-"'C' Meepraten tijdens onlinefestival Bouwplan anders door vervuiling 6 Bierens: niet alleen infopunt e&k TREURWILG KAAL HÈ MIJN DORP, MIJN STAD h. r Ondanks de overweldigende hoe veelheid informatie op internet vindt het Veerse college dat toeris ten toch de mogelijkheid moeten hebben om op een paar plaatsen in formatie te krijgen van een gast- Veere moet de kosten maar dragen, door toeristentaks en betaald parkeren komt er genoeg geld binnen heer- of -vrouw. Voorzitter Kees Bierens van de Zoutelandse mid denstandsvereniging Zomid is blij met die keuze. ,,Want wij ervaren nog elk jaar dat onze bezoekers be hoefte hebben aan een fysiek cen trum waar ze in gesprek kunnen met iemand. Dat vinden ze heel waardevol." Hij wijst er bijvoorbeeld op dat Zomid elk jaar 25.000 boekjes laat drukken met alle mogelijke infor matie over Zoutelande en omge- ving. ,,Die vinden gretig aftrek." Bierens vindt ook dat niet volstaan kan worden met alleen een infor matiepunt in bijvoorbeeld Dom burg. ,,We willen ook zo'n informa tiecentrum langs de Walcherse zuidwestkust. Dan is Zoutelande een logische keus." Volgens Bierens wordt er nog on derzocht waar in Zoutelande zo'n centrum kan komen. ,,Zo centraal mogelijk maar het moet ook goed bereikbaar zijn." Hij kan zich voor stellen dat er gekozen wordt voor een combinatie met een bestaand bedrijf. Maar hij vindt ook dat Veere de kosten moet dragen. ,,De ge meente verhoogt de toeristenbelas ting fors en voert ook nog eens be taald parkeren in waardoor de par keertarieven straks tot de hoogste van de Nederlandse kust behoren. Er komt dus voldoende geld binnen om zo'n informatiecentrum te fi nancieren." Het college heeft voor Domburg, Oostkapelle en Veere al keuzes ge maakt waar de toeristen straks hun informatie kunnen halen. Het gaat om het Marie Tak van Poortvliet Museum, molen D'Arke en het oude stadhuis in Veere, onderdeel van het Veers Museum. Volgens het college kunnen die museums en de molen profiteren van zo'n informa tiecentrum. Want bezoekers zullen mogelijk ook meer willen weten over wat er te zien is in de beide museums en de molen. Wat er na 2021 gaat gebeuren is nog niet bekend. De Zeeuwse ge meenten en de provincie onderzoe ken wat er gedaan moet worden om toeristen en recreanten van infor matie te voorzien. Gemeenten moeten in ieder geval volgend jaar voor gastheer spelen en de dienst verlening aan toeristen verzorgen. Inwoners, mensen die er werken en andere belangstellenden kunnen over anderhalve week virtuele the matenten bezoeken waar wordt ge filosofeerd en gedebatteerd over onderwerpen als natuur en kli maat, ondernemen, het vereni gingsleven, recreatievoorzieningen, wonen en leven én 'wilde dromen'. Het coronavirus staat een 'echt' fes tival in de weg, maar ook tij dens vi deosessies kunnen ideeën goed worden uitgewisseld, verwacht het Vlissingse gemeentebestuur. Digitaal ideeën uitwisselen over toekomst van Vlissingen Burgemeester Bas van den Til- laar is tevreden over het enthousi asme om mee te werken aan de toekomstvisie. Er werden 1833 en quêteformulieren ingevuld, op een paar na door Vlissingers en mensen die in de stad werken. Daarnaast werden gesprekken ge voerd met 92 bezoekers van de roadshows en 82 mensen aan de deur. Howel meer dan de helft van de deelnemers de vijftig is gepas seerd, stelt een onderzoeksbureau dat een representatief deel van in woners en bezoekers inbreng heeft in de toekomstvisie, benadrukt Van den Tillaar. Geïnteresseeren die mee willen doen aan het online festival kun nen zich aanmelden via de website vlissingen2040.nl. Na het festival blijft de gemeente inwoners en andere betrokkenen benaderen om ideeën, klachten, wensen en dromen te laten horen. Ook jongeren wordt om hun me ning gevraagd, onder meer tijdens speciale lessen voor basisscholie ren. Reiniging van vervuilde grond op het betreffende perceel levert geen honderd procent resultaat op. Des kundigen hoopten dat de veront reinigde grond met een koolstof bron biologisch gereinigd kon worden, maar uiteindelijk bleek ook dat middel niet afdoende. De bodem in en om de voorma lige wasserij Edelweis werd tien jaar terug al