Komt de bus wel of niet? Provincie: Kustvisie geldt voor Nollebos Maradona Overvaller weggejaagd bij tankstation in Oostburg 2 Commentaar Het openbaar vervoer krijgt het moeilijk. Transdev, het moederbedrijf van Connexxion, waarschuwt voor ingre pen in de busdiensten. Die rijden in Zeeland toch al niet vaak, dus de reiziger zal een verdere verschraling van de dienstregeling meteen voelen. Ook staatssecretaris Stientje van Veldhoven voorspelt dat er het komende halfjaar gesnoeid moet worden. Niet alleen de bussen, ook de treinen moeten eraan geloven. Van Veldhoven verwacht tien procent minder capaciteit, Transdev zeven. In Zeeland is het openbaar vervoer extra kwetsbaar door lage aantallen reizigers en grote afstanden. Er moet nu al flink subsidie bij, anders is het niet interessant voor commerciële vervoerders. Provinciebestuurder Harry van der Maas hoopt de dienstregeling van de streekbussen overeind te houden zonder al te grote ingrepen. Hij geeft Connexxion extra geld om het even uit te zingen. Die tijd wordt gebruikt om te bekijken hoe het reizigersaanbod zich herstelt na de coronacrisis en om het vervoer slimmer te regelen. Bijvoorbeeld met kleinere bussen. Zeeland moet tot het uiterste gaan om zo veel mogelijk ver voer te redden, in elke denkbare vorm. Verder moet de provin cie vooral helder zijn over de trajecten waar het openbaar ver voer zal verdwijnen. De Zeeuwse burgers, vooral de mensen die een keuze moeten maken over hun woonplaats, baan of on derwijs, hebben niets aan verwachtingen of aan het vooruit schuiven van het probleem. Zij willen duidelijkheid. Provincie moet duidelijk zijn over de toekomst van het openbaar vervoer GroenLinks, PvdA, D66 en SP wil den gisteren in de Statencommis sie ruimte van gedeputeerde Dick van der Velde (VVD) weten hij of de Kustvisie zal handhaven. De aanleiding was een brief van de ac tiegroep. ,,U kent mij als een gedeputeerde die niet afwijkt van de regels die we op democratische wijze hebben vastgelegd", antwoordde Van der Velde. ,,Dus we gaan plannen ge woon toetsen aan de Kustvisie." ALMANAK Zo ver is het nog niet, gaf hij aan. Vlissingen heeft nog geen con cept-bestemmingsplan voorgelegd aan de provincie, dus Van der Velde weet niet precies wat de ge meente wil. Volgens hem vindt er eerst ambtelijk overleg plaats over wat er wel en niet mag. Als een be- De bijslaap van de Hulsterse is slechthorend, maar te stoer om altijd zijn hoorapparaatjes in te doen. Hij verstaat wel eens wat verkeerd, maar meestal valt dat niet op en kletst hij zich er wel uit. Dat lukt niet altijd, bleek afgelo pen week. De Hulsterse kreeg Dus we gaan plannen gewoon toetsen aan de Kustvisie stemmingsplan is ingediend, wordt het beoordeeld. De gedepu teerde sloot niet uit dat er wel ge steggeld kan worden over de inter pretatie van de afspraken in de Kustvisie. een melding op haar telefoon binnen, die ze echt even met haar man moest delen. ,,Ahh, Maradona is dood...", zei ze met spijt in haar stem. ,,Nou, die is ook niet oud gewor den!", reageerde hij. ,,Wat een gemis voor de muziekindu strie." Drugspand drie maanden dicht Vier Zeeuwen op kandidatenlijst van 50Plus Vier Zeeuwen staan op de kandidatenlijst van 50Plus voor de Tweede Kamerverkiezingen. De kans dat ze ook worden gekozen, is miniem. Statenlid Willem Wil- lemse (71) uit Vlissingen is de hoogst genoteerde, op een 15de plaats. Johan Hessing (72) uit Axel, raadslid in Terneu zen en lid van het water schapsbestuur, staat