EXTRA KOOPAVONDEN Dat borstbeeld heeft Wim Mol toch maar beleefd afgeslagen KOOPAVONDEN 6 Plaatsen panelen op landbouwgrond is aan veel eisen gebonden Week 48 - 23 t/m 27 november Week 49 - 30 november t/m 4 december Week 50-7 t/m 11 december (EXTRA OP) MAANDAG, DINSDAG EN WOENSDAG Michiel Bouwman Heinkenszand Ook Borsele moet, net als alle an dere Zeeuwse gemeenten, aan de bak om duurzaam energie op te wekken. Daarbij kan worden ge dacht aan zonnepanelen op daken of in de buurt van het Sloegebied, maar ook landbouwgrond komt daar voor in beeld. Het kan dus best zo zijn dat landbouwgrond straks niet vol gewassen staat, maar plaats biedt aan honderden zonnepane len. Om te voorkomen dat er een wildgroei aan panelenparken ont staat, worden er nu regels gemaakt. Daar werd deze week voor het eerst over gesproken. op landbouwgrond toe te wijzen. Dat idee van Jack Burgers (VVD) krijgt bijval van de andere fracties. Andere voorwaarden zijn vooral Weststrate spreekt van een geza menlijke verantwoordelijkheid van de Zeeuwse gemeenten. Dat Bor- sele naar verhouding nu al meer energie opwekt dan andere ge meenten kan wel eens kloppen, er kent hij. ,,Je kunt nu eenmaal niet overal windmolens neerzetten en ook zonneparken zijn niet overal mogelijk." In dat licht stelt Annet van de Ree (D66) voor om wat ex tra's te doen. Borsele heeft de ruimte, Middelburg niet", bepleit zij. Dat overleg met buurgemeenten moet gebeuren, benadrukken In- grid Brilleman (PvdA) en Johan Verbrugge (Ouderen Politiek Ac tief). Die laatste refereert aan het zonnepark in De Poel, dat dicht te gen de gemeentegrens aan ligt. „Buurgemeente Goes heeft daar een zonnepark neergelegd. Om eer- lijk te zijn vind ik het verschrikke lijk." Weststrate liet zich daar eer der deze week tijdens een raadsver gadering niet al te veel over uit de Goes heeft daar een zonnepark neergelegd. Ik vind het verschrikkelijk tent lokken. ,,Ik heb het idee dat een bepaalde buurgemeente denkt: la ten we het lekker aan de rand van ons gebied doen. Dat blijft een spanningsveld, maar ik denk dat we ons vooral moeten focussen op de gezamenlijke opgave die we heb ben." Strook aan westkant Duidelijk is in ieder geval al wel dat zo'n veld panelen alleen in een strook aan de westkant van de ge meente mag komen. En niet te dicht bij de dorpen in de buurt. Bo vendien moet éérst gekeken wor den of er panelen op daken ofin het industriegebied kunnen komen. Pas daarna wordt aan landbouw grond gedacht. Maar met alleen 'zon op het dak' gaat Borsele de doelstelling niet halen, voorspelt wethouder Kees Weststrate nu al. De gemeenteraad toont daar be grip voor, maar pleit wel voor strakke regels. Bijvoorbeeld om een maximaal aantal jaar aan zo'n park Je kunt nu eenmaal niet overal windmolens neerzetten en ook zonneparken zijn niet overal mogelijk praktisch: een maximale grootte, alleen op bepaalde gebieden bin nen die westelijke strook en in combinatie met (het aanleggen van) een waterberging. intratuin Koudekerke Gebruik de druktemeter om je bezoek af te stemmen op anderen Na 25 jaar vrijwilligerswerk voor Maaltijd Thuis weet Mol dat het praatje minstens zo belangrijk is als de maaltijd. ,,Die man van het dorp zei altijd: Je gaat toch niet nu al weg hè? Je moet hier blijven!" Zo gaat het bij bijna iedereen waar hij rond het middaguur warm eten brengt. ,,Met een man uit Oude- lande heb ik vroeger nog op school gezeten. We maken altijd tijd voor een praatje." Echtgenote Koos ver gezelde haar man vaak tijdens de ronde van 'tafeltje-dek-je'. ,,Als je Je gaat toch niet nu al weg hè. Je moet nog hier blijven wil, zou je een heel uur bij de men sen kunnen zitten." Natuurlijk is het fijn dat vrijwil ligers als Wim Mol maaltijden wil len brengen bij 140 mensen die nog wel zelfstandig wonen, maar niet meer een eigen potje kunnen koken. Maar anekdotes van Mol onderstrepen volgens wethouder Marga van de Plasse vooral dat de 150 medewerkers van Maaltijd Thuis van veel grotere betekenis zijn. ,,Ze komen bij mensen die vaak de hele dag alleen thuis zitten en zien het meteen als er iets niet pluis is. Dat geven ze door aan het Vrijwilligershuis. Die signaalfunc tie vinden we ontzettend belang rijk." Presentje De gemeente bedankt de vrijwilli gers elk jaar met een gezellig eten tje bij Ter Weel. Omdat dat dit jaar niet kan, krijgt iedereen een pre sentje. Jubilarissen kregen hun oorkonde, vergezeld van een (vi- deo)boodschap van Van de Plasse, thuisbezorgd. vrijdag 27 november 2020 Borsele streng over zonnepark Stel, je wilt in Borsele een flink zonnepark op landbouwgrond neerzetten, dan moet je wel van goede huize komen om dat voor elkaar te krijgen. Ontwikkelaars moeten namelijk aan heel wat voorwaarden voldoen. - Johan Verbrugge, OPA - Kees Weststrate, wethouder druktemeter. Wethouder Marga van de Plasse (r) verrast Wim Mol met een attentie omdat hij al 25 jaar als vrijwil liger maaltijden rondbrengt. foto marcelle davidse Eén van zijn klantjes was zo blij met hem dat hij een borstbeeld voor Wim Mol (81) uit Elle- woutsdijk wilde maken. Mol sloeg het aanbod van de inmid dels overleden excentrieke dorpsgenoot beleefd af, maar het zegt wel iets over de waar dering voor de maaltijdbezor ger. Joeri Wisse Ellewoutsdijk -Maaltijdbezorger Wim Mol citeert een man bij wie hij vroeger maaltijden bezorgde

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 53