24 ANGELA Niet eerder in 25 jaar zat Floortje Dessing zo lang thuis. De globetrotter leerde koken, vierde bescheiden haar 50ste verjaardag, ging kamperen met haar 91-jarige vader en maakte een tweede serie portretten van bijzondere mensen in Nederland. Ik zou graag een kijkje nemen in het hoofd van Thierry Baudet. Zien hoe het werkt daarbinnen, wat hij nou écht denkt. Neem de keuze om gister avond zijn eerste grote tv-interview in de soap 'Slechte tijden bij FvD' aan Beau te geven. Wat zit daar achter? Kille berekening omdat onder RTL-kij- kers de meeste potentiële Forum-kiezers zitten, de veronderstelling dat niet-journalist Beau van Erven Dorens het hem niet te moeilijk zal maken, een diep gewortelde haat voor de beter bekeken NPO? Welke verklaring je ook kiest, het rijmt totaal niet met het interview dat hij eerder op de avond op Radio 1 (NPO!) gaf aan Tijs van den Brink (een van de scherpste interviewers van het land!). Bovendien zat Baudet afgelopen seizoen regelmatig bij Eva Jinek, Beau's voorganger, die hem nog nooit met fluwelen handschoenen heeft aangepakt. Wat weer kan dui den op een heimelijke fetisj voor publieke vernede ringen door pittige blondines. bang dat dit klusje een maatje te groot zou zijn voor hem. Hij is goed in veel dingen, maar het harde, con fronterende interview hoort daar niet bij. Maar Beau verraste me. Hij was goed voorbereid en had zich duidelijk voorgenomen streng te zijn. Hij trapte niet in het frame van Baudet dat het draait om een ordi naire machtsgreep, in plaats van om een politiek leider die weigert op te treden tegen antisemitisme, homofobie en nog wat van die termen. Al kun je dat op z'n Baudets samenvatten met 'waar gaat het over'. Jammer genoeg miste Beau deze slip of the tongue. Sven Kockelmann had er vast raad mee geweten. Liselore Gerritsen Spin-off Penoza et is begin maart als Floortje Des sing terugrijdt uit Oostenrijk na een paar dagen skiën. ,,Ik weet nog dat ik de grens over reed en dacht: wat is het toch heer lijk dat we zo dicht bij de sneeuw wonen. Je kunt er zo naartoe. Een week later klapten langzaam alle deurtjes dicht.'' Corona had de wereld op slot ge daan. Floortje bleef hier en maakte daar in april al een gelijknamige serie van met portretten van inspirerende mensen in Nederland. Nu, negen maanden later, is de globetrotter nog altijd niet uitgevlogen en heeft ze een tweede reeks gemaakt. ,,De men sen en hun verhalen, dat is de essen- Ik was nooit langer dan een maand thuis. Het is voor mij bijzonder om voor het eerst een leven in Nederland te hebben tie van mijn werk. Natuurlijk ga ik daarvoor graag naar South Georgia of Zuid-Japan, want ik hou ervan de we reld te ontdekken, maar ik heb voor deze serie in Nederland zulke mar kante mensen mogen ontmoeten. Die hun leven op hun eigen manier vorm geven en Nederland een stukje mooier maken.'' ,,Ik ben 25 jaar lang non-stop op reis geweest. Ik was nooit langer dan een maand thuis. Het is voor mij bijzonder om voor het eerst een leven in Nederland te hebben. Om de seizoe nen hier te zien veranderen. Geen jet lag meer te hebben. Ik ben gaan leren koken. Heb mijn huis verbouwd. Met familie en vrienden afgesproken. Dingen die voor mij nooit normaal Waar Beau dan weer punten mee scoorde: hij hield het met een toefje humor en charme prettig om naar te kijken. Dit in tegenstelling tot Baudet, die hard zijn best deed om relaxed en uiterst zelfverze kerd over te komen, maar zijn waterige ogen, bleke teint en neplach niet onder controle had. Uiteindelijk werd het natuurlijk toch een chaos aan tafel. Door een stapel A4-tjes met een haastig uitge print Telegraafartikel vol nieuwe aantijgingen aan het adres van Baudet, waarin de redactie kennelijk was vergeten de cruciale passages te highlighten voor de presentator. Beau maakte in mijn ogen slechts één echte fout: hij bedankte Baudet dat hij zo moedig was geweest om te komen. Maar daar was natuurlijk niets moe digs aan. De voorman van Forum is louter bereke nend. Als hij baat heeft bij publiciteit, dan komt hij - en anders niet. Hij doet nu een mediatour, omdat hij zieltjes wil winnen voor zijn privéstrijd. Dat is nou net het enige wat glashelder is aan Baudet. Quote van de dag 'Een brownie is pas perfect als er iets 'groens' in zit' vrijdag 27 november 2020 Beau Maar Beau is geen vrouw en niet blond. Ik was OVERLEDEN Zangeres en schrijfster Lise lore Gerritsen is woensdag op 83-jarige leeftijd overleden. Ger ritsen was een tijd getrouwd met cabaretier Paul van Vliet. Ze zong vaak met Ramses Shaffy, Herman van Veen en Henk van Ulsen. TELEVISIE Sallie Harmsen, Martijn Lake- meier en Jonas Smulders gaan, naast acteur Raymond Thiry (foto), de hoofd rollen spelen in Doodstil, de spin-off van hit serie Penoza. Doodstil is te zien vanaf zon dag 27 decem ber op NPO3. 'Thuisblijven Dennis Jansen Je maakte de tweede serie van Floortje Blijft Hier. Hoe is het om zo lang thuis te zijn? - Rapper Snoop Dogg combineert zijn zoete hap nog steeds met een snufje wiet, vertelt hij aan Daily Mail.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 24