Nu al gedoe over stadsdichter in Terneuzen 'Vijfduizend ton hooi en stro blijft nog dagenlang branden' Jaar cel geëist voor bezit kinderporno 10 ZEELAND Guido van der Heijden Philippine ,,En dat gaat nog dagen duren", schatte Tom Pauwels officier van dienst van de Veiligheidsregio Zeeland (VRZ). „Vijfduizend ton hooi en stro, het is een hele berg. Voor dat helemaal verbrand is, dat duurt wel even." In de nacht van dinsdag op woensdag brak er rond 01.00 uur brand uit in de 5500 vierkante me ter grote landbouwschuur. Brand weerkorpsen uit Hoek, Sluiskil, Biervliet, Sas van Gent, Axel en Vogelwaarde bestreden de brand, die al snel geclassificeerd werd als 'zeer grote brand'. Ondanks alle inzet zal er van de schuur niets overblijven. Niet alleen hooi en stro, maar ook enkele landbouw machines gingen in vlammen op. We kunnen geen onderzoek doen omdat de zaak te instabiel is om er binnen te gaan Een kilometerslange brand weerslang werd uitgerold om wa ter op te pompen uit het dichtst bijzijnde beschikbare reservoir bluswater. Geblust werd er giste ren echter niet meer. ,,We laten het gecontroleerd uitbranden. Als we zouden blussen, ontstaat er door stoom en rook te veel overlast voor de omgeving", legde Pauwels uit. ,,De oorzaak van de brand is nog onduidelijk. We kunnen ook geen onderzoek doen omdat de zaak te instabiel is om er binnen te gaan." Rond 14.00 liet de Veiligheidsre gio Zeeland weten dat de omge ving werd afgesloten en dat de brandweer weer huiswaarts keerde. „Uiteraard wordt de situa tie continu in de gaten gehouden. Als er verandering optreedt in de situatie of weersomstandigheden dan zal vanzelfsprekend de brand- weerinzet worden aangepast", laat de VRZ weten. Dat het Terneuzense college van burgemeester en wethouders een stadsdichter wil, vindt Knipmeijer prima. Sterker nog, hij heeft het zelf drie jaar geleden voorgesteld. Zijn idee komt nu terug in de langver wachte en binnenkort te publice ren kunst- en cultuurnota van Ter- neuzen. Het zijn vooral de eisen die het college van B en W wil stellen aan een stadsdichter, die Knipmeijer tegen de borst stuiten. Zo wordt ge steld: 'Wij willen een dichter die een frisse toon heeft en voor een breed publiek verstaanbaar is'. En: 'We gaan nadrukkelijk kijken of we een jonge stadsdichter weten te strikken'. ,,Een advocaat nodig? Waarvoor? Ik mankeer niks aan m'n hoofd en een advocaat kan ik niet betalen. Boven dien ben ik niet schuldig." De 79-ja- rige W. de B. uit Zoutelande kon het gisteren de rechters in Middelburg niet duidelijker uitleggen. Toch werd er één jaar cel tegen hem geëist. De B. wordt verdacht van het bezit van in ieder geval 375 afbeeldingen van kinderporno en het verleiden van meisjes tot het maken van naaktfoto's. ,,Larie", vond De B. ,,Ik ben de klokkenluider en ik ben ge naaid door mevrouw D. uit En schede." Hij vertelde de rechtbank samen te werken met D. Zij zorgde Knipmeijer zegt 'een jonge dichter prima te vinden', maar dat mag vol gens hem nooit een doel op zich zijn. 'Een frisse toon voor een breed publiek' is, stelt hij, ook geen garan tie voor poëzie. Het belangrijkste is, aldus Knipmeijer, dat een voe dingsbodem voor poëzie ontstaat. ,,Probeer daarom een goede stads dichter te krijgen en niet per se een jongere." Knipmeijer die sinds 2018 in Terneuzen woont, was zelf stadsdichter in Utrecht. Kritiek Je zou het wellicht niet verwachten, maar wethouder Frank van Hulle juicht de kritiek toe. ,,De inkt van de kunst- en cultuurnota is nog niet droog en er is al discussie over. Laat iedereen zich maar horen." De gemeenteraad van Terneuzen praat komende dinsdag over de nota. De bedoeling is een verkiezing van een stadsdichter te houden. Hij of zij moet schrijven over actuele gebeur tenissen in de gemeente en voor speciale gelegenheden. voor meisjes en De B. voor kamers. De eisen voor de huursters waren simpel: ze moesten meerderjarig zijn en dat met hun ID-kaart bewij zen. Het leek allemaal te kloppen, betoogde De B., ,,Later pas bleken de ID-passen vals te zijn." De meisjes ontvingen geld van hem, zei De B., maar dat was uit goe dertierenheid. Voor een koelkast, een bed, voor alles wat ze maar aan gaven nodig te hebben. En tot