zijn nu trainer en bestuurder bezoek bij Feyenoord, de club waar hij zo graag zijn rentree had gemaakt 19 'Feyenoord is mijn laatste club' Vlak voor de competitiestart raakte Elia besmet het coronavirus, een paar weken later lag zijn doch tertje op de intensive care in Leiden met de ziekte van Kawasaki. Na de wedstrijd tegen RKC (3-1) rende Elia de catacomben in om zo snel mogelijk naar Leiden te rijden, na dat teammanager Marcel Mul hem had medegedeeld dat zijn dochter naar de ic was overgeplaatst. Met haar gaat het inmiddels beter. ,,Heel 2020 is al geen fijn jaar en dan komt er nog van alles bovenop. En dan moet je ook nog kunnen presteren", zei Elia eerder. Niet veel later was het hommeles binnen FC Utrecht, waar John van den Brom halsover kop naar Racing Genk vertrok, de man die Elia persoonlijk had gebeld om hem te bewegen voor een stap naar Galgenwaard. Diens opvolger René Hake kent Elia nog vanuit zijn tijd bij FC Twente en moet de inmiddels 33-ja- rige flankaanvaller aan de praat zien te krijgen. Afgelopen weekend te gen PEC Zwolle (1-1) bleef het bij een invalbeurt van vier minuutjes, waarin zich nog wel een klein (op geblazen) incident met een came raman voordeed. Elia vroeg zich af of de nietsvermoedende camera man werd geïnstrueerd om speci fiek hém te volgen, toen hij aan het uitlopen met de wissels was. Bij FOX Sport gingen ze erop door en Elia stond opnieuw in de schijn werpers om randzaken. ,,We weten allemaal dat Eljero voor zichzelf opkomt", zegt Hake. ,,Dit soort dingen zijn vaker ge beurd bij Eljero. Dat is enerzijds te prijzen, al moet je soms slim zijn en even niets zeggen. Natuurlijk heb ik hem erover gesproken en hij heeft gezegd: trainer, ik ga me volledig fo cussen op voetbal, om te laten zien dat ik van meerwaarde kan zijn voor deze ploeg. Hij is een jongen die heel betrokken is bij alles wat er gebeurt, en die heel graag wil. Hij is niet snel tevreden met zichzelf. El- jero wil iets laten zien en hopelijk gebeurt dat snel." In alles proefje dat Elia een trotse, emotionele, eigenzinnige jongen is, die met de borst vooruit loopt. On vermoeibaar dient hij critici open lijk van repliek. Hij praat net zo makkelijk over een schietpartij in Den Haag of de rol van president Erdogan bij Ba- saksehir als over een mislukte voor- zet. Elia is voor de duivel niet bang, ook. Bij Feyenoord bewonderden ze hoe hij net zo ontspannen naar een wedstrijd tegen Ajax afreisde als naar pakweg het Parkstad Limburg Stadion. Dat lef kan het worstelende FC Utrecht, dat in coronajaar 2020 nog geen enkel uitduel winnend af sloot, wel gebruiken in de Kuip, zou je zeggen. MIS GEEN GOAL VAN Feyenoord-FC Utrech ADVOCAAT Had je toen de huidige rollen van bijvoorbeeld Marc Overmars en Edwin van der Sar (directie) en Michael Reiziger en Winston Bogarde (assistenten) voorzien? ,,Zo ver dacht ik niet op dat mo ment. Je ziet alleen wel slimme spe lers om je heen, bij wie je mogelijk heden ziet. Maar bij het trainer schap komt meer dan tactisch in zicht om de hoek kijken. Je moet het willen, tegen de stress kunnen. Ik dacht toen niet 'die gaan we daar zien'. Maar als ik nu terugkijk naar hoe zich dat heeft ontwikkeld, ver baast me dat weer niet. Marc had een gevoel voor zakendoen. Dat zie je nu ook. Edwin, die pas op zijn ne gentiende bij Ajax kwam, bewan delde de weg van de geleidelijk- heid. Die zag je als persoonlijkheid groeien. Wat dat betreft zie je een parallel in zijn bestuurlijke carrière, waar hij in het diepe is gegooid en na enige ondersteuning de afgelo pen drie jaar enorme stappen heeft gemaakt." ,,Zeker, kijk maar eens naar de re sultaten. Ajax heeft de dubbel ge pakt, is vorig jaar dan als eerste ge ëindigd, was tien tellen verwijderd van de Champions League-finale. Dan kun je wel stellen dat er goed werk is verricht. Door Marc Over- mats, met de samenstelling van de selectie, door Edwin van der Sar in het aansturen van het geheel en door Michael Reiziger en Winston Bogarde, die een goede rol hebben gespeeld in het doorontwikkelen van talent." ,,Ik meen het als ik zeg ik hoop dat het ooit nog lukt. Het zou goed zijn voor het Nederlandse voetbal als het gebeurt. Dat het niet onmoge lijk is, bleek trouwens uiteindelijk twee jaar geleden wel. Toen waren we in ieder geval heel dichtbij het bereiken van de finale van de Champions League. Het kan dus wel. Maar dat het zo incidenteel ge beurt, zegt genoeg over hoe lastig dat is." 1 EREDIVISIE Uitslagen Stand g zaterdag 28 november 2020 GO 50 Eljero Elia gaat, als speler van FC Utrecht, in discussie met scheidsrechter Björn Kuipers tijdens de wedstrijd tegen Ajax. FOTO PIM RAS Eljero Elia als speler van Feyenoord, met de kampioensschaal op de Coolsingel. foto pim ras Ga naar de app of website van deze krant, installeer gratis Goal Alert en ontvang tijdens wedstrijden binnen 5 minuten een melding én een video van elk doelpunt. ROTTERDAM Dick Advocaat zei vlak voor zijn vertrek uit Moskou dat hij na dit seizoen stopt als trainer. Jan Joost van Gangelen meldde dat op Veronica Radio. Eenmaal ge land op Nederlands grondge bied nuanceerde de 73-jarige Hagenaar het bericht enigs zins. ,,Ik heb alleen willen aangeven dat Feyenoord mijn laatste klus is. Dit is zo'n drukke periode, daar wil ik nu volledig mee bezig zijn." Kan hun werk je als commissaris een beetje bekoren? Tot slot: zie je een Nederlandse club ooit nog met deze mondiale beker aan de haal gaan? Van der Sar en Blind vieren de wereldbekerzege. FOTO AFP FC Twente - RKC nnb gespeeld w v pt (v-t) 1 Ajax 9 8 0 1 24 37-5 2 Vitesse 9 7 1 1 22 18-6 3 Feyenoord 9 6 3 0 21 22-10 4 PSV 9 6 2 1 20 20-6 5 FC Twente 9 5 3 1 18 21-9 6 Heerenveen 9 5 2 2 17 17-12 7 AZ 8 3 5 0 14 19-12 8 FC Groningen 9 4 2 3 14 10-11 9 FC Utrecht 8 2 4 2 10 9-12 10 Sparta 9 2 3 4 9 15-17 11 PEC Zwolle 9 1 5 3 8 10-15 12 Willem II 9 2 2 5 8 9-17 13 Heracles 9 2 2 5 8 10-19 14 VVV 9 2 2 5 8 14-28 15 RKC 9 1 3 5 6 6-16 16 ADO Den Haag 9 1 1 7 4 8-26 17 FC Emmen 9 0 3 6 3 11-22 18 Fortuna Sittard 9 0 3 6 3 12-25

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 19