h 10 NIEUWS CORONA UW REACTIES K IN QUARANTAINE TWEEDE GOLF, DAG 65 Echte vrienden zijn er als we ze nodig hebben In april werd ik ziek en hiervoor moest ik diverse chemokuren ondergaan. Precies tijdens het hoogtepunt van de eerste corona- golf. Iedereen wilde mij troosten, maar buiten mijn man en kinde ren bleef uiteraard iedereen op 1,5 meter afstand. Mijn vriendin Esther riep toen: 'Zoek het uit met die corona, ik wil je HIER en NU vasthouden en knuffelen!' Dat was zo fijn. We besloten vanaf dat moment de 1,5 meter niet meer aan te houden en dicht bij elkaar te zijn. Echte vriendschap laat corona verbleken! Ik ben zo ont zettend blij met haar!! Tessa Bavelaar Ik ken mijn vriend al sedert 1966, ons eerste jaar op de mulo. We zijn er voor elkaar door dik en dun, ook al zien we elkaar maar een paar keer per jaar. Toen hij vorig jaar werd geopereerd aan darmkanker hoefde ik niet op visite te komen, omdat we elkaar toch wel steunen. Ook toen ik dit jaar een nier heb gedoneerd in Maastricht aan een ex-collega voelden we elkaar goed aan. Toen ik thuis kwam stond hij daar, met een grote bos bloemen. Piet van Buul Het was maart, lockdown. Ik was zwanger en daardoor erg somber. Mijn beste vriendin werkt op de afdeling oncologie met zeer kwetsbare mensen. Afspreken was om meerdere redenen niet handig, maar wel zo gewenst! Samen heb ben we toen in de buitenlucht on der een afdakje geluncht, met een warm kleedje en 1,5 meter afstand. Genoten! Bedankt Bab! Dirja de Bruine Tijdens corona spreken mijn vriendin en ik ergens tussen onze adressen in af, bij een natuur gebied. Door de weeks, niet in het drukke weekend. Zij de koffie mee, ik de broodjes. Op de par keerplaats lichten onze ogen op als we elkaar zien. Met onze auto's in tegengestelde richtingen zetten we de deuren open naar elkaar, we drinken koffie en praten bij. Daarna een stevige wandeling en tot slot weer een broodje in onze auto's. Een laatste zwaai en kus handje en ik rijd met een lichter gemoed weer naar huis. Celeste Snoek Echte vrienden kennen we vaak al vanaf heel jong Wij zijn al vrienden vanaf ons tweede jaar, we zaten samen in de zandbak. Wij zijn nu 74 en 75, en met de vrouwen die erbij kwamen klikt het ook heel goed. Samen op vakantie, dit jaar dus even niet. Maar gelukkig hebben wij de zelfde hobby: antieke bromfietsen restaureren. Daarmee zijn we al vele maanden in de coronatijd bezig, en bij mooi weer toeren we lekker rond op de brommer, weliswaar op gepaste afstand. Arie Burggraaf en Wout Huizer Echte vriendschap doet soms pijn Echte vriendschap inspireert Selma en ik zijn vanaf de box dikke mik. Samen kruipen, step pen, elastieken, op onze driewieler door het slop scheuren. Elkaars haren knippen, een mep met de ijzeren schep, maar bovenal lol. Diep gemis na de verhuizing op mijn zesde, zoute tranen en alleen voelen. Beide ouderparen zorgden ervoor dat logeren geen probleem werd, maar dikke lol. Dikke brie ven in fonetische taal, later in geheimtaal, vielen op de mat. Knutselen dat later veranderde in winkelen, dansen, samen op vakantie. Vriendjes, trouwen, kinderen, scheidingen, nieuwe liefdes. Tranen van slappe lach, ge luk maar ook van intens verdriet. Delen is het geheim van onze band. Nu ook in de coronatijd, zij als wijkverpleegkundige met haar zorgen om cliënten en de veilig heidsmaatregelen, en ik in de lock- down waarbij ik als zelfstandig ondernemer ook in een persoon lijke lock schoot. De afstand in kilometers