Start je proefrit thuis ECONOMIE 17 Merk By Oummi voortgekomen uit frustratie bij het boodschappen doen Simpelweg® AutoTrack oummi Konden consumenten tot voor kort in supermarkten alleen terecht voor hal- alsnacks en -vleeswaren, inmiddels zijn daar onder meer halal koshari uit Egypte, kefta uit Marokko en merci- mek uit Turkije te vinden. Als het aan het merk By Oummi (spreek uit: bij oe-mie) ligt, mag iedereen voortaan voor halalmaaltijden aanschuiven. Bijna vijfjaar is het met een team be zig geweest een assortiment kant-en- klaarmaaltijden neer te zetten dat de werelden van foodies - fijnproevers - en halalconsumenten samenbrengt. Vanaf deze week zijn de halalproduc ten van By Oummi exclusief te vin den in de schappen van Albert Heijn. Het concept is geboren uit frustra tie, die is omgezet in authentieke ge rechten. Voor halalconsumenten is boodschappen doen namelijk een hele opgave, waarbij zij vaak meer dere winkels moeten afstruinen. Daarvoor moest een oplossing ko men, vond Rachid Lamrabat, mede oprichter van By Oummi: ,,We be staan omdat er geen producten op de markt waren die zowel foodies als ha lalconsumenten aanspreken." Het merk wil dat het gemakkelijker wordt voor halalconsumenten om snel iets op tafel te zetten, zonder dat ze daarvoor hoeven in te leveren op religieuze waardes. ,,Ook wij hebben een druk leven en soms geen puf om 's avonds nog uitgebreid te koken'', zegt Lamrabat. ,,Dan willen we ook nog authentiek, snel en gezond kun nen eten. Voor de halalconsument be stond die optie simpelweg niet. We moesten altijd ruim de tijd nemen om iets te koken. Vanuit die frustratie is By Oummi ontstaan.'' Authenticiteit is een kernwaarde van het merk, waarvan de recepturen afkomstig zijn van de Marokkaans Nederlandse topchef Mounir Toub. ,,We maken gerechten, onze moeders die maken'', vertelt Lamrabat. ,,By Oummi betekent dan ook 'van mama'. Moeders spelen een centrale rol en zo'n rol willen wij ook spelen. Wij maken geen onderscheid en staan voor iedereen open. Die verbin ding is bij ons essentieel.'' Dat gerechten van By Oummi halal zijn is belangrijk, maar geen hoofd zaak, vertelt Lamrabat. ,,We zijn geen halalmerk, maar ook geen niet-halal- merk'', licht hij toe. ,,We zijn iets er tussenin." Het eten zelf moet volgens hem de hoofdrol blijven spelen. ,,Ik vergelijk het altijd een beetje met een schilderij'', legt hij uit. ,,Als je naar een schilderij kijkt, dan is je eerste re actie de beoordeling of het mooi of niet mooi is. Je eerste vraag zal nooit zijn wie het gemaakt heeft of waar het vandaan komt. Dat is hetzelfde met eten, eten moet je smaken. Dat is eigenlijk onze essentie.'' Het maakt voor de mensen achter By Oummi niet per se uit of de consu ment moslim is of dat deze zich ver diept in halal eten. ,,Daar zijn we niet mee bezig, het gaat ons vooral om het creëren van verbinding", aldus Lam rabat. ,,Twee van onze gerechten zijn bijvoorbeeld ook veganistisch. Wij zeggen dan ook niet tegen halalcon- sumenten, ga eens wat meer leren over het veganisme." Bijna net zo belangrijk als het eten zelf, is het brengen van verandering in de manier waarop de halalconsu- ment wordt aangesproken. ,,We heb ben hun gevraagd wat ze van het hui dige halalaanbod vinden'', legt Lam- rabat uit. ,,Nu blijkt dat bijna iedereen het saai vindt dat er bijvoorbeeld geen verpakkingen zijn en dat overal kleine labeltjes aan hangen. En wat vroeger werkte, werkt nu niet meer", legt hij uit. ,,De consument verandert en wil meer variatie in verpakking, smaak en hoe het aan de man wordt gebracht. Bij foodies is het logisch dat daarnaar wordt gevraagd, waarom dan niet bij halalconsumenten?" Wanneer je jouw droomauto hebt gevonden, wil je natuurlijk een proefrit maken. Maar grote kans dat je in deze gekke tijden contact met anderen wilt vermijden en zoveel mogelijk thuisblijft. Daarom zorgt AutoTrack ervoor dat die proefrit gewoon bij jou voor de deur begint. Contactloos en in een schone auto. zaterdag 28 november 2020 Hippe en gemakkelijke halalmaaltijden Rachid Lamrabat FOTO MARCUS POLMAN De halalproducten van By Oummi liggen voortaan in de schappen van Albert Heijn. Het halalassortiment in de supermarkt is daarmee in één klap enorm uitgebreid. Sanne Meijer Brugge De verpakte kant-en-klaarmaal- tijden van By Oummi. FOTO'S BY OUMMI

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 17