j^jr o Onlinekookworkshop met chef van De Cleenne Mossel Napoleonschuur nu echt van BOEi Grevelingenstraat naar N59 6 Hgfiii MIJN DORP, MIJN STAD Marcel Modde Zierikzee Smit is hoopvol over de medewer king van Rijkswaterstaat. De in stantie stond altijd afhoudend te genover een tweede aansluiting van de drukke rijksweg op de stad. Dit zou voor opstoppingen kunnen zorgen, wat ten koste gaat van de veiligheid. Maar de rijksdienst is in middels ook overtuigd geraakt van de noodzaak iets te doen om Zie- rikzee voor eigen inwoners en toe risten op drukke momenten be- Je wil voorkomen dat door zo'n extra aansluiting elders problemen ontstaan reikbaar te houden, aldus de wet houder. Bovendien wordt de nood zaak van een extra ontsluiting van Zierikzee alleen maar groter, met de herinrichting van het Haring- vlietplein en de opening van twee supermarkten in die hoek volgend jaar en later ook nog eens een nieuwe brandweerkazerne. Zierikzee heeft een serieus pro bleem, bleek onlangs uit onderzoek dat de gemeente liet uitvoeren door ingenieursbureau Juust. Gemid deld krijgt de stad zo'n 20.000 mo- torvoertuigen per dag te verwer ken. Die aantallen zijn vergelijkbaar met de dagelijkse situatie op de Deltaweg bij Goes en de Sluiskil tunnel. Met het grote verschil dat op die routes de afgelopen jaren de nodige verbeteringen zijn uitge voerd ten behoeve van de doorstro ming en veiligheid. Juust heeft be rekend dat de Laan van Sint Hilaire de komende twintig jaar zo'n 14 procent meer verkeer krijgt te ver werken. Voor het stuk N59 tussen de wijken Malta en Noorderpolder moet rekening worden gehouden met een verkeerstoename van 21 procent. Rotonde of stoplichten Het doortrekken van de Grevelin- genstraat naar de N59 is de meest haalbare en logische optie, conclu deert de gemeente op basis van dat onderzoek. Rijkswaterstaat laat nu uitzoeken op welke manier die route het beste kan worden verbon den met de rijksweg. Daarbij wordt in eerste instantie gedacht aan een rotonde of het (ver)plaatsen van verkeerslichten. Ook wordt beke ken welke maatregelen er mogelijk verder moeten worden getroffen. ,,Want we kunnen zo het knelpunt op de Laan van St. Hilaire wel op lossen, maar je wil voorkomen dat door zo'n extra aansluiting ergens anders weer problemen ontstaan met de doorstroming", zegt Smit. Rijkswaterstaat komt volgend jaar met een visie op de verkeerssi tuatie op de N59, voor eventuele aanpassingen op de langere ter mijn. Daarbij gaat het onder meer om de verschillende gelijkvloerse kruisingen voor auto's en fietsers, het landbouwverkeer en verplaat sing van het tankstation bij het ge meentehuis bij Zierikzee. Het is een kwestie van een kaartje kopen via de Facebookpagina van Eventbrite, een box met alle ingre diënten voor twee personen afha len en vervolgens op 4 december om 17.30 uur afstemmen op het onlinekanaal waar je Van As en zijn team kunt zien. ,,We maken een driegangenmenuutje. Voor deze eerste keer heb ik voor ge rechtjes gekozen die vrij makkelijk te maken zijn, maar ik probeer er wel een paar leuke techniekjes voor de hobbykok in te verwerken. Alles wordt uitgelegd en het is live, dus als je iets niet begrijpt, kun je online vragen stellen." Van As gaat er onbevangen in. ,,Het is voor mij de eerste keer, dus ik zal wel wat meer moeten uitleg gen bij wat ik doe. We gaan het zelfde te werk als wanneer we een dinertje zouden organiseren. We maken alles eerst mise-en-place en gaan het dan afmaken, zodat men sen ook rustig aan tafel kunnen zitten. Ze hoeven niet de hele tijd naar mijn gezicht te kijken, we doen tussendoor ook nog iets met muziek, want het is natuurlijk al lemaal live." Snelle pickles In zo'n anderhalf uur gaan deelne mers thuis aan de slag met een steak tartaar, 'snelle pickles' (zoet zure groenten), een papillotte (pakketje van bakpapier) met griet en pompoen en een nagerecht waarvoor ze zelf pepernoten gaan bakken. ,,De mensen die vaker bij ons komen eten, zullen mijn stijl herkennen", denkt Van As. Het menu komt vrijdag online te staan. Toen het Bruse evenementen bureau Your Venue (,,De eigena ren zijn kennissen van mijn ou ders") hem benaderde met het idee voor een