Henk Ottens miste strafschop na gestaakt duel O O) CD O Met nog één minuut op de klok start Terneuzen met strafschop [k dacht nog: ik neem hem steenhard ZEELAND 15 Wedstrijd wordt bij 3-3-stand hervat met zeven spelers van Groen Wit tegen elf van Terneuzen. De enige voorwaarde is dat het duel nog invloed moet hebben op het competitieverloop. KKD Poelbos Van Anrooij BRESKENS-AXEL 1989 Het restant van de gestaakte voetbal wedstrijd Groen Wit-Terneuzen wordt alleen uitgespeeld als dit voor een eerlijk verloop van de competitie nodig is. Dat oordeelt de tuchtcom- missie van de voetbalbond KNVB. De wedstrijd in de derde klasse van het zondagvoetbal werd op zondag 27 september in Breda vlak voor tijd ge staakt na hevige protesten van Groen Wit. Bij een 3-3-stand miste Terneu zen via Marc Verweij een strafschop, maar de scheidsrechter zag de keeper van Groen Wit te vroeg van zijn lijn komen. De strafschop moest daardoor worden overgenomen. Zo ver kwam het niet, want spelers, staf en supporters van Groen Wit kwamen op het veld. ,,Na dat moment brak de pleuris uit'', zei assistent-trai ner Tom Nieuwelink na afloop. In het gedrang werd de scheidsrechter ge duwd, waardoor hij op de grond te recht kwam. De wedstrijd werd uit eindelijk niet meer hervat. Als de wedstrijd nog invloed heeft op het verloop van de competitie kan de competitieleider ertoe besluiten deze alsnog te laten uitspelen. Van wege de gedwongen coronabreak kan die beslissing op z'n vroegst in het voorjaar worden genomen. Het restant wordt dan in Terneuzen gespeeld, en niet in Breda, omdat Ter- neuzen volgens de tuchtcommissie geen blaam treft en geen onnodige Een beeld uit het eind september gestaakte duel tussen Groen Wit en Terneuzen. foto harry brouns reiskosten hoeft te maken. Groen Wit zal de wedstrijd door vier rode kaar ten met zeven spelers starten, Terneu- zen met een voltallige elftal. Er dient nog één minuut gespeeld te worden. Het spel wordt hervat met de straf schop voor Terneuzen. Vorige maand stelde de aanklager voor Groen Wit een straf voor van twee winstpunten in mindering. Die sanctie nam de tuchtcommissie over. De geldboete van 1050 euro, waarvan 550 voorwaardelijk, werd terugge bracht tot 650 euro, waarvan 300 euro voorwaardelijk. De proeftijd van twee jaar werd gehandhaafd. Daarnaast had de aanklager voorge steld Groen Wit voorwaardelijk uit de competitie te nemen. De voorwaarde was dat de club voldoende medewer king diende te verlenen bij het aanle veren van de gegevens van de toe- Groen Wit blijft in de competitie, maar krijgt wel minpunten en een geldboete schouwer die de scheidsrechter had geduwd. De tuchtcommissie vindt het kwalijk dat de club niet in staat is gebleken de identiteit van deze per soon te achterhalen, maar vindt het uit de competitie nemen van Groen Wit hiervoor een te zware sanctie. Groen Wit had tot dinsdag om te gen de uitspraak in beroep te gaan, maar heeft dat niet gedaan. donderdag 26 november 2020 14 In speelronde 14 van de Keu ken Kampioen Divisie nemen Yassine Azza- gari en Gy- lermo Siereveld het morgen om 18.45 uur met NAC op tegen TOP Oss. Een dag later treft Julius Bliek met Dordrecht om 16.30 uur Jong Ajax 4 Komend week end staat de eerste Run your own Race cross op het programma. In het Poelbos in Goes moet men 4 rondes van 1700 meter lopen. Uiter aard mag er maximaal met 4 personen te gelijkertijd ge lopen worden. J Shirin van An- rooij uit Kapelle is zondagmid dag één van de negen Neder landse vrouwen aan de start van de wereld bekerwedstrijd veldrijden in het Tsjechische Tabor. Terneuzen hoeft voor restant gestaakt duel niet naar Breda Een wedstrijd hervatten met een strafschop, dat is eerder gebeurd in het Zeeuwse voetbal. De roem ruchte ABBA-reeks van Hoek bij FC Lisse is een voorbeeld, maar een nog beter voorbeeld is de degra datiekraker Breskens-Axel uit april 1989. Voor scheidsrechter Jan Ma- ranus was dat een zwarte zondag. De arbiter uit Aagte- kerke kende weinig proble- men in deze derby in de derde klasse. Guust Heijboer had de thuisploeg met twee goals op een 2-0-voor- sprong gezet, maar Mels Verhelst en Frits Pieterse trokken de stand met twee snelle doelpunten gelijk. Tot zo ver niks bijzonders. Maar vèr in blessuretijd kende Maranus een straf schop toe aan de thuisploeg, waarna hij belaagd werd door een handvol spelers van de bezoekers. In deze mêlee van spelers ging Ma- ranus onderuit en brak zijn been. De oorzaak bleef aan vankelijk in mist gehuld: ver stapte hij zich of werd hij - zoals hij zelf beweerde - ge trapt? Videobeelden maakten 's avonds al duidelijk dat Eric Rijckaert de boosdoener was. Hij gaf zichzelf aan bij de rijkspolitie en werd door zijn club geschorst. ,,Het was een samenloop van omstan digheden, een ongeluk waar ik helemaal kapot van ben'', vertelde hij in de Provinciale Zeeuwse Courant van toen. Hij kon zich niet herinneren hoe het precies was ge beurd. Een kleine twee minuten Vier dagen later werd de wedstrijd uitgespeeld; een kleine twee minuten stonden nog op het klokje van Mara- nus, die vanzelfsprekend niet zelf floot. Begonnen werd met de al gegeven straf schop. De doorgaans trefze kere Henk Ottens bezweek nu onder de druk en schoot naast. Het restantje mocht verder geen naam hebben. Eind stand: 2-2. Drie dagen later degradeerde Breskens na een 1-1-gelijkspel bij RCS. Ri vaal Axel redde het via de nacompetitie. Rudy Boogert Vlissingen 1ENK OTTENS ZONDEBOK VAN ISRESKENS routineer de linkerspit» is ooi. heel itriKit nel fa. omdat hij zel- ■II or nooit van oir meter mist. Op ■t gcidcht van Henk Ottens valt eltcniin de spanning ar tr lezen, 'tjn moeder zegt dat hij veel le ze- machtig is beweert zowaar een ugdspclcrtje in het voorbijgaan. Concentreren Dp siippoiicis vnri Breskens die ge hoopt hadden up een overwinning druipen Verslagen at „Wal moet Je daar nu van denken", is alles wal Frans fianderw, de vroegere voor Grafstemming lil de kleedkamer van lires keu- is sprake, Niemand die een woord zegt, terwijl llcnk Otleiis ergens op de ml voorzitter deze strafschop moeten denke zegt hij. nog altijd aangeslagen d< zoveel tegenslag, „Ik dacht nog: neem hem steenhard, maar ik had de keeper te plaatsen, zoals ik dal tijd doe, K11 raakte ik de bal niet ei met m'n volle wreef..,, Sjaak V duijn en voorzitter Johan van Esp hebhen üw--J- wedstrijd. El een competitie. Hel I door...." Maar«cht opbeuren doet tens niet. Somber doet hij daarna r eens zijn verhaal. En nog eens en r eens. Ik had 'in veel beter rake verwijt hij zich daarbij telki a

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 51