'Klanten zeggen: Eindelijk weer zo'n soort winkel in IJzendijke' Vroegere wethouder Paula Stoker wijst in brief naar oud-collega's 6 Terneuzen heeft centen niet MIJN DORP, MIJN STAD Het voornemen om de groene en clave rond de kinderboerderij op te waarderen tot een stadsboerderij waar Terneuzen eet, drinkt, verga dert, sport en over de natuur leert, blijft voorlopig toekomstmuziek. Een stadsfarm met een volwassen horecagelegenheid met terras met uitzicht op de kreek, een aanlegstei ger voor kano's en een amfitheater voor presentaties en lessen over de natuur: voor dat alles heeft Terneu- zen nu de centen niet. In mei van dit jaar liet het college van burgemeester en wethouders weten dat de stadsboerderij voor We bekijken begin 2022 of we het project stadsboerde rij zullen hervatten minimaal een jaar uitgesteld was. Corona en tegenvallende financiën waren de oorzaak. Vorige week kre gen de raadsleden een brief waarin stond dat het project helemaal wordt stilgelegd. ,,We bekijken be gin 2022 of we het project stads boerderij zullen hervatten." Wordt uitstel afstel? Een groot aantal deelnemers is be trokken bij het plan. Van het die renasiel, de kinderboerderij en Stichting Tragel tot natuureduca- tie-organisaties en enkele scholen. ,,We vinden het uitstel jammer en hopen dat van uitstel geen afstel komt", zegt Guus Bannenberg, be stuurder bij Tragel. ,,De stadsboer- derij biedt mooie kansen voor maatschappelijke ontwikkeling van inwoners van Terneuzen en verdient een goede kans." Bannen berg wil wel doorgaan en het ge sprek over de stadsboerderij gaande houden. Desnoods over een klein schaliger opzet. ,,We zijn wel voor nemens contact te zoeken met de gemeente, want hoe nu verder?" Geen weggegooid geld ,,Het is een financieel probleem maar het is een te mooi project om te laten zitten." Wies Neve, voorzit ter van de Stichting Kinderboerde rij Terneuzen blijft hoopvol dat de grote plannen toch uitgevoerd zul len worden. ,,Het is aan de ge meente, wij zijn hierin maar een kleine partij. We moeten begrip hebben voor de situatie waarin de gemeente zit, zo simpel is het." In juli vorig jaar ging de gemeen teraad schoorvoetend akkoord met het voorstel om 40.000 euro te be steden aan een onderzoek naar wat een stadsboerderij moest gaan kos ten. Hiermee zette de gemeente de eerste stap. Geen weggegooid geld, laat wethouder Jurgen Vervaet via een woordvoerder weten. ,,De basis van het onderzoek zal bruikbaar blijven. Van uitstel hoeft geen afstel te komen. Uiteraard is een vervolg afhankelijk van omstandigheden. Daar kunnen we nu niet over spe culeren. Als we verder willen gaan met het project, dan zullen we cal culaties maken en een conceptbe stemmingsplan voorbereiden. Maar dat is een besluit dat later ge nomen moet worden." De C., de IJzendijkenaar die twin tig jaar moet brommen voor be trokkenheid bij de Kasteelmoord, opende het café in 2014, nadat hij in eerste instantie was vrijgespro ken voor zijn rol in de geruchtma kende moordzaak. Hij noemde de kroeg een tikkeltje provocerend Le Cachot (Frans voor kerker). Op de kaart stond Kasteelbier en voor de ramen plaatste hij tralies. De zaak wordt nu gehuurd door de uitbaters van La Porte d'Or, even verderop op de Markt. Ka- trien heeft het pand tot mei in bruikleen. ,,Normaal is het open als eetcafé, maar door de corona maatregelen stond het leeg. Ik ben een gebruikersovereenkomst aan gegaan en daardoor kan ik hier tij- delijk mijn winkel hebben." Als je goed kijkt, kun j e zien dat het vroe ger een café was. ,,De muren, vloer en het plafond zijn hetzelfde, de bar is nog herkenbaar", vertelt Ka- trien. Ook Gekke Henkie is er nog. Een skelet achter tralies, dat De C. als grap in het café had gezet. „Ver- Ik word rustig van het opknappen en dan verkopen van meubels. Er wordt al genoeg weggegooid der heb ik veel veranderd. Het is een winkel, geen café." De zaak staat vol vazen, kaarsen, kandelaars, kastjes en lampen. ,,Ik koop veel in, bijvoorbeeld in de kringloopwinkel, en dan bewerk ik dat." Lampenkappen en thee lichthouders maakt ze zelf. Oude kastjes en andere kleinmeubelen waar niemand meer naar omkijkt, worden gezandstraald zodat ze een compleet nieuw uiterlijk krijgen. ,,Alle spulletjes verdienen een tweede leven." Dat schenkt Ka- trien ook aan oude boeken. De bladzijdes vouwt ze tot kerst engelen. ,,Daar sta ik nu om be kend. Ik heb er al 64 van verkocht." Nieuwe stek Neyman Interieur zat eerst op het industrieterrein in Oostburg, maar dat was niet de beste locatie. Ka trien ging daarom op zoek naar een nieuwe stek. ,,Sluis was te duur en in Oostburg en Terneuzen gaan veel winkels weg." Toen kwam het pand op de Markt van IJzendijke op haar pad. ,,Het is hier gezellig dorps, er hangt een leuke sfeer en de weekmarkt op zaterdag is heel gezellig." Katrien hoopt dat ze na mei in IJ- zendijke kan blijven. ,,Ik krijg veel leuke reacties van klanten. 