zijn verbazing stuurden de meisjes vol ledig ongevraagd pikante en naakt foto's naar hem toe. De officier van justitie had maar een woord voor de verklaringen van De B. over: 'lachwekkend'. Hij eiste een celstraf van één jaar. BRIEVEN U kunt uw brief (maximaal 150 woorden) richten aan: lezersredacteur@pzc.nl of per post aan Lezersredacteur PZC Edisonweg 37e 4382 NV Vlissingen 08801-30210 Twitter Van verwarring naar verandering. In 1970 zongen de Beatles: Spea king words of wisdom, let it be. He den zouden ze zingen: Twitter words of wisdom! En dat is juist wat we niet zien bij wat sommige populisten, influencers en auto craten doen (krant 13 november). Zij zijn uit op aandacht en eigen belang en zorgen voor verdeeld heid op momenten waarbij juist eenheid gewenst is. Het eigen be- lang lijkt voor te gaan op het ge meenschappelijke. Al millennia lang wordt onze cultuur bepaald door overheersing van mascu liene krachten (macht, competi tie, persoonlijk gewin). Zij heb ben een stempel gezet op onze wereld. We zien de schaduwkan ten hiervan: klimaatcrisis, vernie tigen natuur, racisme, ongelijk heid. Respect, kennis van zaken en visie kunnen ons veel verder helpen. Hoog tijd dat de femini ene krachten (samenwerking, compromissen, zorg, dienstbaar heid) voor een kentering zorgen en evenwicht brengen. Let it be J. Verstraaten, Sint Jansteen Belgen (3) Je zult maar burgemeester zijn in Zeeuws-Vlaanderen (krant 16 no- vember). Heb je net je volk opge roepen om toch coulant te zijn voor hordes winkelende Belgen, die zich niet naar onze regels wil len gedragen, of een betoog ge houden dat alle Belgen welkom zijn om in Sluis te gaan kopen, zie je opeens dat coronacijfers in je grondgebied omhoog vliegen. Stel je nu eens voor dat een (of meer) van die opaatjes of omaat jes die nu in een ziekenhuisbed naar adem lopen te happen een gevolg is van deze misplaatste en onbezonnen oproepen. En dat een van dezen komt te overlijden. Ben je dan echt blij dat er een paar schoenen extra verkocht zijn? Wees dan maar eens trots op je zelf. Als je kunt. A. Laanen, Breskens Damherten Als sommige mensen het woord 'afschot' horen, slaan ze op tilt en kunnen ze niet meer realistisch denken. Ik snap dat je dieren niet dood wilt maken, maar sterilise ren (krant 14 november) bezorgt de herten meer stress dan een welgemikt schot. En als je er 10 overslaat, zijn dat er volgend jaar 14, het jaar erop 20, dan 28 enzo voort. En dan? En als je ze alle maal steriliseert, dan zijn er over 15 a 20 jaar geen herten meer. Dan kun je er beter elk jaar een paar opeten. Niks mis met dit vlees: regionaal geproduceerd, gemaakt van gras waar wij mensen niks mee kunnen, en op de Haring vreter zullen ook nooit geen ei wit-vervangende peulvruchten groeien. Verder is het eten van vlees sowieso duurzaam. Het aminozurenpatroon van vlees past precies bij de behoefte van de mens, van plantaardige pro ducten niet, dus moet je daar meer van eten. Gewoon duur zaam beheren dus! Mart den Hollander, Oostkapelle Trump Maandag 16 november maakte de krant melding van demonstraties in de VS. Fraude! Het begon alle maal zo'n vier jaar geleden, de in huldiging van Trump. Minder volk aanwezig dan bij Obama. Volgens Trump waren er nimmer zo veel toeschouwers. Fake news en alternative facts was geboren. Het is net zo basaal als de een zegt dat het regent en de ander van niet. Bijna vier jaar en 20.000 donderdag 26 november 2020 De vlammen sloegen gistermid dag, twaalf uur nadat de brand ontstond, nog onverminderd uit de schuur aan de Kleine Stelle- dijk in Philippine. De hitte straalde van de schuur af. -Tom Pauwels, veiligheidsregio Terneuzen dreigt een verkeerde weg in te slaan bij de keuze van een stadsdichter. Terneuzenaar Peter Knipmeijer, schrijver van vijf dichtbundels, uit die kritiek. Harmen van der Werf Terneuzen Ad Roos Middelburg Uitspraak op 9 december. Kijk op de site bij /video Zeer grote brand verwoest schuur Philippine Een zeer grote brand legde dinsdagnacht een schuur aan de Kleine Stelledijk in Philippine in de as. Het vuur zal nog wel een paar dagen branden, verwacht de brandweer. foto camile schelstraete

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 46