City shuttle: handige attractie in Terneuzen 7 PRAKTIJKSCHOOL DE SPRONG KLUISJES- EN TASSENCONTROLE Terwijl twee agenten toekijken, opent docent Peter Quaak de schooltas. „Ik zeg het maar vast. Het eerste wat je gaat vinden is maandverband", waarschuwt de leerlinge. Bij Praktijkschool De Sprong werden gisteren de kluisjes, jassen en tassen gecontroleerd. Vier politiemensen zijn vrijdagochtend aanwe zig op de school. Voor het geval dat. ,,De con trole gebeurt door de school zelf', legt wijkagente Kim Demesmaec- ker uit. ,,Wij zijn er voor het geval dat er drugs of illegale wapens worden gevonden." Veilige school De zoekactie is in eerste instantie een zaak van de school zelf, die be paalt de regels. Of een zakmes wel of niet legaal is, het hoort niet op een school thuis. Punt uit. ,,Het streven is om twee keer per jaar een controle uit te voeren", zegt Remko Corbijn, adjunct-directeur van De Sprong. ,,We willen een signaal af geven dat we een veilige school wil len zijn." Die ochtend worden alle jassen, tassen en kluisjes van de 115 leer lingen van de praktijkschool door gevlooid. De kookles is de eerste stop voor Peter Quaak. De leerlin gen pakken gedwee, zij het een beetje lacherig, de jassen en de tas- sen. Quaak doorzoekt ze allemaal, terwijl de agenten zo serieus toe zien als van agenten mag worden verwacht. Scheermesje ,,Ik zeg het maar vast. Het eerste wat je gaat vinden is maandverband", de eigenaresse van de rugzak gaat wat verder onderuit zitten, zeker dat Quaak niks gaat vinden. De kookklas levert geen verboden wa pens of partijen drugs op. Een scheermesje, dat wel. Maar deze wordt bij het naaien gebruikt. Ik zeg het maar vast. Het eerste wat je gaat vinden is maandverband ,,Daar hebben we het!" Quaak laat een dramatische pauze vallen als hij zijn armen in een rugzak steekt. ,,Een brooddoos." De eige- naresse reageert gevat: ,,Hij is vet hè?" Bij Nederlands wordt ook niks gevonden. Een paar blikken chips, een blikje Red Bull. Behalve een teleurstellende conclusie dat de kinderen niet echt gezond eten, levert het niks op. Lopersleutel Als alle jassen en tassen doorzocht zijn, zijn de kluisjes aan de beurt. Johan le Feber, conciërge/docent, maakt met een lopersleutel de kluisjes open. ,,Wat moet je nou met vijf eierdozen?" mompelt hij. Met een 'nou ja, zal wel', legt hij de eierdozen weer terug. Het is een uitzondering. In de meeste zit het zelfde, een overall, werk- en of kookschoenen. Meestal in de prop in het kastje gestopt. Alles wat enigszins opvalt wordt opgeschre ven. Ook dat ene kastje waar de overall bijna militair netjes is op gevouwen. Het enige mes dat tevoorschijn komt, is het Zwitsers zakmes van Le Feber. ,,Dat hadden wij vroeger allemaal op zak op school. Hart stikke handig hoor." buiten de binnenstad, gestald. De dozen gingen achterin de city shuttle, een golfkarretje van Van der Sneppen. Jolien en Roel stap ten in, met mondkapje op. Ietwat hobbelig reed het golfkarretje weg. ,,Zitten er gelijk bubbeltjes in de wijn", grapte voorzitter Martijn van Battum van onderne mersvereniging Bizzy, één van de initiatiefnemers van de city shuttle. Gratis service Voorlopig is de gratis service tot eind dit jaar beschikbaar op alle zaterdagen en koopzondagen van één tot vijf uur 's middags. Er is, naast de chauffeur, ruimte voor drie passagiers. Van Battum: ,,Voor mensen die veel inkopen Terneuzen Bij wijnkoperij en notenbar Fas- saert aan de Noordstraat in Ter- neuzen hadden Jolien en Roel een paar dozen wijn gekocht. Hun auto hadden ze bij winkelcen trum Kennedylaan-West, net hebben gedaan of slecht ter been zijn, is dit ideaal, denken wij. Winkeliers kunnen de shuttle be stellen. Die rijdt ook naar de par keergarage bij het Scheldetheater. Als het aanslaat, gaan we op meer dagen rijden." Enthousiast Aangekomen bij winkelcentrum Kennedylaan-West waren Jolien en Roel enthousiast. ,,We gaan dit zeker nog een keer doen." Twee vrouwen, van wie één met een mondkapje, keken vreemd op bij het passeren. Stadsmanager Wout den Doel- der vroeg hen ook in te stappen. Ze reageerden verschrikt. ,,We lo pen liever." Den Doelder: ,,Dat mag ook." zaterdag 28 november 2020 VL Wapens of drugs? Nee, wel Red Bull Guido van der Heijden Terneuzen -Eigenaresse rugzak Jolien Dekker en Roel de Haay laden de boodschappen in voordat ze de city shuttle instappen. Links chauffeuse Anne Brouwer. FOTO PETER NICOLAI Terneuzen heeft er een han dige attractie bij, een city shuttle voor het vervoer van bezoekers tussen de Terneu- zense binnenstad en parkeer terreinen aan de rand. ,,Hart- stikke leuk", reageerden giste ren de eerste gebruikers Jolien Dekker en Roel de Haay. ,,On- derweg hebben we naar beken den gezwaaid." Harmen van der Werf Onder toeziend oog van de politie worden op Praktijkschool De Sprong de kluisjes doorzocht door docenten Johan le Feber (knielend) en Peter Quaak. foto peter nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 134