eens gereinigd. Voor een kleine miljoen euro werd toen in twee etappes geprobeerd de bo dem schoon te krijgen. Toen vorig jaar de bouw van nieuwe wonin- Bodem kan niet volledig worden gesaneerd gen in zicht kwam, bleek de bo dem, ook verder van de Paul Kru- gerstraat af, nog steeds behoorlijk vervuild. De vervuiling bleek ook dieper in de bodem te zitten dan vier meter, meldde wethouder John de Jonge woensdag. B en W hakten onlangs de knoop door en besloten de grond tot vier meter diep te ontgraven en aange troffen verontreiniging ter plaatse te saneren. ,,Maar de vervuiling zit misschien wel tien meter diep en zou zich ook opnieuw kunnen ver spreiden. Ook al om woningen aan de Paul Krugerstraat niet te laten verzakken, kiezen we er daarom voor de vervuiling te isoleren. Bo vendien bouwen we geen grond gebonden woningen op die plek maar appartementen in een ge bouw met ondergrondse parkeer garage", verklaarde De Jonge. Het aantal appartementen dat er bij komt in de Scheldewijk staat nog niet precies vast. Het zullen er wel minstens zoveel zijn als de aanvankelijk geplande huizen met tuintjes. De extra kosten zijn een tegenvaller, bevestigt de wethou der. ,,Maar die kunnen we opvan gen binnen het beschikbare bud get." AAGTEKERKE KOUDEKERKE donderdag 26 november 2020 'Toerist wil informatie van 'n mens' WA 5T--I 1 VLISSINGEN Bomen stofferen de stad. Sneuvelt er één, dan ligt dat stuk stad er met een nakend bij. Vlissingen mist sinds gister ochtend één van de twee groene wachters die de brug bij de Nieuwe Bonedijkelaan markeer den. Zoiets doet pijn, erkent wethouder Els Verhage (GroenLinks). Dat de treurwilg aan de zijde Schuitvaartgracht 2020 niet overleeft, ligt aan de neiging tot afbrokkelen die oudere wilgen hebben, maar vooral aan de stormen Francis in augustus en Odette in september die de boom forse takken ontrukten. Reden voor de gemeente de wilg te offeren aan de kettingzaag. De groene wachter aan de Singel zijde staat nog fier overeind. FOTO BOAZ TIMMERMANS, FOTO INZET GOOGLE STREETVIEW Toeristen kunnen volgend jaar in museums in Veere en Domburg, molen D'Arke in Oostkapelle en een nog onbekend gebouw in Zoutelande alle informatie halen die ze nodig hebben voor een aangenaam verblijf. Dat is al thans het plan van het dagelijks bestuur van de gemeente Veere. Het komt met het idee omdat VVV Zeeland per 31 december van dit jaar stopt. Emile Calon Zoutelande -Kees Bierens, Zomid Meepraten over wonen, leven, sporten, recreëren en genieten in Vlissingen? Over vijf, tien en/of twintig jaar. Ga maandag 7 en/of dinsdag 8 december naar het onlinefestival waar het gemeentebestuur 'inzoomt' op diverse toekomstperspectieven voor de gemeente. René Hoonhorst Vlissingen In plaats van eengezinswonin gen komen er appartementen tussen de Singel en de Paul Krugerstraat, ter hoogte van voormalige wasserij Edelweis, in Vlissingen. René Hoonhorst Vlissingen Galerie Bank, 13.00 17.00 uur: Indrin gende expositie van Matthijs Apner; Gym zaal, 18.00-20.00 uur: Zaalvoetbal voor jongeren van 12-16 jaar Couburg, 17.30-18.45 uur: Recreatief tur nen voor kinderen van 7 en 8 jaar; 19.30-21.00 uur: Re creatief volleyballen MIDDELBURG Markt, 07.30-16.00 uur: Weekmarkt; ZB, 09.00-20.00 uur: Ex positie Heleen Dek ker '11 van de 111'; 14.00-16.00 uur: Oe fenuren Taal Reke nen; Drukkery, 15.00 uur: Signeersessie Harry Smit; Cinema Middelburg, 15.30 uur: Vertoning 'IDFA Extended, Songs of Repres sion'; Welzijn Middel burg, 19.00-20.30 uur: Webinair met hoogleraar vrijwilli gerswerk Lucas Meijs OOSTKAPELLE Kantine Voetbalver eniging, 13.30 uur: Wandeltocht over 5, 7 of 10 km OOST-SOUBURG Kroonjuweel, 09.00 10.00 uur: Peutergym VLISSINGEN Oude Markt 45, 10.30-12.00 en 14.00 15.30 uur: Stadswandeling door de stad o.l.v. een gids; Gymzaal De Omni bus, 17.00 uur: Kleu- tergym WESTKAPELLE Sportzaal de Bellink, 16.30-17.30 uur: Kleu terdans voor kinde ren van 4-6 jaar; 17.30-18.30 uur: Streetdance voor meiden van 7-9 jaar Voor veel activiteiten moet worden gere serveerd. Check online of telefonisch bij de organisatoren of u nog kunt deelnemen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 42