Terneuzen krijgt een cityshuttle II Regentonactie in Zeeuws- Vlaamse gemeenten 7 VIRTUELE REIS OUDEREN Hulst voor Elkaar neemt ouderen mee op een veilig uitstapje. Van de Zeeuwse kust tot Barcelona. Elke bestemming is mogelijk en de reistijd is praktisch nihil. Je zet een virtualrealitybril op en bent vertrokken. Jeane Boehlé uit Hulst staat ineens op het randje van de berg Montjuïc in Barcelona en even later op de drukke Ramblas. Althans, dat lijkt zo. Zo gauw ze de VR-bril opzet, is ze voor haar gevoel écht ergens an ders. Honden lopen voor haar langs, mensen passeren rakelings. ,,Wat leuk, het is net of ik er echt ben. Er stond net een mevrouw naast me om een foto te maken, ze stond zowat tegen me aan!" Marc de Haas en Timo Knieriem van Hulst voor Elkaar zien hoe het plezier bij Jeane eraf spat. Missie geslaagd. De stichting brengt mensen samen, maar in coronatijd is dat moeilijker. ,,Alle activiteiten zijn nu weg", zegt Marc. ,,Je hoort zeventigplussers niet gauw zeggen dat ze eenzaam zijn, maar nu zeg gen ze dat wel. Voor het eerst." Dat was voor Hulst voor Elkaar een duidelijk signaal dat er grote be hoefte is aan contact en uitstapjes. Dat wordt opgelost met veel on line activiteiten. Vanaf maandag 30 november wordt de eerste onlinebingomid- dag gehouden die maandelijks te rugkeert en er zijn sinds kort op dinsdag ook online beweeglessen van Hulst voor Elkaar. Marc: ,,Na de les pakt iedereen er koffie of thee bij en maken mensen afspra ken om samen bijvoorbeeld bui ten te gaan wandelen." Wie aan de lessen mee wil doen maar geen computer heeft, kan een tablet le nen van Hulst voor Elkaar. Ook helpt de stichting indien nodig met uitleg. De VR-brillen zijn het nieuwste initiatief om mensen een alternatief uitje te laten bele ven. ,,We hebben er twee en had den deze eigenlijk voor jongeren We bieden ouderen de mogelijkheid om ergens anders te zijn gekocht, om 3D-spelletjes te spe len", zegt Timo. ,,Maar de moge lijkheden zijn eindeloos." Er zijn al veel bestaande video's voor een VR-bril. Van het maken van een stedentrip met een gids, tot zwemmen met haaien. Op ter mijn wil Hulst voor Elkaar ook zelf video's in 360 graden maken, van plekken waar mensen graag nog eens heen willen. Dat kan een kerk in de buurt zijn, een rondje door de eigen woonplaats, het Clingse bos of de Zeeuwse kust. Marc: ,,Zo kunnen we wensen vervullen. We bieden ouderen de mogelijkheid om ergens anders te zijn." Op de langere termijn wil Hulst voor El kaar met de VR-brillen ook een brug slaan tussen jong en oud. Zo zouden jongeren de filmpjes kun nen maken voor de ouderen. Jeane kreeg de primeur om zo'n VR-bril te proberen en mocht de bestemming zelf kiezen. ,,Ik wilde wel weer eens terug naar Barce lona. Voorlopig zal ik er wel niet komen. Ik heb er al menig rondlei ding gehad." Na tien minuten in Barcelona concludeert ze dat de virtuele stedentrip een succes is. ,,Ik wil het nog wel eens doen, met een andere bestemming. Ik ben nog nooit in New York geweest." Wie ook een uitstapje wil ma ken met de VR-bril, kan zich mel den via mdehaas@hulstvoorel- kaar.nl. Op hulstvoorelkaar.nl staat informatie over alle onlineac- tiviteiten van de stichting. We willen de tijd voor de feestda gen een extra leuk tintje geven met deze service waar ook behoefte aan is, verwachten wij", licht voorzit ter Martijn van Battum van onder nemersvereniging Bizzy toe. ,,Voor een aantal mensen is de afstand tussen de binnenstad en Kennedy- laan-West toch vrij groot. Wij gaan hen helpen die eenvoudig te overbruggen: wel zo handig als je inkopen hebt gedaan of voor men sen die minder goed ter been zijn." Tot het einde van het jaar blijft de service, in elk geval alle zaterdagen en koopzondagen Drie passagiers Ondernemersvereniging Bizzy heeft het initiatief genomen. De leden van de vereniging betalen de cityshuttle, een elektrisch golfkar- retje waarin naast de chauffeur plaats is voor drie passagiers. Uit voorzorg, met oog op het coronavi rus, is tussen de chauffeur en rei zigers een afscheiding gemaakt. De shuttle zal ook regelmatig worden ontsmet. Een mondkapje dragen is verplicht. De cityshuttle komt morgen middag voor het eerst in dienst. De officiële start is om één uur bij mo dezaak Studio Blique aan de auto vrije Noordstraat. De shuttle mag daar doorheen rijden. ,,Zo groot is die ook niet", verduidelijkt Van Battum. Tot het einde van het jaar blijft de service, in elk geval alle zaterda gen en koopzondagen van 13.00 tot 17.00 uur. Als er veel belangstelling voor is, worden de rijtijden uitge breid. TERNEUZEN Gratis sproei- water bij de hand hebben en daarmee ook nog iets doen voor het klimaat door drinkwa ter te besparen, in de drie Zeeuws-Vlaamse gemeenten kun je met korting een regen ton aanschaffen a 20 euro. De actie is gisteren begonnen. De aangeboden groene kunst stof regenton van het merk Harcostar heeft een doorsnee van 60 centimeter, is 96 centi meter hoog en kan 227 liter wa ter bevatten. Hij wordt geleverd met een deksel en kraantje. Terneuzen heeft de inschrij ving en betaling het simpelst geregeld. Bestellen kan via de website terneuzen.nl, waarna online kan worden betaald. In Hulst verloopt de bestelling via het klantcontactformulier op de gemeentelijke website. Bij het ophalen moet per pin wor den betaald. Inwoners van Sluis kunnen een ton bestellen via e-mail. Ze moeten vooraf per pin betalen in het klant contactcentrum in Oostburg. Op diverse dagen in december kunnen de regentonnen wor den opgehaald, bij de afdelin gen gemeentewerken in Hulst en Oostburg en bij De Koegors in Terneuzen. donderdag 26 november 2020 Je lijf in Hulst, je ogen in Barcelona Sophie Stockman Hulst Timo Knieriem van Hulst voor Elkaar zet de VR-bril op bij Jeane Boehlé. Even later loopt ze door Barcelona. foto camile schelstraete -Marc de Haas, Hulst voor Elkaar Winkeliers in de Terneuzense binnenstad gaan het hun klan ten gemakkelijk maken. Vanaf morgen introduceren ze een ci tyshuttle, een gratis vervoers dienst tussen de binnenstad en parkeerterreinen in de buurt, met name die bij het winkelcen trum Kennedylaan-West. Harmen van der Werf Terneuzen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 62