Gedeputeerde: Inkrimping van dienstregeling bussen minder en later Uittocht van Zeeuwse Kamerleden Coronacrisis raakt sport hard Ook André Bosman (VVD) vertrekt Clubbestuurders houden hun hart vast In Zeeland zitten sinds het uitbre ken van de coronacrisis ruim een derde minder passagiers in de streekbussen. In de rest van het land is de teruggang nog groter. Daardoor lijden de openbaarver voerbedrijven forse verliezen. De afgelopen weken heeft de pro vincie met Connexxion onderhan deld over het beperken van het busvervoer vanwege de coronacri sis. Als enige provincie in Neder land gaat de ingekrompen dienstre geling niet meteen na oud en nieuw in, maar pas op 22 februari. 10 procent Gemiddeld verwachten de Neder landse ov-bedrijven een krimp van 10 procent. Zover komt het in Zee land niet, aldus gedeputeerde Van der Maas. Hij gaf in de commissie economie aan welke richting het opgaat. De krimp zal ook veel min der zijn dan de 7 procent die Trans- dev, waar Connexxion onder valt, als gemiddelde aan gaf. Dinsdag valt het besluit over de aangepaste dienstregeling en komen de details naar buiten. De provincie heeft let terlijk tijd gekocht om later dan in de rest van het land de dienstrege ling te beperken. Om de onzekere periode te overbruggen, heeft Con nexxion van de provincie al een ex tra bedrag gekregen van 325.000 euro. ,,Dat gaf ons tijd om te kijken of In Zeeland kun je niet zo maar schrappen in de dienstregeling, want dan hou je niets meer over het anders zou kunnen dan die 12 tot 14 procent afschaling wat de eer ste inschatting was", aldus Van der Maas. Voor de provincie was een zo drastische ingreep niet acceptabel. Een woordvoerder van Transdev bevestigde dat de situatie in Zee land lastig is doordat er nu eenmaal minder bussen rijden. Dat zei ook Van der Maas: ,,Na- tuurlijk doet ook het pijn in bij voorbeeld Utrecht, maar dan rijden er in plaats van zes bussen per uur nog drie of vier. Maar in Zeeland kun je niet zo maar schrappen in de dienstregeling, want dan hou je niets meer over. Daarom hebben we met Connexxion gezocht naar een slimmere oplossing. Ik denk dat we nu een plan hebben dat past bij de behoefte in Zeeland. Maar we hebben wel keuzes moeten ma ken." De versoberde dienstregeling loopt van 22 februari tot 1 juli. Wat daarna gebeurt hangt af van hoe veel mensen (weer) gebruik gaan maken van de streekbussen. Er rei zen nu 35 tot 40 procent minder mensen met de bus in Zeeland dan voor de coronacrisis. Van der Maas: ,,We doen het iets beter dan andere regio's. Maar het zal heel spannend worden in de eerste helft van 2021. Hoeveel reizigers komen er terug in de bus?" Bij de onderhandelingen met Connexxion over de dienstregeling vanaf 1 juli zal dat aantal een grote rol spelen. poseren ze maar gezekerd. En hé, gaan doen.", zeel g. Een gevaarlijke baan? ,,We zijn aan alle kanten ig bent of hoogtevrees hebt, moet je dit werk niet •+JÊM It zaterdag 28 november 2020 pzc.nl e-mail: walcheren@pzc.nl ZEELAND 4 ZEELAND 12-13 Snijden in ov blijft beperkt In Zeeland zal minder diep en later gesneden worden in de dienstregeling van de streek bussen dan elders in het land. ,,Je kunt niet zo maar schrappen in het ov in Zeeland, want an ders hou je niets meer over", zei dagelijks provinciebestuurder Harry van der Maas gisteren. Theo Giele Middelburg - Harry van der Maas, gedeputeerde ZEELAND 2: Commentaar L J. IL J. LJ. J." j-J. I j.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 29