'Door het verschil in leeftijd delen we niet alles' BV DE LIEFDE Rory (49) vond de twintig jaar jongere Amanda 'een lekker wijf', maar wilde niet verliefd op haar worden. ,,Een goede vriendin vond het maar niks dat ik na mijn scheiding een beetje aan het scharrelen was. 'Wat moet je met die meiden', zei ze. 'Ik weet iemand voor je die tenminste echt leuk is.' Maar na een relatie van meer dan twintig jaar wist ik zeker dat ik me niet meer zou binden. Ik wilde in vrijheid leven. Ik had een paar vriendinnetjes bij wie ik altijd terecht kon, die ik niet eerst mee uit eten hoefde nemen, maar gewoon om 1 uur 's nachts kon bellen - ook voor seks. Met Amanda, het meisje van 29 aan wie die vriendin me wilde koppelen, draaide het daar aan vankelijk ook om. Ik vond haar een lekker wijf van wie ik zeker werk wilde maken, maar had geen trek in verliefdheden. Toch ging ik gaandeweg vaker met Amanda op stap dan ik normaal met vrien dinnetjes deed. Omdat ik haar zo leuk en grappig vond, verbrak ik mijn eigen 'niet vaker dan één keer per maand met dezelf- de'-regel. Haar onafhankelijkheid stelde me gerust: ze was ontspannen, hing niet aan mijn been, had mij niet nodig om gelukkig te zijn. En toen ik haar waar schuwde dat ik niet monogaam ben, zei ze: 'Geeft niet liefje, ik ook niet'. Amanda is iemand die de wereld om haar heen mooier en vrolijker maakt. Letterlijk: als illustrator, kunstenaar, stylist en model wil ze mensen inspireren. Ze verdient haar geld via haar Instagram- account, waarop ze zich van haar meest meisjesachtige, kleurrijke Barbie-kant laat zien. Het liefst kijkt ze naar Disneyfilms, ze is dol op roze en op eenhoorns, maar beslist geen dom blondje. Ze is creatief en commercieel, en doet precies wat ze zelf wil. Voor haar is elke dag een fotoshoot, ze is altijd dingen aan het maken. Als we een weekendje weggaan, sjouw ik met drie koffers vol outfits achter haar aan. Licht reizen is onmogelijk, net als op tijd de deur uit gaan. Af en toe ben ik er klaar mee, bij voorbeeld in een restaurant, als het eten koud wordt terwijl zij er nog foto's van wil maken. Maar meestal vind ik het onwijs leuk om haar aan het werk te zien. Hoewel we dat niet als een nadeel ervaren, maakt ons leeftijdsverschil dat we niet alles met elkaar delen. Amanda staat aan het begin van haar carrière, terwijl ik al nadenk over mijn pensioen. Onze interesses lopen nog weleens uiteen: waar ik een uitgespro ken mening heb over politiek en sport, kijkt zij niet naar het journaal, daar wordt ze depressief van. Wel weet ze alles van cultuur, make-up en Britney Spears - wat weer buiten mijn belevingswereld ligt. Een van de dingen waarin we allebei erg geïnteresseerd zijn, is seks. Dat is een belangrijk bestanddeel van onze relatie, al hebben we niet de illusie dat we de ander volledig in ons eentje kunnen bevredigen. Daarom houden we het open, en dat werkt heel goed. We zijn eerlijk over onze be hoeften, laten het weten als we ons tot iemand aangetrokken voelen en checken constant of de ander daar oké mee is. Is het antwoord nee, dan respecteren we dat. Wat wij samen hebben, staat voorop. Dat onze relatie open is, houdt het heel spannend. Amanda en ik zijn nu drie jaar samen en vervelen doen we ons nooit. We zijn echte levensgenieters, gaan graag naar borrels, clubs en openingen en zitten alleen op de bank voor Netflix als we brak zijn van de avond daarvoor. Als we niet kunnen buitenspelen, zoals nu met corona, houden we onze eigen spannende privé- feestjes. En die kunnen zomaar duren tot 7 uur 's ochtends.'' TEKST PAM VAN DER VEEN ILLUSTRATIE STUDIO SKI De achternamen van Rory en Amanda zijn bekend bij de redactie. Wil je ook praten over je relatie? magazine@dpgmedia.nl ZATERDAG 28 NOVEMBER 2020 43

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 123