onlinekookwork- shop, was Nando van As daar di rect voor te porren. ,,Dat leek me wel leuk, vooral om een beetje bezig te blijven in deze tijd. De takeaway loopt nu wat minder dan met de vorige lock- down, dat hoor ik ook van colle ga's. En sowieso zou het rond deze periode altijd wat rustiger zijn, dus ik ben blij om wat anders te kun nen doen." Nee, we hoeven niet te denken dat hij gelijk op een tv-zender als 24Kitchen te zien is. ,,Ik heb daar ooit weleens over na zitten den ken, maar ik vind het werk wat ik nu doe in de horeca hartstikke leuk. En ik kan het niet allebei te gelijk doen, mijn aandacht moet gewoon naar de zaak." Toch wil Nando van As het niet bij die ene onlinekooksessie laten. ,,We zijn al aan het nadenken over een kerst- special. Dan is het de bedoeling dat er ook meer bedrijven bij worden betrokken, zoals het bedrijf waar bij ik altijd mijn serviezen haal." Later terugkijken Er zijn in totaal vijftig maaltijd boxen beschikbaar voor het online event, maar wie buiten de boot valt, kan later de workshop terug kijken via YouTube en Facebook. En er volgen er meer, volgens een woordvoerder van Your Venue. ,,Het ziet ernaar uit dat de horeca de komende tijd nog dichtblijft." Voor 1 euro, een symbolisch be drag, is de Napoleonschuur in pi 1 - - Scharendijke officieel van eigenaar gewisseld. Het had niet langer moeten duren, want de schuur is ernstig in verval geraakt en deels ingestort. Sylvia Pijnenborg, adjunct-di recteur BOEi: „Geregeld treden wij op als vangnetorganisatie voor kwetsbaar en lastig erfgoed, en dat is nu zeker het geval. De staat waarin de Napoleonschuur zich bevindt, is erbarmelijk. Onze eer ste prioriteit is nu behoud, door de schuur wind- en waterdicht te ma ken. Hopelijk komen we daarna tot een haalbaar toekomstplan." De gemeente had eerst plannen om het bouwwerk te slopen, maar zag daar vanaf na veelvuldige be zwaren vanuit de omgeving. vrijdag 27 november 2020 SD Zierikzee in en uit via nieuwe weg Binnen één tot drie jaar moet er een extra aansluiting van het centrum van Zierikzee met de N59 liggen om de Laan van Sint Hilaire te ontlasten. ,,Daar gaan we voor", zegt verkeerswethou der Ankie Smit (GroenLinks). -Ankie Smit, wethouder Het team van De Cleenne Mossel in Bruinisse: Tara van der Spek, Manon Muller, Nando van As en Daniëlle Muller (vlnr). foto your venue/murphy forger Ooit kreeg hij een koksmuts van Cas Spijkers: zou Nando van As nu in zijn voetsporen treden als televisiekok? Op 4 december maakt de chef-kok van De Cleenne Mossel in Brui- nisse zijn debuut voor de ca mera met een online kookwork- shop, de eerste op Schouwen- Duiveland. Geïnteresseerden kunnen live meekoken. Valeska Nastaly Bruinisse Eerst wordt er gered wat er te redden valt aan de Napoleon- schuur in Scharendijke en pas daarna wordt er gekeken naar verdere toekomstplannen. Nieuwe eigenaar BOEi (de Na tionale Maatschappij tot Be houd, Ontwikkeling en Exploita tie van Industrieel Erfgoed) en de gemeente Schouwen-Duive- land hebben donderdag de koopovereenkomst voor het monumentale houten gebouw uit de achttiende eeuw onder tekend. Valeska Nastaly Scharendijke De Napoleon- schuur. FOTO BOEI BROUWERSHAVEN Tonnenmagazijn, 09.00-12.00 uur: Yoga Jacqueline Bin nendijk; BURGH-HAAMSTEDE Dorpshuis de Schut- se, 10.00 uur: Schil derclub Mondragon, 19.00 uur: Klaverjas- vereniging; DREISCHOR Slingerbos, hele dag, Route door het ka- bouterbos; ELLEMEET Dorpshuis,19.00- 20.00 uur: Biljartver eniging Onder Vrien- den; GOES Historisch museum de Bevelanden, 11.00 17.00 uur: Diverse ex posities, o.a. over de Zuid-Bevelandse jon gerencultuur in de 19e eeuw; KAPELLE Hal Gemeentehuis, 09.00-12.00 uur: Ex positie Kroniek van Zuid-Beveland; Fruit teeltmuseum, 13.00 17.00 uur: Quilt expo sitie NOORDGOUWE Dorpshuis, 09.30- 09.45 uur: Trombose- dienst, 19.45 uur: Ai kido; RENESSE Landgoed Slot Moer- mond, hele dag: Wan delroute Kabouter- bos; ZIERIKZEE FiZi, 10.30 uur: De beentjes van Sint-Hil- degard, 20.00 uur: Honest Thief Voor veel activiteiten moet worden gere serveerd. Check daarom bij de organi satoren of u nog kunt deelnemen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 51