De tegemoetkomende dame kijkt Stefan de Walle (55) nadrukkelijk aan, met ogen die steeds groter lijken te worden. Haar rechterhand gaat omhoog, de wijs vinger priemt in de richting van de acteur en ze zegt: ,,Ja, nu zie ik het! De Marathon! Wat leuk!'' De Walle, koeltjes: ,,Klopt mevrouw, heel leuk.'' Gebeurt dat vaak, die herkenning? ,,Ja joh, heel geregeld. Ik vind die mond kapjes daarom soms helemaal niet erg.'' De Walle krijgt nog veel reacties op zijn hoofdrol in De Marathon, de speelfilm uit 2012. Een enkele keer herkennen mensen hem nog als de mannelijke Kees, uit de televisieserie Flodder en speelfilm Flodder 3. Maar hij wordt zelden tot nooit aangespro ken over dat andere voorname alter ego van hem, dat in deze tijd overal lijkt te zijn; tien jaar alweer speelt De Walle nu dé nationale Sinterklaas. Te zien in het Sinterklaasjournaal en vorige week natuur lijk bij de landelijke intocht. De Walle, dun grijs haar, nog dunner baardje, kiest dezelfde formulering als zijn voorganger, Bram van der Vlugt. ,,Ik adviseer de sint, dat heb ik maar van Bram overgenomen. Ik kan daar verder natuurlijk niet al te veel over kwijt, anders dan dat ik het een eervolle taak vond toen ik gevraagd werd. Mijn zoons, toen al niet meer gelovig, vonden het ook bijzonder dat ik dat mocht doen. En het zijn spannende jaren gewor den, met veel bijzondere momenten. Ik ben blij dat we met z'n allen de pakjesboot door woelige wateren hebben weten te leiden.'' Eerlijk is eerlijk: vaker dan die ene keer wordt De Walle op deze stralende herfst morgen op een van de mooiste plekken van Den Haag niet herkend. Hier, op landgoed Clingendael, is het één lange bockbier reclame: zonnestralen zoeken landings plaatsen tussen de dikke bomen, kinderen worden op bedden van goudbruine blade ren gelegd voor Instagramwaardige foto's, honden waden door het water of zijn druk in de weer met takken. De Walle heeft Capi meegenomen, een witte middenslagpoedel, vernoemd naar Capitano uit Alleen op de wereld, ook een poedel en de aanvoerder van een roedel honden en een aapje bovendien. Een forse Duitse herder houdt 50 meter verderop halt en kijkt strak in de richting van Capi, die zich piepend achter de benen van zijn baas verschuilt. De Walle: ,,Dat doet hij heel vaak. Of een stukje teruglopen, om bij een boom nog iets na te kijken.'' Even later: ,,Hij is heel graag bij mij, het liefst de hele dag. Dat gaat natuurlijk niet, er moet ook gewerkt worden. Capi is mijn reden om elke dag te lopen, want van mezelfkan ik echt lui zijn. Maar dit beestje hier moet toch kakken, om het maar zo te zeggen.'' Ook voor De Walle is dit coronajaar een periode van improviseren, opnieuw plannen, uiterst flexibel zijn. Niet alleen qua werk. ,,Ik sport normaal gesproken bij een personal trainer, hier verderop in Den Haag. Voormalig Nederlands kampioen worstelen, geweldige kerel. Dat vind ik nu op de een of andere manier een beetje te link. Dus ik ben gaan tennissen, voor het eerst van mijn leven. Is gevoelsmatig veiliger, zolang je niet dubbelt. Je staat toch op een ruimere afstand van elkaar.'' Vraagt dit jaar verder veel van u? U heeft een contactberoep, maar ook nog twee ouders die u regelmatig zult willen bezoeken en waar u wellicht zorgen om heeft. ,,Zeker, ik denk dat iedereen met oudere ouders zich dit jaar extra zorgen maakt. En ja, vanwege mijn werk pas ik extra goed op in mijn contacten, ik heb me ook al een aantal keren laten testen. Ik vind dat ik dat verplicht ben naar de wereld om mij heen. 24

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 104