Krank orum Bijna 600Zeeuwse ondernemers krijgen steun in coronatijd Bus wijkt uit voor hert en eindigt op vangrail 2 OSCAR GARSCHAGEN BLACK FRIfcAY Column Antisemitische uitingen staalhard ontkennen, voch tig ogend het slachtoffer acteren, vrienden affikken en het ego opstuwen naar Mont Blanc- hoogte. Nederlands bekendste po litieke rattenvanger, Thierry Bau- det, is een fijne figuur voor de me dia, een kijkcijferkraker. Geen tv- studio of daar mocht het zonneko- ninkje van Forum voor Democra tie zijn Trumpiaanse klaagzang doen. Een kwestie van bluf, good looks, sluimerende vermoedens van frequent cokegebruik en een onstuimig liefdesleven. Ik heb, be ken ik lichtelijk gegeneerd, ook ge noten van zijn kooigevecht in dat FvD-clubje van brallerige kakkers, rechts-radicale halfgaren en een duistere bankier. Politiek theater met een spectaculaire implosie van een splinterpartijtje is niet te versmaden, net als een vette, on gezonde T-bonesteak en een sigaar op zijn tijd. weer opmerkelijk hoe bloeddor stig de haaien zijn in die politieke vissenkommen. Leerzaam is het avontuur van Geert Dales in 50Plus (PZC van 26/11/2020). Ook zo'n club waar naijverige verga dertijgers, praatjesmakers tuk op een baantje, 'al konkelefoezend en lekker meekakelend' elkaar de tent uitvechten. Het is bij andere par tijen niet anders, vermoed ik, maar die selecteren strenger aan de poort. De politiek trekt niet alleen mensen met kwaliteiten aan, maar ook totaal ongeschikte snoevers, hoe hoog hun IQ's ook mogen zijn. Politiek bedrijven, geduldig wet ten maken, vasthoudend de uit voerende macht controleren, is toch echt een vak dat geleerd moet worden. Geen vak voor politieke gelukszoekers en charlatans is de les van Dales, en die kan het we ten. Praalhans Baudet past perfect in deze angstwekkend grote cate gorie. Voor hem en de gespleten FvD lijkt intussen de teerling ge worpen, alea iacta est in Baudet's geliefde Latijn. Toch is de bange vraag of hij tijdens de komende verkiezingen niet herrijst. Een deel van de Nederlandse kiezers is immers net zo krankjorum als hij. De bange vraag is of hij tijdens de komende verkiezingen niet herrijst DE STELLING Vandaag: Burgemeester zijn is geen fijne baan Eens Oneens Toos Henk Paul Kusters HOEVEEL VIN6ERS STEEK IK OP TOOSl HAUOOOf TOOSSSH! 10 EURO! Aanhoudingen na ernstig ongeluk Minder nieuwe besmettingen in verpleeghuizen AXEL Man rijdt met lachgas op De regeling werd 30 juni openge steld. 806 Zeeuwse ondernemers en zelfstandigen hebben om steun gevraagd. Ruim een kwart van de aanvragen is afgewezen: 222. On dernemers moesten aantonen dat ze door de gedeeltelijke lockdown in het voorjaar en door coronaricht lijnen meer dan 30 procent van hun omzet zijn verloren. Sluis aan kop De gemeente Sluis voert de lijst aan met 90 toegekende aanvragen. Vooral de horeca en winkeliers zijn getroffen door de gedeeltelijke lockdowns. Ondernemers in de ge meente Sluis zijn voor een belang- rijk deel afhankelijk van vakantie gangers en dagjesmensen. Overi gens zijn 36 aanvragen uit Sluis af gewezen. Het gros van de aanvra gen is verder toegekend in Goes (76), Terneuzen (71), Middelburg (63) en Vlissingen (61). Dat betreft niet alleen horeca en winkeliers, maar bijvoorbeeld ook contactbe- roepen. Kort daarachter zit Schou- wen-Duiveland (59), waar opval lend veel aanvragen zijn afgewezen (38). Kapelle telt de minste TVL- subsidies: 11. Opslag voor horeca Per bedrijf wordt maximaal 