'Einde lijk weer zo'n soort winkel in IJ- zendijke' zeggen ze dan." Waar ze ook terechtkomt, haar concept zal niet veranderen. ,,Ik word echt rus tig van een kroonluchter schilde ren of een meubel opknappen en dat vervolgens verkopen. Er wordt al genoeg weggegooid." Volgens Stoker (TOP/Gemeente belangen) gaf CDA-wethouder Jack Begijn 27 oktober in een colle gevergadering 'geheel onverwacht aan dat hij het vertrouwen in mij opzegde'. Jurgen Vervaet (ook CDA) steunde hem daarin, aldus Stoker. Het college van B en W over legde vervolgens zonder haar ver der over de ontstane situatie rond de vaste benoeming van de in 2018 tijdelijk aangestelde directeur van aan-z. Onder leiding van Stoker had het bestuur van aan-z 12 okto ber tot die vaste benoeming beslo ten, in weerwil van een B en W- besluit voor een open sollicitatie procedure met een lager salaris. Stoker kreeg 27 oktober nog één kans haar standpunt toe te lichten, waarna haar collega's zonder haar doorpraatten, met als slotsom dat zij het vertrouwen in haar opzeg den. De fractievoorzitters van coa litiepartijen TOP/GB, CDA, VVD en CU trokken later die dag dezelf de conclusie, waarna, aldus Stoker, 'mij niets anders restte dan mij te rug te trekken als wethouder'. In een reactie laat het college aan de gemeenteraad weten dat er al geruime tijd een meningsverschil was over de ontwikkelingen bij aan-z en dat het niet lukte op één lijn te komen. 'Hierdoor ontstond een blokkade voor verdere samen werking'. De zittende collegeleden spreken van een eensgezind be sluit. vrijdag 27 november 2020 Stadsfarm voorlopig opgedoekt VL Veel van wat Katrien Neyman in haar winkel verkoopt, is handgemaakt. De boekpapieren engel bij voorbeeld. FOTO ANNE HANA Van een stadsboerderij in de ge meente Terneuzen komt het vooralsnog niet. Het project is stilgelegd. Guido van der Heijden Terneuzen -Brief B en W Terneuzen aan raadsleden Wat heb je aan een leeg café? Niet zo gek veel. Katrien Ney- man huist daarom tijdelijk met haar zaak Neyman Interieur in het voormalige Le Cachot in IJ- zendijke. De kroeg, tot een paar jaar geleden eigendom van Evert de C., stond toch leeg. Bob Maes IJzendijke -Katrien Neyman In een afscheidsbrief aan de Terneuzense gemeenteraad wijst de eind oktober afgetre den wethouder Paula Stoker vooral naar haar oud-collega's. Over de kwestie waarover zij viel, de omstreden vaste aan stelling en (hoge) salariëring van de directeur van welzijnsin- stelling aan-z, schrijft ze niets. Harmen van der Werf Terneuzen AXEL Museum Het Warenhuis, 12.30 17.00 uur: Open, ex positie Biezonder Hoed (textiel); Gregoriuscentrum, 13.00 uur: Biljarten; 13.30 uur: Kaartjes maken; Noordstraat 15, 14.00-18.00 uur: Expositie schilderijen en beelden; HULST De Lieve, 09.00-12.00 uur: Bil jarten, handwerken; 09.00-10.00 uur: Fysio gym.; 13.00 17.00 uur: Biljarten, handwerken; Jongerencentrum Komma, 15.00-21.00 uur: Open, met om 19.00 uur filmavond (12-23 jaar); Speel plein Moerschans- school, 14.45-16.00 uur: Sportbuurtwerk voor kids 8-12 jaar; KLOOSTERZANDE De Binnendeur, 13.00-16.30 uur: Bil jarten; OOSTBURG Jota, 10.00-12.00 uur: Ont moeting Stichting Dementievriendelijk; SAS VAN GENT Indu strieel museum Zee land, 12.30-17.00 uur: Open, expositie Ge reedschap anders gezien, Prikklokken; Voormalige Rabo bank, 10.00-17.00 uur: Rommelmarkt; SLUIS Groote Markt, 08.00-16.00 uur: Versmarkt; Museum Het Belfort, 13.00 16.30 uur: Open; TERNEUZEN Portaal van Vlaanderen aan Beneluxweg 101, 12.30-17.00 uur: Info centrum open; Zuid polder bij winkelcen trum, 08.30-16.00 uur: Weekmarkt; Bibliotheek, Tijdens openingsuren, foto expositie over 111 mooiste plekjes in Zeeland; IJZENDIJKE Museum Het Bolwerk, 13.00 17.00 uur: Open.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 55