Mislukte missie doet superfeministe geen recht De grilligheid van het bestaan in één politieauto 13 Weer lekker griezelen met de heksen van de heksen medelijden met het kind en tovert hem weer tot een kleuter. De regisseur van The Witches, Nico las Roeg (1928-2018), zat ook met het einde in zijn maag. Hij moest van filmmaatschappij Warner Bros. twee verschillende slotscènes opnemen om die aan een testpubliek te verto nen. Zoals verwacht gaven de gese lecteerde toeschouwers de voorkeur aan het mildere slotakkoord. Toch maakte Roeg een van de meest angstaanjagende films over kinderen aller tijden. Er zit een scène in met een heks in die een kinderwa gen over een klif duwt. ,,Onze versie is minder grof dan die eerste film'', meent Hathaway. ,,Er zit wat meer humor in. En ook ons einde is anders dan uit de eerste filmbewerking. Het V heeft natuurlijk geen zin om dezelfde film nog een keer te maken.'' De makers van de nieuwe The Wit ches - regisseur Robert Zemeckis (Forrust Gump) en medescenarist Guillermo del Toro (The Shape of Wa ter) - kozen vooral voor veel scènes waarin de muizen zeer levensecht hun stunts uitvoeren, mede door de verbeterde computertechnieken. Of Hathaway, die in de film een gebit heeft dat niet zou misstaan in een remake van Jaws, er na de opnamen geen muizenfobie aan heeft overge houden „Welnee. Ik had meer angst voor de muizen die in mijn beginja ren in eerste appartement in Brook lyn over de vloer renden. Deze verve lende herinnering kon ik nu goed toepassen als wij in The Witches op muizenjacht gaan.'' THE WITCHES Ook deze versie van The Wit ches is best eng op bepaalde momenten. Veel kinderen vinden dat toch wel lekker om naar te kijken. Net als hun ouders. A.Z. The Glorias De Amerikaanse superfeministe Gloria Steinem staat opeens volop in de belangstelling. Nu is er zelfs een hele speelfilm aan haar ge wijd, waarin vier actrices haar in de verschillende stadia van haar leven vertolken. De belangrijkste is Julianne Moore die de activiste speelt tijdens haar hoogtijdagen in de jaren 80. Het leven van Steinem leent zich zeker voor een hele speelfilm, door haar gecompliceerde ver houding met haar wereldvreemde vader, haar ervaringen als begin nende journaliste die naam maakt met een reportage als Playboy bunny en daarna als feministe van het eerste uur een icoon werd. Ondanks de voortreffelijke ver tolkers is The Glorias een mislukte missie van regisseur Julia Taymor die met gekunstelde ingrepen dit leven zo origineel mogelijk wil vertellen. Zij stopt hij bijvoor beeld alle Gloria-vertolkers in een bus en laat hen commentaar ge ven op een bepaalde fase uit haar leven. Deze geforceerde aanpak werkt averechts. Het gaat ten koste van de momenten waarop wel de juiste vertelwijze wordt aangeslagen. - A.Z. Police Lastige morele en ethische kwes ties spelen een grote rol bovenop het persoonlijke drama waarmee deze drie Parijse politieagenten worstelen. Tijdens het uitzetten van een vluchteling uit Tadzjiki stan komt alles samen. De clandestiene verhouding tussen twee agenten bevindt zich op een kritiek punt, maar ze kun nen er niet over spreken tijdens de rit met hun rechtlijnige derde collega. De sfeer wordt nog gela dener als de begeleiders onenig heid krijgen over het lot van de immigrant. Deze romanverfilming van Anne Fontaine (Coco avant Cha nel) zit vol onheilszwangere mo menten. Spanning golft rond, zonder afgevuurde kogels of an der geweld. Knap gedaan, maar vanwege de diversiteit aan grote en kleine problematiek krijgt een thema als de uitzetting van illega len niet de aandacht die het ver dient. - Maricke Nieuwdorp donderdag 26 november 2020 GO Anne Hathaway: ,,Ik wilde zo zelfbewust en arrogant mogelijk die hotellobby betreden.'' foto warner bros. Octavia Spencer (links) als de grootmoeder met Jahzir Bruno als Hero Boy. foto warner bros. FAMILIEFILM Regie: Robert Zemeckis. Hoofdrollen: Anne Hathaway, Octavia Spencer en Stanley Tucci. Zonder iets over de ontknoping prijs te geven eindigt de nieuwe filmversie van The Witches, het klassieke boek van Roald Dahl, anders dan zijn voorganger uit 1990. Regisseur Nicolas Roeg eindigde destijds met een ge ruststellend slotakkoord: de door heksen tot muis omgetoverde weesjongen Luke krijgt aan het slot zijn oude gestalte terug. Het happy end stond haaks op het einde in het boek. Robert Zemeckis vond een an dere oplossing voor de afron ding, die ook nog afwijkt van het boek van Dahl. Het is niet de enige koersverandering. Zo is de jonge hoofdpersoon Luke nu een donker jongetje uit Alabama dat zijn ouders bij een auto-ongeluk verloor en door zijn alwetende oma (Octavia Spencer) wordt opgevoed. Zij gelooft dat heksen echt bestaan en heeft daar goede redenen voor, zoals blijkt uit een trauma uit haar jeugd. Luke en zijn oma belanden in een luxe hotel, waar een groep heksen vergadert over hun af keer van kinderen, die zij in mui zen willen veranderen. Anne Ha thaway speelt de hoofdheks en treedt daarmee in de voetsporen van Anjelica Huston die in 1990 deze rol met verve speelde. Zemeckis (bekend van Forrest Gump) pakt flink uit met speciale effecten. Vooral de mond van Hathaway is bijzonder. Het oogt als een combinatie van de haai uit Jaws en de grijns van The Joker, in de vertolking van Heath Ledger. DRAMA Regie: Julia Taymor. Hoofdrollen: Julianne Moore, Bette Midler en Alicia Vikander. Alicia Vikander (links) is een van de actrices die Gloria Stei nem vertolkt. foto sony pictures DRAMA Regie: Anne Fontaine. Hoofdrol len: Virginie Efira en Omar Sy.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 49