AZ heeft na 0-0 alles nog in eigen hand keel op tegen PAOK: 3-2 21 was geslonken tot het minimum. Waar de Rotterdammers voor de pauze nog met regelmaat dreigend waren geweest, was het na de pauze nog slechts een kwestie van tegenhouden en het puntje over de streep trekken. Voor de pauze schoot Nieuw koop op de vuisten van Akinfejev en de rechtsback verzuimde even later met een duikkopbal de Rus sische keeper te verslaan na een fraaie voorzet van Orkun Kök^ü. Na afloop wezen de statistieken uit dat Feyenoord slechts 37 pro cent balbezit had gehad in Mos kou. Maar echt in de problemen kwamen de Rotterdammers zel den. Het centrale duo Uros Spajic en Marcos Senesi excelleerde in Rusland. Van de Argentijn is dat wel bekend, maar de manier waarop Spajic zich presenteerde GROEPK Uitslagen/stand was indrukwekkend. De Servische international was nauwelijks op een fout te betrappen en speelde met zoveel rust dat het leek alsof hij aan een bedrijfsvoetbaltoer- nooitje bezig was. ,,Dit is natuurlijk een uitstekend resultaat", zei Dick Advocaat. ,,Al zegt het weinig over hoe het ver der gaat in deze groep, dat kan nog alle kanten op. Ik vond dat wij voor de pauze de beste kansen kregen. We speelden goed. Maar als je zo kort na rust al met tien man verder moet, dan wordt het moeilijk. Het was alleen nog maar tegenhouden, maar eigenlijk bleven we nog vrij eenvoudig op de been. En dit was de koploper van Rusland, hè, ver geet dat niet." Advocaat heeft als trainer nog nauwelijks plezier gehad van spits J0rgensen. De ervaren Deen scoorde vorig seizoen eenmaal, net als dit seizoen. Na het blessureleed volgde nu een rode kaart die bepa lend was voor de wedstrijd. ,,Nico- lai vond de rode kaart zelf onte recht", zei Advocaat. ,,Als speler moet je ook slim zijn als je al een gele kaart op zak hebt." Nik Kok Alkmaar De grootste kansen waren voor aanvoerder Teun Koopmeiners die zijn goals meestal scoort vanaf de strafschopstip, maar nu de ideale mogelijkheid kreeg om op een an dere wijze een doelpunt te maken voor zijn ploeg. Het zou een prima beloning zijn voor het spel van AZ dat meer dan behoorlijk partij bood aan de sterke tegenstander. Al na tien minuten had AZ meer laten zien dan drie weken geleden toen het door dezelfde tegenstan der was weggetikt in San Sebastian. Voor zo'n zelfde scenario was ge vreesd in Alkmaar, ook al speelde de Spaanse koploper in Alkmaar dan zonder vedette David Silva. Hij was er vanwege een blessure niet bij. Wat overbleef bij Real Sociedad was genoeg om het AZ moeilijk te maken, zo was de gedachte. Logisch ook met Spaanse internationals als Mikel Merino en Mikel Oyarzabal in de gelederen. Als de Basken echt GROEPF Uitslagen/stand aanzetten, drukten ze AZ ver terug op de eigen veld. Maar nu pro beerde de ploeg van trainer Arne Slot ook daadwerkelijk aanvallend iets terug te doen. Extra meters Slot had een aanvalstactiek bedacht met in de spits niet Myron Boadu maar Albert Gudmundsson. De IJs lander krijgt de laatste tijd de voor keur van Slot omdat Boadu een moeizaam seizoen doormaakt. Van Gudmundsson werden gisteren ex tra meters verwacht tegen de gedis ciplineerd spelende tegenstander. Boadu mocht in de tweede helft in vallen. De durf van AZ werd beloond met kansen. Na een halfuur was er de grootste voor aanvoerder Teun Koopmeiners die een typische AZ aanval (teruggetrokken voorzet via linksback Owen Wijndal) bijna verzilverde. Het was het startpunt van een goede fase, waarna de hoop mocht worden gekoesterd dat er een goed resultaat gehaald kon worden tegen de ploeg die zelden verliest en ook zelden een doelpunt tegen krijgt. Met het gelijkspel heeft AZ de kansen in groep F nog in eigen hand met wedstrijden tegen Napoli (thuis) en Rijeka (uit) nog voor de boeg. centrale verdediger Varela die na een corner was blijven hangen in doelmond en daar een mislukt schot fortuinlijk van richting ver anderde. Na 13 minuten volgde de GROEPE Uitslagen/stand 0-2 van linksbuiten Tzolis. En tus sendoor dacht PSV dus eerst zelf gelijk te maken, maar de inzet van Malen na doorkoppen uit een cor ner van Zahavi werd totaal verkeerd beoordeeld door de arbitrage. Vangnet Op zulke momenten is het onbe grijpelijk dat de UEFA en de inter nationale spelregelcommissie IFAB helemaal geen vangnet voor arbi ters creëren in het tweede Europese clubtoernooi. Geen VAR, oke, maar waarom niet bepalen dat een vierde man via een monitor de écht flagrante mis sers kan terugdraaien? Dat zou toch niet zó ingewikkeld hoeven zijn, zou je denken. Van PSV werd dus veerkacht ge vraagd in een duel dat alle kanten op kon. Enthousiasme en drive koppelde de ploeg van Schmidt nog steeds wel aan soms bedenkelijke fouten, maar er waren kansen ge noeg en uiteindelijk ook goals. De 1-2 van Gakpo viel al voor rust, na prima voorbereidend werk van Madueke. Omgekeerd bezorgde Gakpo na 50 minuten de bal bij Ma- dueke voor de 2-2. Drie minuten la ter zette ook PSV aanvaller Donyell Malen zichzelf op het scorebord. De spits, die bij 0-1 nog onterecht een loepzuiver doelpunt zag afgekeurd, benutte bij een stand van 2-2 de re bound na een inzet van Zahavi en werd zo beloond voor al zijn beuls werk. ®dHP*Ï vrijdag 27 november 2020 GO Gisteren CSKA Moskou - Feyenoord 0-0 Wolfsberger AC - Dinamo Zagreb 0-3 gespeeld pt (v-t) 1 Dinamo Zagreb 4 8 (4-0) 2 Feyenoord 4 5 (4-5) 3 Wolfsberger AC 4 4 (5-6) 4 CSKA Moskou 4 3 (2-4) AZ J Real Sociedad AZ moest écht top zijn tegen Real Sociedad om een resultaat te halen tegen de ijzersterke te genstander. En top waren ze gis teren in Alkmaar in een fraai duel van hoog niveau tussen twee ploegen die aan elkaar ge waagd waren (0-0). Gisteren AZ - Real Sociedad 0-0 Napoli - HNK Rijeka 2-0 gespeeld pt (v-t) 1 Napoli 4 9 (5-2) 2 Real Sociedad 4 7 (2-1) 3 AZ 4 7 (2-1) 4 HNK Rijeka 4 0 (2-9) AZ-aanvoerder Koopmeiners (links). FOTO BSR AGENCY Gisteren PSV - PAOK 3-2 Granada - Omonia Nicosia 2-1 gespeeld pt (v-t) 1 Granada 4 10 (6-2) 1 PSV 4 6 (7-9) 1 PAOK 4 5 (7-5) 1 Omonia Nicosia (3-7) Donyell Malen zag ten onrechte zijn 1-1 afgekeurd. Hij zou alsnog scoren. Hier schoot hij PSV, na een 0-2 achterstand, op 3-2. foto bsr •OlLNG

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 21