op de 22de plaats. Frans Crouwel (65) uit Terneuzen is door de partij op de 35ste plaats gezet. Eén plek lager op de lijst staat voormalig ict-ondernemer Ad Franse (61, foto) uit Goes. Vrijkaarten voor première in fiZi Hij zit aan de grond. Financieel en mentaal. Al zijn spaargeld heeft ei genaar Peter Schaap in restaurant De Beren in Goes gestoken, maar omdat hij pas sinds 11 februari open is, valt hij buiten alle steunregelin gen van het Rijk. ,,Ik ben de wan hoop nabij. Nog twee, misschien drie maanden en dan ga ik kapot. Het is vreselijk, ik heb net nog zit ten janken." De pandemie dreigt Peter en Ni- colette Schaap binnenkort de kop te kosten. In november vorig jaar ver kocht hij twee horecabedrijven om in Goes een nieuw avontuur te be ginnen. Maar wat een mooie droom had moeten worden, ontaardt al snel in een nachtmerrie. ,,We hadden een geweldige start, maar die duurde één maand. Toen Een medewerkster van het Esso- tankstation in Oostburg is don derdagavond licht gewond ge raakt bij een poging tot overval. Die mislukte, mede doordat een klant de jonge overvaller met een tas te lijf ging. De overvaller kwam rond 20.00 uur de shop van het tankstation aan de Bredestraat binnen. Ten val De politie zegt nog te onderzoe ken wat er precies is gebeurd. De medewerkster is ten val gekomen en licht gewond geraakt. Een klant heeft de overvaller geslagen met een tas. Die is vervolgens zonder buit vertrokken en vluchtte in de richting van de Paulus Potter straat. Voor het slachtoffer werd een ambulance opgeroepen, zij heeft zich laten behandelen bij de huis artsenpost. De dader is een jongeman van vermoedelijk zo'n 18 jaar oud. Hij is ongeveer 1,70 meter lang en heeft een tenger postuur. Hij droeg donkere kleding (zwart en taupe) en had iets voor zijn mond, mogelijk een mondkapje. De politie wil in contact komen met mensen die meer informatie hebben. Zij kunnen bellen naar 0900 - 8844, anoniem via 0800 - 7000 of per app: 06 - 12207006. zaterdag 28 november 2020 II De provincie zal niet accepteren dat de gemeente Vlissingen bij het ontwikkelen van recreatie in het Nollebos afwijkt van de af spraken in de Zeeuwse Kustvi sie. Die vrees bestaat bij de ac tiegroep Red Nollebos West- duinpark. Ernst Jan Rozendaal Middelburg - Dick van der Velde, gedeputeerde Tip? redactie@pzc.nl TRNEUZEN Een huis aan de Grenu- laan in Terneuzen is voor drie maanden verboden terrein voor iedereen. Burgemeester Jan Lo- nink heeft de woning ver zegeld na de vondst van een hennepkwekerij. Die werd op 4 maart aan getroffen. Er stonden 58 planten. De sluiting is op 11 november ingegaan. Burgemeesters kunnen huizen die bekend staan als 'drugspand' maanden lang sluiten. Daarmee wordt de bewoner ge straft, en wordt gepro beerd overlast die derge lijke woningen vaak ople veren, terug te dringen. GOES ZIERIKZEE Filmtheater fiZi in Zierik- zee heeft nieuwe appa ratuur geïnstalleerd. Deze 4K projector moet zorgen voor een nog rea listischer beeld en ge luid. Het resultaat kan 17 december worden be wonderd bij de première van de Slag om de Schelde. Deze oorlogs film is op verschillende locaties in Zeeland, waaronder Brouwersha ven en Schuddebeurs, opgenomen. Wie voor 6 december een mail stuurt naar info@fizi.nl maakt kans op vrijkaart- jes voor de première in Zierikzee. In totaal geeft fiZi dertig kaarten weg. 'Ik heb net nog zitten janken' Frank Balkenende Goes Martijn de Koning Oostburg

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 30