GRATIS 22 Mike Tyson, wereldster en probleemkind tegelijk, is extreem afgevallen en KRUIDNOTE Alleen bij Primera: gratis zak Bolletje kruidnoten Op 54-jarige leeftijd stapt een topfitte Mike Tyson vannacht de ring in, voor het eerst in vijftien jaar. Roy Jones jr. is de tegenstander. Een verhaal over balanceren tussen sportief succes en schandalen. Primera I en topbokser, krachtpatser, bijter, zedendelinquent, veganist, gedeti neerde, alcohol- en drugsverslaafde, meervoudig wereldkampioen, I dopingfraudeur, acteur, dikzak, top atleet, vader van acht kinderen, probleemkind, multimiljonair en vrouwenverslinder. Mike Tyson is, of was, het allemaal. In de week dat Diego Maradona ons ontviel, de man met een ongeëvenaard levensverhaal, stapt iemand met een vergelijkbaar palmares op 54-jarige leef tijd de ring in voor een rentree. 'In 1986 wonnen we allebei onze kampioenschappen. Ze vergele ken ons met elkaar', schreef Tyson woensdag avond op sociale media. Waar Maradona nooit écht ontsnapte aan de verleidingen des levens, is Tyson na een periode vol alcohol- en drugsmis bruik inmiddels een afgetrainde veganist. Verder zijn de vergelijkingen treffend. Van op groeien in de sloppenwijken tot de status in hun sporten, als één van de grootsten. Maar ook: de gekte en de ongeremdheid. 'Eén van mijn hel den en mijn vriend', schreef Tyson over Mara dona, drie dagen voor het moment dat hij na vijftien jaar bokspensioen zijn handschoenen weer aantrekt. Roy Jones jr. (51) is zijn tegen stander in het demonstratiegevecht van ko mende nacht in Californië. Tien jaar geleden was een comeback van Tyson ondenkbaar. Op zijn slechtste moment woog The Baddest Man on the Planet 170 kilo. ,,Ik zat zo vol met drugs en slechte coke dat ik nog amper kon ademen", blikte hij ooit terug op zijn don kerste dagen. Al tijdens zijn actieve carrière deed Tyson er alles aan om de dopingcontrole behen dig uit de weg te gaan. En ja, dat ging ver. Zijn bekendste truc was om de urine van zijn baby in een synthetische penis te stoppen. Bovenal is 'Iron Mike' een legendarisch top bokser, bekend als één van de beste vuistvech ters ooit. Tyson won 50 van zijn 58 gevechten, waarvan 44 op knock-out. Hij is drievoudig we reldkampioen in het zwaargewicht en werd de jongste, door zijn eerste wereldtitel op 20-jarige leeftijd te grijpen. Zijn eerste 37 partijen won hij allemaal. Toch is het zijn schaduwkant die in de publieke opinie de overhand heeft, niet in de laatste plaats een reden voor Tyson om zijn bla zoen op te poetsen met een comeback in de ring. Met afstand de meest bekende herinnering vtwonen Even naar Primera. BOLLETJE KRUIDNOTEN OP=OP bij aankoop van het AD, de Volkskrant, Flow, vtwonen, AutoWeek of het Libelle Si Margriet pakket. OP=OP. zaterdag 28 november 2020 PC 2005: Mike Tyson en Diego Maradona treden samen op in een Argentijnse tv-show. FOTO REUTERS Tekst Tim Reedijk 1986: Tyson raakt Trevor Berbick vol. EG MET DE GAUZE V

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 22