EXTRA KOOPAVONDEN Verbouwing van Timmerfabriek tot bijzonder hotel is begonnen KOOPAVONDEN 6 Raad Vlissingen akkoord na veel op- en aanmerkingen Veel mitsen en maren aan zonnepark op akkers Week 48 - 23 t/m 27 november Week 49 - 30 november t/m 4 december Week 50-7 t/m 11 december (EXTRA OP) MAANDAG, DINSDAG EN WOENSDAG op ons afkomen met een groei van zeven procent per jaar terwijl Zee land voor een belangrijk deel op slot zit voor ontwikkelingen. Dat verhoogt de druk op waar nog wel wat kan." In steden als Vlissingen dus. ,,Dat vereist sturing. Het is een abstracte visie en het is moeilijk om een beeld te krijgen hoe het er uit gaat zien. Dat is aan de ontwikke laars." Verstening Nollebos De oppositie is bang dat instem men met de toeristische visie bete kent dat het college in het voorjaar bij besluiten over de toekomst van het Nollebos kan pareren met 'de raad heeft in november besloten'. Cruciaal is het ontbreken van de toevoeging 'voor de zittende on dernemers' bij de zin 'De toeristi sche visie sluit toeristische accom modatie in het Nollebos niet uit', noteerde Ruud Kleefman (POV). Het college strooit mensen zand in de ogen met de vele verschil lende visies, vond Tamara Vork (VVD). De VVD vertrouwt het niet. ,,De deur gaat op deze manier wa genwijd open voor verstening van het Nollebos." Frances Oreel (PvdA) was bang dat het college de visie gebruikt om 'postzegelbesluiten', kleine afwij kingen van bestemmingsplannen om zaken mogelijk te maken, te ne men buiten de gemeenteraad om. Op de inhoud van de visie was ook kritiek: Kris van Wezel (50Plus) vond de visie te mager en teleurstellend omdat die volgens hem te zeer leunt op het bedrijfsle ven en er te weinig oog is voor de invloed van toerisme op inwoners. Hij stemde evenwel voor. De cam peraars zijn ook weer vergeten, vond Lilian Janse (SGP). Ze vond de visie ,,één grote voorsorteerstrook op bouwen in groen'. De rest van de visie had op een half A-viertje ge kund". Citymarketing en toeristen trekken is aan ondernemers, die kunnen aanprijzen, vond zij. HEINKENSZAND Stel, je wilt in Borsele een flink zonnepark op landbouwgrond neerzetten, dan moet je wel van goede huize ko men. Duidelijk is wel dat zo'n veld panelen alleen in een strook aan de westkant van de ge meente mag komen. En niet te dicht bij de dorpen in de buurt. Bovendien moet éérst gekeken worden of er panelen op daken of in het industriegebied kun nen komen. Wethouder Kees Weststrate spreekt van een geza menlijke verantwoordelijkheid van de Zeeuwse gemeenten. ,,Je kunt nu eenmaal niet overal windmolens neerzetten." In dat licht stelt Annet van de Ree (D66) voor om wat extra's te doen. ,,Borsele heeft de ruimte, Middelburg niet", bepleit zij. intratuin Koudekerke Gebruik de druktemeter om je bezoek af te stemmen op anderen De champagnetoast met (vlnr) makelaar Joris Jobse, projectleider Gert-Jan Dronkers van Bouw- groep Peters, Paul Huges en Joeri Beekman van TeamforReal, Michel Kloeg van Kloeg hotelconcep ten, projectleider Scheldekwartier Hans van Houdt en wethouder John de Jonge. foto lex de meester Die ramen waren, naast financiële en economische redenen, één van de oorzaken die een nieuwe toe komst voor de Timmerfabriek lang in de weg hebben gezeten. Een ho tel heeft isolerende, brandveilige ramen nodig die open kunnen. Maar de gietijzeren kozijnen met enkellaags monumentenglas heb ben monumentale waarde. Er blij ven zeven of acht van de meest ori- ginele ramen behouden voor het restaurantgedeelte op de begane grond. De nieuwe ramen krijgen dezelfde vlakverdeling. Penthouse-torentje Wethouder John de Jonge sjorde gisterochtend het zwarte zeil van het grote wervende informatie bord. Er zijn nog ongeveer vijftien De monumentale ramen zaten een nieuwe toekomst voor het gebouw lang in de weg van de 68 appartementen, studio's en kamers niet verkocht, vertelt mede-ontwikkelaar Paul Huges van TeamforReal uit Zierikzee. Het penthouse, dat met vier woonla gen in het torentj e bovenop het ge bouw komt, heeft al wel een eige naar. Het bouwskelet voor dat to rentje wordt in februari geplaatst, zegt Huges. Het oorspronkelijke torentje werd tijdens de Tweede Wereldoorlog door geallieerd ge schut weggeschoten. Nog tijdens de verbouwing be gint TeamforReal volgend jaar aan een tweede project naast de fa briek. Daar komt een gebouw van vijf verdiepingen met een kleine 60 studio's voor langdurig verblijf, voor mensen die weken of maan den voor hun werkgever in Vlis- singen verblijven. Dat pand aan de De Willem Ruysstraat gaat in het hoogseizoen ook dienst doen als overloop-mogelijkheid als het 'Timmerhotel' vol zit. TeamforReal denkt dat de bouwwerken aan het toekomstige Timmerplein ander halfjaar nemen. vrijdag 27 november 2020 WA Wantrouwen in raad over toeristische visie ,,Met dit besluit wordt géén voorschot genomen op verste ning van Nollebos dan wel enig ander groen gebied," moest wethouder Sem Stroosnijder nog eens zeggen. Toch bleven de Vlissingse oppositiepartijen en GroenLinks gisteren tegen de toeristische visie. Die werd toch aangenomen door de coali tiepartijen, gesteund door D66 en Christen Unie. Claudia Sondervan Vlissingen Stroosnijder had een ander schrik beeld: ,,We zien een golf toeristen druktemeter. "CENTEN A\ HOTEL DE TIMMERFABRIEK 51 Lolt appartementen, tl Court lodges. 5 Cubes en 1 exclusief Penthouse Bar. brasserie, chefs table en terras Geniet van 4.5 tot M netto rendement 6 weken eigen gebrufc per jaar Excellent beheer en verhuur Tel *31(0)08 1900 222 w ww.hötefdetimmerlabrieK r.i NianioFHHi De eerste van de roemruchte monumentale gietijzeren raam kozijnen, die de Timmerfabriek in Vlissingen zo kenmerken, zijn er al uitgehaald door Bouw- groep Peters. De steigers staan, de ombouw van de scheepsbouwfabriek bij Dok en Binnenhaven tot bijzonder hotel is begonnen. Claudia Sondervan Vlissingen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 34