Treinstations gaan op de schop tweakers Koningsdag volgendjaar coronaproof in Eindhoven BEKIJK DE DEALS OPTWEAKERS.NET/BLACKFRIDAY 10 NIEUWS gaan beter op elkaar aansluiten. Totale kosten: 71 miljoen euro. Jorritsma en de Eindhovense wet houders stellen in een brief dat het koningspaar voor Eindhoven geko zen heeft 'omdat Brainport Eind hoven met haar kracht in design en technologie bij uitstek in staat is om een hybride/digitaal programma te ontwikkelen dat niet alleen corona proof is, maar vooral ook een inspi rerende blik zal werpen op een hoopvolle, mooie en ook mense lijke toekomst'. Vanwege corona werd de viering van Koningsdag (27 april) dit jaar nog afgelast. Willem-Alexander, Maxima en de rest van de familie zouden afreizen naar Maastricht. In overleg met de Dienst van het Ko ninklijk Huis en de provincie Lim burg heeft Maastricht besloten om in 2021 van het feest af te zien. ,,Het programma dat wij hadden uitge dokterd voor Koningsdag, past niet in de beperkingen die corona ons oplegt'', aldus een woordvoerder. ,,Wij wensen de gemeente Eindho ven veel succes met de organisatie." Zo wordt station Nijmegen een groot project. Dat moet in in 2029 'een knooppunt van reizen, wer ken en wonen' zijn, schrijft staats secretaris Stientje van Veldhoven (Infrastructuur en Waterstaat) aan de Tweede Kamer. Er komen 2000 woningen bij in het gebied en op het station wordt het makkelijker om snel over te stappen naar trein, bus en fiets. Daarnaast komt er een nieuwe on dergrondse fietsenstalling. Voor de aanpak van het stationsgebied is 116 miljoen euro nodig. De NS draagt daarnaast 5 tot 10 miljoen euro bij aan de vernieuwing van de stationshal. Ook in Zoetermeer wordt het stationsgebied aangepakt. Door een nieuwe stationshal, betere aansluiting op de brug over de A12, plaats voor 1000 extra fietsen en de bouw van 4500 huizen in de komende jaren. In het hele gebied wordt 21,5 miljoen euro geïnves teerd. Amsterdam Lelylaan puilde voor de coronacrisis uit z'n jasje en veel In veel stallingen is een tekort aan plekken voor bakfietsen, e-bikes en fietsen met een krat of kinderzitje Passerelles In Brabant start een verkenning naar de aanpak van station 's-Her- togenbosch. Dit is een belangrijk ov-knooppunt, ook in de toekom stige plannen. Een extra perron en nieuwe passerelles (verbindingen voor voetgangers) boven de sporen moeten ervoor zorgen dat het sta tion plek biedt aan meer treinen en meer reizigers. Ook het stationsge bied wordt aangepast. En in de Haagse wijk Binckhorst gaan rijk en regio 150 miljoen euro investeren in het openbaar ver voer. Een onderzoek moet uitwij zen of hier een tramverbinding, lightrail of hoogwaardige buslijn wordt aangelegd. De betere bereik baarheid levert ook meer moge lijkheden voor woningbouw. Naast deze grote projecten gaat bij nog eens 46 stations de schop in de grond voor (vernieuwde) fiet senstallingen. Daarmee gaat Ne derland van 500.000 naar 600.000 stallingsplaatsen. Dat lijkt veel, maar ongeveer de helft van de rei zigers komt met de fiets naar het station. Ook is er in veel stallingen een tekort aan plekken voor bijvoor beeld bakfietsen, e-bikes en fietsen met een krat of kinderzitje. Dat landelijke tekort aan stal lingsplaatsen is in 2025 wegge werkt, belooft het kabinet. Rijk en regio trekken er samen een kleine 200 miljoen euro voor uit. Van Veldhoven draagt 75 miljoen euro klimaatgeld bij, door het kabinet al gereserveerd in het Klimaat akkoord. ,,Met deze investering zorgen we dat je je fiets kwijt kunt bij het station, zodat je makkelijk je reis met de trein, bus, deelauto of metro kunt vervolgen", aldus de staatssecretaris. KIES EEN CATEGORIE CHECK DE BESTE DEALS SCAN DE CODE vrijdag 27 november 2020 Station Nijmegen moet 'een knooppunt van reizen, werken en wonen' worden. Daarvoor is 116 miljoen euro nodig. foto paul rapp reizigers klaagden over de sociale bouw staat, 'waar reizigers zich veiligheid op het station. Rijk en prettig en veilig voelen'. Ook de regio hebben afgesproken dat er in nieuwe fietsenstalling wordt dan 2025 een vernieuwd stationsge- opgeleverd. Trein, bus en metro EINDHOVEN De koninklijke fa milie viert Koningsdag volgend jaar in Eindhoven. Burgemeester John Jorritsma belooft alvast 'een mooi programma over toe komst, hoop, design en techno logie'. Het kabinet neemt samen met regio's meerdere belangrijke treinstations en hun omgeving onder handen. Ook krijgen tien tallen stations extra fietsen stallingen, in navolging van het Klimaatakkoord. Edwin van der Aa Den Haag BLACK FRIDAY^ 1 ÏTHÏTÏÏ?

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 10