O 44 44 a 24 MEDIA CULTUUI ANGELA KIJKT TV ILSE WARRINGA INTERVIEW Actrice Ilse Warringa, beter bekend als de kordate Juf Ank uit De Luizenmoeder, is al weken bezig de laatste hand te leggen aan de door haar geregisseerde filmversie van de successerie „Sommige mannen vinden Juf Ank blijkbaar opwindend. Ik kreeg zelfs aanzoeken.'' Omdat er met de coronacrisis, Thierry Baudet en de scheiding van Frank en Rogier al genoeg ellende is in de we reld en Gommers ons nu ook nog kerst door de neus wil boren, ging ik donderdagavond be wust op zoek naar lichtpuntjes. En die vond ik bij een kamerplant en een luchtdrukvibrator. Is dit ook tv?, vraagt u zich nu vast voorzichtig af. Jazeker. Stand van Nederland (NPO2) verdiepte zich onder de noemer 'Oost West Thuis Cash' in onlinebedrijven die, vaak tot hun eigen verras sing, floreren tijdens de lockdown. Na maan denlang horrorverhalen over economische krimp en de horeca die collectief op een faillis sement afstevent, was dat best welkom. En in spirerend. Zo had een online aanbieder van ka merplanten de vraag zien verdriedubbelen. Nu we massaal thuiszitten, willen we het immers knus maken in onze woonkamers. En niet te vergeten op onze nieuwe thuiswerkplekken. Een ambtenaar van de gemeente Rotterdam vertelde niet zonder trots dat hij op zijn nieuwe bureautje behalve een computer scherm ook een plantje had neergezet. ,,Dan ziet het er gezellig en groen uit.'' Er was aandacht voor een Stolwijkse restau ranthouder die zich heeft toegelegd op thuis- maaltijden. ,,Alles is voorgegaard, het hoeft maar zeven minuutjes in de oven.'' Hij be zorgde alvast een kerstbox inclusief flessen wijn bij Frits ('hallo, daar zijn we weer') Huff- nagel. Maar de grootste verrassing vormde een on dernemer die de camera's van omroep WNL trots rondleidde door zijn loods. Met een stoï cijns gezicht stopten medewerkers daar de ene na de andere bovenmaatse of fluorescerende dildo in kratten. De man vertelde dat hij der tien jaar geleden na een ontslag een webshop in seksspeeltjes en lingerie was begonnen in zijn inloopkast. Het ging al goed, maar sinds corona boomt de business pas echt. Waar hij begin dit jaar nog 'slechts' tweeduizend luchtdrukvibrators verkocht, verzendt hij er nu zevenduizend door Europa. Per week. Een andere hit zijn de bondagesetjes. Stellen hebben meer tijd voor seks, rekende hij lachend voor, en willen expe rimenteren. Tel daar de singles bij op die zich zelf moeten vermaken. ,,We kregen er allerlei doelgroepen bij.'' Ik was even bang dat de keurige Peter Hein van Mulligen van het CBS, vast onderdeel van het format van Stand van Nederland, deze trend verder zou gaan duiden. Maar nee, hij hield het bij de algemene cijfers van onlineverkopen die afgelopen kwartalen de pan uit rezen. Ondertussen zat ik met mijn hoofd nog bij zo'n bondagesetje. Dat was misschien best handig. Kun je je huisgenoten, als ze onhandel baar zijn, een uurtje in de handboeien in de kelderkast parkeren. Zo tackel je moeiteloos elke crisis. Jammer alleen dat deze tip voor Frank en Rogier net te laat komt. Tan terug in talkshow Weg naar Ziggo Dome ij het schrijven van het scenario voor Luizen moeder - De Film haalde de actualiteit Ilse Warringa (45) na enkele maanden in. De actrice constateerde tot haar schrik dat de waarschuwing die zij in haar verhaal wilde verpakken, wer kelijkheid werd met het uitbreken van de coronacrisis. ,,Ik was ander half jaar geleden al begonnen met het uitwerken van de plot. Een belang rijk thema in de film is de doorge schoten digitalisering en de ontmen selijking op scholen. Ik maak mij daarover echt zorgen.'' ,,De maatregelen die op de scholen als gevolg van de coronacrisis zijn ge nomen, versterkten