Bord moet mensen naar 'mooiste ringdorp' Dreischor leiden II 7 KINDEREN OOSTERLAND Bewoners van de Sandströmstraat en Burgemeester Van der Havestraat in Oosterland trekken aan de bel over hardrijders. Begin deze week lagen er bijna jonge kinderen onder een auto. i en autobestuurder moest op de Sandröm- straat vol in de ankers voor drie jongetjes van I rond de vier jaar, zeg gen bewoners. ,,Hij kwam veel te hard aanrijden. Met iets van 70 a 80 km/u", schreef Daphne Kerk hof in een onlineoproep onder be woners van Oosterland. Haar man Björn zag het gebeuren. ,,De auto bestuurder schold richting die ventjes dat ze op moesten letten", aldus Kerkhof. ,,Die barstten daarop in tranen uit. Björn zei er iets van en kreeg als reactie dat kinderen ook na kunnen denken." Een paar weken geleden werd er een kind van de fiets gereden door een vrouw die niet goed oplette. Kind onderuit op straat, ook die vrouw boos. ,,Hoe kunnen men sen dit asogedrag verantwoor den?", schreef Daphne. Ze krijgt veel bijval en heeft de gemeente aangeschreven. „Gelukkig ben ik niet de enige die hier niet tegen kan", zegt ze ter plaatse. ,,Mijn man en ik zijn hier voor onze rust in maart uit Hoogvliet komen wo nen. Het valt ons op dat dit een re delijk drukke weg is. Volgens een ambtenaar moet de weg goed be- gaanbaar blijven voor bussen, vrachtwagens en landbouwver- keer. Dat maakt het moeilijker." Vanuit haar woonkamer kijkt Jorien Steenpoorte uit op de drukke Sandströmstraat. Al eerder heeft ze contact gehad met Con- nexxion en de gemeente. ,,Dan voel je je als persoon tegen zo'n grote organisatie machteloos. Ben ik nou zo'n zeur, denk je dan. De busmaatschappij reageerde dat hun bussen volgens strak tijd schema moeten rijden. Het gaat een keer fout, reageerde ik. Het werd afgedaan met: dat zal wel meevallen." Mijn dochtertje Lieke van zeven jaar gaat op de fiets naar school. Ik houd soms mijn hart vast ,,Vroeger was ik zelf ook geen heilige, maar sinds ik kinderen heb let ik veel meer op. Mijn doch tertje Lieke van zeven jaar gaat op de fiets naar school. Ik houd soms mijn hart vast", vertelt Steen- poorte terwijl ze haar zoontje Thijs de fles geeft. De vele posi tieve reacties van dorpsgenoten op de oproep van Daphne doen haar goed. ,,Ik ben dus niet de enige die er zo over denkt. De poort naar achteren houd ik op de knip, zodat de kinderen niet naar voren de weg op kunnen." Daphne belde ook de politie. ,,Zij willen meer controleren, maar zeggen dat het probleem toch echt bij de gemeente ligt, omdat men sen hun gedrag niet aanpassen. De situatie moet aangepast worden." Volgens wethouder Ankie Smit waren de straten voor deze mel ding niet in onderzoek. ,,Ik wil best naar deze situatie kijken. Er rijden daar bussen, dus letterlijk drempels opwerpen is lastig. Een nieuwe inrichting doet wat, maar niet alles. We kunnen met digitale waarschuwingsborden meten hoe hard mensen rijden. Daphne en Björn opperen ook om borden te plaatsen. ,,Van die digitale die als je te hard rijdt een boos gezichtje tonen. En elkaar aanspreken op gedrag", vindt Björn. ,,Of bloembakken zegt Jorien. ,,Dat haalt de vaart er uit." het mooiste ringdorp van Neder land", zeggen Ria Geluk en Guus de Jong in koor. Zij vormen samen met Angelique Brummans en Willem Hesseling de nieuw in het leven ge roepen werkgroep Ringdorp Drei- We willen meer aandacht voor dit prachtige dorp -Ria Geluk schor. Hesseling is beeldend kun stenaar en ontwierp het bord. Het exemplaar aan de Molenweg in Dreischor werd gistermiddag offi cieel onthuld door wethouder An- kie Smit en dorpsraadvoorzitter Le- one van der Sar. Bij de dorpsingan gen aan de Bogerdweg en de Stoof- weg zijn de andere twee donker groene ronde borden geplaatst, met medewerking van de gemeente. In het midden van het bord is een abstracte afbeelding van typerende gevels en de kerk aan de Ring te zien in - hoe kan het ook anders - de vorm van een ring. ,,Ik zie Drei- schor als een sieraad", legt Hesse- ling uit over de keuze van zijn ont werp. Er volgen nog een eigen vlag van Ringdorp Dreischor en een website. Ria Geluk: ,,We willen meer aandacht voor dit prachtige dorp en natuurlijk meer bezoekers voor de ondernemers. We willen dat mensen de molen zien draaien, het museum bezoeken, de concer ten in de kerk, de restaurantjes en langs de vlasschuren rijden." Eerder al belandde Dreischor in de ANWB-top 50 van mooiste dorpen van Nederland, maar de titel mooi ste ringdorp komt toch echt van de werkgroep zelf. Maar mooiste waarvan? ,,Wij zeggen natuurlijk vrijdag 27 november 2020 SD Sandströmlaan is racegedrag beu Gerrit van Loon Oosterland Jorien Steenpoorte met de kleine Thijs in haar handen praat met Björn en Daphne Kerkhof in de Sandströmstraat. foto sandra schimmelpennink -Jorien Steenpoorte Dreischor Wethouder Ankie Smit (l) en voorzitter van de dorpsraad Drei schor Leone van der Sar onthullen onder toeziend oog van ontwer per Willem Hesseling het bord. foto sandra schimmelpennink „Dreischor is niet een dorp waar je zomaar langskomt; het ligt niet aan de doorgaande wegen." Maar als het aan Ria Geluk en de andere drie leden van de werk groep Ringdorp Dreischor ligt, heeft straks iedereen een reden om erheen te gaan. De onthul ling gistermiddag van het bord 'Welkom in Dreischor, het mooi ste ringdorp' hoorde bij een grootschaligere dorpspromotie. Valeska Nastaly connexxion

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 52