kunnen komend voorjaar betrokken worden. Eigenaar is het Ecowoningen Fonds van be heerder Credit Linked Beheer. De constructeur is Van Wijnen Zuid te Rosmalen. De huizen met drie slaapkamers en achter tuin met berging krijgen mid- deldure huurprijzen. De wonin gen aan de verlengde Singel wor den vanaf eind januari in elkaar gezet. De huizen worden gebouwd uit kant-en-klare gevel- en dakde len, trap en compleet ingerichte badkamereenheid, volgens de Fijn Wonen-formule van Van Wijnen. Die past de methode voor het eerst toe in Zeeland. Vijf huizen zijn energieneutraal (EPC-o), 16 zijn nul-op-de-meterwoningen (NOM). Het bouwproject komt in de plaats van eerdere bouwplannen van ontwikkelaar Van den Bruele Vastgoed. Die zag ervan af door sterk gestegen bouwkosten. Lange Vorststraat 40, Goes www.optiekdejonge.nl Tel. (0113)21 12 72 Mob. 06 83 87 51 44 WA Automobilist blijkt hardleers Villa Valentijn Middelburg Kinderdagverblijf Kinderdagverblijf Villa Valentijn Middelburg, al meer dan 18 jaar uw vertrouwde adres voor kinderopvang, kunt u vinden aan de Rouaansekaai 61 in Middelburg. Ons landelijk registratienummer is 257589806. Opvangvormen voor 52 weken per jaar zijn: hele en halve dagen, flexibele en incidentele opvang, ruildagen en uurtje factuurtje. Villa Valentijn Middelburg maakt gebruik van wasbare bamboeluiers. Waarom eigenlijk persé zo'n wasbare luier? Het is gewoon beter voor het milieu. En een fijne bijkomstigheid: de kinderen zijn eerder zindelijk. We hebben vier groepen in de volgende leeftijd: 3 mnd.-1 jaar (Gele groep), 1 - 2 jaar (Roze groep), 2 - 3 jaar, (Rode groep), 3 - 4 jaar (Blauwe groep), waardoor we de kinderen op maat tijdens de verschillende ontwikkelingsstadia kunnen begeleiden. En de overgang naar de basisschool optimaal is. Ook is een heerlijke 36 meter diepe ommuurde tuin aanwezig waar uw kinderen veilig in kunnen spelen. Voor de zeer scherpe prijsAwaliteit verhouding kunt u meer informatie vinden op onze website, t.w. www.villavalentijnmiddelburg.nl. Onse-mailadresisinfo@villavalentijn.nl. JBÊ Telefonisch zijn wij te bereiken via 0854-890090. *?W"J EYEWEAR COLLECTION

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 35