Biervliet centrum veiligheid Dow TOLVRIJE ZATERDAG 7 SEMIAUTOMATISCHE PRODUCTIEHAL 2400 VIERKANTE METER GROOT Daken maken is nu nog volledig handwerk, maar dat gaat veranderen bij Linex Prefab Daksystemen. Het Hulster bedrijf heeft straks één van de modernste semiautomatische dakenfabrieken van de Benelux. Stichting neemt taken VVV over DUS... DAGJE I aar liefst 2700 wo ningen kan Linex per jaar voorzien van een dak. Ruim I honderd medewer kers maken bij het bedrijf aan de Afrikaweg prefab daken, dakkapel len en wandelementen vanuit ne gen grote hallen. Directeur opera tions Collin Vonck laat het zien: traditioneel handwerk waar de medewerkers vanzelf spierballen van krijgen. Er wordt gesjouwd met zware balken en met een groot nietpistool worden balken en platen handmatig vastgezet. Dat gaat voor een deel veranderen. „Werken in de fabriek wordt li chamelijk steeds zwaarder en we willen de werknemers het zware werk uit handen nemen." Linex is begonnen met de bouw van een nieuwe dakenfabriek op het terrein, als aanvulling op de vijf bestaande productiehallen. Vanaf volgende week gaan er ruim 350 palen de grond in. De nieuwe fabriek wordt behoorlijk groot: een oppervlak van ruim 2400 vier- kante meter en een hoogte van bijna 9 meter. Dat is nodig, omdat het productieproces grotendeels geautomatiseerd wordt. ,,Het werk wordt lichter én gaat sneller." Ter vergelijking: er zouden twee of drie traditionele hallen bijge bouwd moeten worden om het zelfde resultaat te krijgen. De dakenfabrikant heeft een speciale productielijn laten maken in Duitsland. De onderdelen voor de dakelementen worden voort aan met een tilhulp op een speci ale tafel gelegd die ook kan kante len. Over de hele vloer komen een soort rails te liggen, waar zoge noemde bruggen overheen rijden. Die bruggen doen het werk, er Het werk aan de daken wordt straks lichter en het gaat sneller hangen bijvoorbeeld zagen, frezen en boren aan. Alle elementen af zonderlijk bestaan al, vertelt Vonck, maar nog niet samenge voegd als één productielijn en met door Linex zelf ontwikkelde tech nische snufjes. ,,Na oplevering is dit de modernste dakenfabriek." Het handmatig nieten wordt ook verleden tijd: ,,Er worden kilome ters aan luchtleiding aangelegd, de nieten worden met lucht in het hout geschoten." De nieuwe fabriek zorgt dat Li nex in totaal tien extra arbeids plaatsen krijgt. De medewerkers, die nu al in de bestaande hallen werken, worden opgeleid voor het werken in de nieuwe fabriek. Er blijft handmatig werk in het pro ductieproces, alleen wordt dat li chamelijk veel minder zwaar. Ook wordt de nieuwe fabriek voorzien van vloerverwarming in combina tie met warmtepompen. Naast de bouw van de nieuwe hal worden de bestaande hallen gerenoveerd, het eerste begin is al gemaakt. Zo ligt er op één van de hallen een nieuw dak en zijn de wanden opnieuw bekleed. Ook aan de buitenkant krijgen alle Li- nex-gebouwen een facelift. De bouw van de nieuwe fabriek is waarschijnlijk in maart klaar en een maand later moet die in be drijf zijn. Vonck hoopt dat er na de renovatie een tweede semiauto- matische productielijn komt, en op termijn misschien een derde. Alles machinaal doen, kan niet. Zo maakte Linex een bijzonder dak in de vorm van een slakkenhuis voor Villa Pardoes. ,,Het handwerk blijft." Guido van der Heijden Terneuzen Emergency Services Security Global Operations Director, heet Lippens' nieuwe functie bij Dow officieel. In die functie coördineert Lippens de werkwijze van de brandweer en beveiliging van Dow-vestigingen wereldwijd. ,,Ik heb in het eerste jaar 35 van de 37 vestigingen in Noord-Ame- rika bezocht. Een van de opdrach- ten was om een consistente werk wijze in te voeren. Eén land, één set regels, één werkwijze. Dat ont brak in de VS. Daarom was mijn standplaats in de VS en moest ik Ronald Lippens houdt nog slag om de arm of hij weer in de politiek stapt veel reizen. Daarom is de familie in Nederland gebleven." Terug naar het gezin in Biervliet is een van de argumenten om weer naar Zeeuws-Vlaanderen terug te keren. Daarnaast ligt Biervliet qua tijdzone gunstiger om contacten te onderhouden met alle hoeken van de wereld. De tijdsverschillen met vestigingen in Azië zijn min der extreem in Nederland dan in VS. ,,Ik reken de hele tijd in tijdzo nes. Ik overleg 's avonds met men sen die net uit bed komen. Steeds ben ik bezig met waar het hoe laat is. Ik denk dat ik daarom ook nooit last van jetlag heb gehad." Bij zijn vertrek stopte Lippens ook als CDA-fractievoorzitter in de Terneuzense gemeenteraad. Hij houdt een slag om de arm over een eventuele terugkeer naar de ge meentepolitiek. ,,Ik kan nu nog niet overzien hoe dat te combineren zou zijn. Ik moet voor mijn werk ook vaak 's avonds contacten onderhouden en ook veel reizen. Maar zeg nooit nooit." HULST Stichting Bezoekersma- nagement Hulst neemt per januari de taken van de VVV voor de ge meente Hulst over. Volgend jaar wordt een proefjaar. VVV Zeeland houdt per 1 januari op te bestaan, afgelopen voorjaar viel het doek. In de gemeente Hulst neemt de stichting Bezoekersma- nagement Hulst de dienstverlening aan toeristen over. Bezoekersmanagement en VVV huizen nu nog samen in het 's Landshuis in Hulst. Met ingang van 1 januari 2021 be trekt het bezoekersmanagement een nieuwe plek, aan de Overdam- straat 15 in Hulst. vrijdag 27 november 2020 VL Linex uit zijn dak met nieuwe fabriek Sophie Stockman Hulst «®HÈ8 hm som ^Êmgam Directeur operations Collin Vonck (links) en facilitair manager Gertjan Vermue van Linex Prefab Daksystemen op de bouwplaats. FOTO CAMILE SCHELSTRAETE -Collin Vonck, Linex Prefab Daksystemen Bijna twee jaar geleden vertrok Ronald Lippens uit Biervliet naar de VS om daar aan de slag te gaan als hoofd brandweer en beveiliging voor Noord-Ame- rika. In juni komt hij terug naar Biervliet met de hele wereld als zijn gebied. GOES, WINKELHART VAN ZEELAND

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 56