50.000 euro per vier maanden steun ver leend als de aanvraag in het derde kwartaal is gedaan. Dat bedrag is voor het vierde kwartaal verhoogd naar 90.000 euro. Aanvragen kun nen tot 29 januari volgend jaar wor den ingediend. Voor de gesloten horeca geldt een eenmalige opslag bovenop de TVL-subsidie. De op slag is bedoeld om het verlies aan voorraad en aanpassingen om aan de 1,5 meterregel te voldoen te kun nen betalen. Een bus van Connexxion is gister ochtend vroeg bij een eenzijdig on geval ter hoogte van Rilland half op de vangrail in het midden van de A58 terechtgekomen. De chauffeur verklaarde dat ze was uitgeweken voor een overstekend hert, waarna de bus uiteindelijk op de vangrail terechtkwam. Er zijn geen gewon den gevallen. Het ongeval gebeurde rond 07.15 uur op de rijbaan in de richting van Bergen op Zoom. De chauffeur was bezig aan een 'materiaalrit', waarbij er geen passagiers in de bus zitten. Zelf werd de chauffeur na het onge luk voor alle zekerheid in een zie kenhuis onderzocht, maar daarbij zijn volgens een woordvoerder van Connexxion geen ernstige zaken geconstateerd. In beide richtingen werd na het ongeval een rijbaan afgesloten, wat tot files leidde. De files hadden rond 08.30 uur een lengte van tus sen de 4 en 5 kilometer. Rond 11.00 uur werd de bus van de vangrail getakeld. Daarna was de verkeershinder nog niet voorbij, want de vangrail moest eerst nog worden hersteld. vrijdag 27 november 2020 Afgezien daarvan is het toch Jr Reageer op pzc.nl Gisteren: Thierry Baudet is niet meer geloofwaardig 1119 stemmen NIEUWERKERK De politie heeft een vrouw en een jongen aangehouden die worden verdacht van betrokken heid bij de aanrijding van een scooterrijder, afgelo pen dinsdagmiddag op de parallelweg langs de Rijksweg (N59) tussen Oosterland en Nieuwer- kerk. De scooterrijder raakte daarbij ernstig ge wond. Vanwege de leeftijd van de jongste verdachte doet de politie geen na dere mededelingen dan dat beiden in de ge meente Schouwen-Dui- veland wonen. Beide verdachten heb ben een verklaring afge legd en zijn daarna in vrij heid gesteld. MIDDELBURG In Zeeuwse verpleeg- en verzorgingshuizen is de afgelopen week bij zeven bewoners corona gecon stateerd. Dat zijn er twee minder dan in de voor gaande week. Eén cliënt is overleden. Het weke lijks aantal nieuwe be smettingen neemt sinds begin november af. Tijdens de tweede golf zijn in totaal 95 mensen in de verpleeghuizen po sitief getest. Meer dan de helft is weer hersteld, twaalf mensen zijn aan corona overleden. ZEELAND 5 De politie heeft woens dag rond 16.00 uur op de Langeweg in Axel een 23-jarige automobi list uit Sint-Niklaas aan gehouden. Agenten had den gezien dat hij over de weg slingerde en tij dens het rijden een bal lon aan zijn mond had. In de auto werd een gas fles gevonden, ook lagen er diverse lege ballonnetjes; die worden veelal gebruikt voor het gebruiken van lach gas. De bijrijder, een 23- jarige man uit Eksaarde, kon zich niet identifice ren en werd ook aange houden. In totaal 584 Zeeuwse onderne mers in het midden- en kleinbe drijf en zzp'ers krijgen een deel van hun vaste lasten vergoed. Hun aanvragen voor de corona steunregeling Tegemoetkoming Vaste Lasten (TVL) zijn toege kend. Frank Balkenende Vlissingen Arjen Nijmeijer Rilland FOTO WEGINSPECTEUR JACCO De vangrail is flink beschadigd door het ongeluk en moet worden hersteld. foto hv zeeland

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 2