heeft ons nooit uit el kaar gedreven. Ja, door dik en dun. Dianne Braafhart Echte vrienden zijn spannend Mijn beste vriend sinds 1977 en ik scheppen er plezier in om als 70- jarigen af en toe terug te keren naar onze ondeugende tijd met drank en drugs. Zo bezochten we afgelopen dinsdag onder invloed van beide én een hoge dosis hu mor de expositie van de Stones in het net weer geopende stads museum van Groningen. Wij oude baasjes maken van alles geregeld een feestje. Willem Kienhuis Net vóór coronatijd ging ik, we duwe van begin 60, op zoek naar een nieuwe man. Momenteel date ik via een site. Het is een wonder lijke wereld, de datingwereld. Spanning, blijdschap, teleurstel ling, onzekerheid. Elsbeth (ruim veertig jaar mijn vriendin) beleeft de avonturen met me mee en dat maakt het zeker niet saai. Voor haar mag het daten nog heel lang duren! Loes zaterdag 28 november 2020 GO Familie is een gegeven, vrienden zijn een keuze. Met goede vrienden delen we momenten van liefde en ver driet. Zo vat ik de tientallen brieven samen die u schreef over de vriendschap die u in uw leven ervaart. Niks bijzonders, zou je kunnen zeggen. Heel bij zonder, moet je natuurlijk zeg gen. En al maakt corona lijfelijk contact vaak onmogelijk, we appen en Facebooken, bellen en praten over die anderhalve meter heen. Onder het genot van vele liters thee en koffie, bier en goede wijn. Enfin, ik ga u zelf aan het woord laten. Wilt u reageren: frankpoorthuis@dpgmedia.nl Door dik dun Mijn vriend was de enige die echt be greep hoe ik in het leven sta. In goede en slechte tijden, in goede en slechte gezondheid. Toen ik begin dit jaar ziek was kwam hij mini maal twee keer per week langs. Maar medio 2020 kreeg hij zelf een heel slechte diagnose (geen co rona). En midden in de eerste lockdown kwam het bericht: helaas is je allerbeste vriend overleden. Wat een klap! Op zijn herdenkingsdienst waren we noodge dwongen met minder dan tien mensen bij elkaar. Er stond een foto van hem, anders had ik niet geloofd dat hij was heenge- gaan. Nu, bijna een half jaar later, sta ik nog steeds op als ik een auto hoor, als de poort opengaat of gewoon als ik aan hem denk. Dan loop ik vast naar de voor deur. Maar helaas, mijn allerbeste vriend komt niet meer. Ik kan het nog niet geloven! —Jan Evert Slooten Een ode aan de vriendinnen van mijn moeder Thea (66), en hoe zij zelf nog steeds haar vriend schappen weet te koesteren. Mijn vader overleed in december na drie zware weken op de intensive care. Corona. Alle veran deringen hebben de rouw een nog net wat pittiger randje gegeven. De een zaamheid van mijn moeder lag als het ware onder een ver grootglas, terwijl ze juist een verklein glas nodig had. Maar behalve ikzelf en mijn broer na tuurlijk, staan ook haar zus en andere familie klaar voor haar. Vriendinnen in Rotterdam, Laren en Maastricht appen bijna elke dag. Om de zoveel weken wordt er in Laren geluncht en gela chen. Alhoewel haar vriendin in Maas tricht aan COPD leidt, waren er een aantal logeerpar tijtjes. Natuurlijk in aparte kamers. Het gemis van hun beide echtgenoten wordt zo even opgevuld. Corona en verdriet staan vriendschap niet in de weg, ter wijl ik het zelf moei lijk vind mijn vriend schappen goed te onderhouden. De dag doorkomen kost al zo veel energie. Maar door mijn moeder zie ik nu in hoe waardevol vriendschappen gedurende je hele leven zijn. —Laura van Tilborg

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 10