dat gevoel. Thuisonderwijs, digitale hulpmidde len, het gaat allemaal ten koste van het menselijk contact. Dat vind ik een verontrustende ontwikkeling. Terwijl scholen toch ook bedoeld zijn om van kinderen prettige men sen te maken, die naar elkaar luiste ren, die leren om sorry te zeggen als ze iets verkeerds hebben gedaan, die elkaar aankijken als zij contact zoe ken, en die dat niet alleen via de app of Google-classroom doen. Het gaat in de film om de sociale vaardighe den die in het onderwijs dreigen te verdwijnen. Ik heb mijn kinderen al tijd al voorgehouden dat je daarmee het verst in het leven komt.'' Laat het maar aan Juf Ank over om deze bedenkelijke ontwikkelingen op haar school De Klimop te lijf te gaan. In Luizenmoeder - De Film heeft zij de teugels in handen door het ver trek van schoolhoofd Anton. Die ver andering was nodig doordat vertol ker Diederik Ebbinge, evenals Henry van Loon die de conciërge Volkert speelt, niet meer van de partij is. Ank krijgt in haar nieuwe rol te maken met de komst van een piep jonge stagiaire (Aiko Beemsterboer, bekend uit Vechtmeisje), een EHBO- medewerkster (Gouden Kalfwinna- Ik heb in mijn carrière vaker van dit soort vrouwen met passief- agressief gedrag gespeeld Het gaat in de film om de sociale vaardigheden die dreigen te verdwijnen res Beppie Melissen uit Romy's Kap salon) en vooral een crisismanager, gespeeld door Dragan Bakema. Het zal van meet af aan duidelijk zijn dat Ank en haar collega Helma, die wel weer van de partij is, niet op dezelfde lijn zitten als de manager. Warringa: ,,Die man wil de hele school digitali seren: alle kinderen achter een lap top, leren op afstand, een robot die les komt geven en eigenlijk de do centen overbodig maakt. Ik gebruik de overtreffende trap, maar in deze film zitten veel van mijn eigen zor gen over welke kant het onderwijs opgaat.'' Gelukkig, zo belooft de regisseur, zal er ook genoeg te lachen zijn in de film. ,,Er zullen zeker wat heilige huisjes omver worden gekiept. Pijn lijke en gevoelige ontwikkelingen in de maatschappij worden aangekaart en niet alles zal politiek correct klin ken. Sociale onhandigheid komt ze ker ook aan de orde.'' Natte Otter Het verschil met de serie, die soms meer dan vier miljoen kijkers trok, zal de kijker duidelijk merken. ,,In de televisieafleveringen behandelden wij in 25 minuten één centraal thema in drie verhaallijnen. Het belangrijk ste gegeven in de film is groter van opzet. Ik wilde al die personages die de kijker alleen via de school en het schoolplein kent, ook in hun thuissi tuatie laten zien: hoe hun tuintjes eruit zien, de plaatselijke kerk en het café De Natte Otter. En hoe woont bijvoorbeeld Juf Ank? Dat krijgen wij allemaal te zien, ook haar slaapka mer. Er wordt een groot geheim over haar verleden onthuld. Jazeker, dat heeft te maken met een amoureuze affaire, maar daar gaan we verder niets over prijsgeven.'' Door haar rol als Juf Ank werd Ilse Warringa een bekende Nederlander. Dat was nieuw voor de actrice, die daarvoor ook al in comedyseries speelde en die in het theater en met het inspreken van stemmen voor films en luisterboeken de kost ver- 3ooming business zaterdag 28 november 2020 PC TV Humberto Tan maakt in het nieuwe jaar zijn comeback bij RTL 4 als talk- showhost op zondagavond. Dat liet de zen der gisteren weten. De per- cieze invulling van Humberto is nog niet be kend. TV SBS komt in het voorjaar met een tweede sei zoen van Ik Ge loof In Mij, dat onontdekte volkszangers volgt. In het nieuwe seizoen wordt onder meer de weg vnaar de Ziggo Dome-concer- ten getoond. ■u 'Ik maak me zorgen over ons onderwij Ab Zagt

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 24