Advocate in zaak Oostkapelle gaat in hoger beroep ZEELAND 3 Volgende keer all season banden KLANT fans, de ene helft van het loopvlak is het winter- en de andere helft het zomergedeelte. En zo heeft elke bandenfabrikant een oplossing be dacht om de eigenschappen van zo mer- en winterbanden te combine ren. Tot een bepaalde grootte zijn deze all seasons volgens Van Riet een goed alternatief. Zeker als je niet naar wintersportlanden gaat. Voor de Hollandse winter voldoen ze prima. Maar er is een grens. In de werkplaats staat een Mercedes G- klasse op de brug. Voor zo'n grote terreinwagen zou Van Riet altijd de montage van echte winterbanden adviseren. ,,Het heeft alles te maken met de breedte van de band. Voor mij ligt de grens op een breedte van 215 millimeter, afhankelijk van de auto en het gebruik." Dat betekent dat ze geschikt zijn voor kleine en veel mid denklasse auto's die niet te veel kilometers maken. In een speciale - niet openbare - procedure heeft de rechtbank haar gisteren in het ongelijk gesteld. Daartegen gaat ze in hoger beroep bij het gerechtshof in Den Bosch. Het is vrijdag 24 mei 2019 als een buurvrouw van verdachte E.F. (57) hevig bloedend wordt gevonden in haar appartement op Parc Zon- nehove in Oostkapelle. Hulp mag niet baten en ze overlijdt kort erna. Een aantal dagen later wordt F. opgepakt. Hij woont in het zelfde appartementenblok, twee verdiepingen lager. De belangrijk ste bewijzen voor zijn betrokken heid: dna-sporen op de binnen- en buitenkant van de deur van het appartement van het slachtoffer en twee getuigenverklaringen. Wat er precies is gebeurd, is tot op de dag van vandaag onduidelijk. F. ontkent ten stelligste dat hij er iets mee te maken heeft en het onder zoek is nog niet klaar. Zesde keer De rechtbank in Middelburg boog zich gisteren voor de zesde keer over de vraag of de verdachte te recht vastzit in gevangenis Toren- tijd in Middelburg. Ondanks een nieuw verzoek van zijn advocate heeft de rechtbank besloten F. niet vrij te laten. Daarvoor is de zaak te ernstig en is de rechtsorde te veel geschokt, oordeelde de rechter. De Rivka Davidse vindt dat haar cliënt, Fred B., te lang onnodig vastzit. Ze wil dat hij zijn zaak in vrijheid kan afwachten advocate van F., Rivka Davidse, was het daarmee niet eens. ,,Dit is schrijnend." Een aantal weken geleden heeft ze via een speciale procedure ge- probeerd de verdachte alsnog op vrije voeten te krijgen totdat de zaak voorkomt. De rechtbank gaf geen krimp. Daarom is ze in hoger beroep gegaan. Het gerechtshof in Den Bosch doet op 8 december uitspraak. Tot die tijd blijft F. dus vastzitten. Woning Volgens Davidse gaat het naar om standigheden goed met de man. Wel zijn er zorgen over zijn wo ning. ,,Zijn familie zet alles op alles om de woning voor mijn cliënt te behouden, maar daar zit een eind aan." Anderhalfjaar na de dood van de 78-jarige vrouw is het onderzoek naar de zaak nog niet afgerond. Het Nederlands Forsensisch Instituut (NFI) onderzoekt nog in hoeverre de dna-sporen van F. door iemand anders op de deurklink kunnen zijn overgedragen of dat het aanneme lijk is dat F. Zelf de deurklink in handen heeft gehad. Het NFI heeft toegezegd dat het rapport voor 1 ja nuari klaar is. Vooralsnog buigt de rechtbank zich op 20 en 21 januari over de zaak. Maar of dat daadwerkelijk gaat ge beuren is nog de vraag. Want als het rapport van het NFI vragen op roept, kan de advocate van de ver dachte om een tegenonderzoek vragen. ,,Stel dat het onduidelijk is, dan kan ik niet het risico nemen dat mijn cliënt mede op basis daarvan wordt veroordeeld. Dan kan ik zeg gen: dan doen we het ermee en heeft hij eerder een uitspraak, maar als we dan in hoger beroep moeten zijn we verder van huis." donderdag 26 november 2020 band voor alle seizoenen Jack Caljouw uit Middelburg liet dinsdagmiddag zijn winter- banden onder zijn Nissan Qashqai zetten. Na een zo- merslaap in de opslag bij Rie- dam worden de winterbanden weer gemonteerd. Toen hij die zes winters geleden kocht, reed hij nog aardig wat kilo meters met zijn Nissan, maar dat is al weer een tijdje voor bij. ,,Ik rij nu op zo'n tiendui zend kilometer per jaar. Zo lang mijn winterbanden nog goed zijn, blijf ik ze gebruiken. Waarom ook niet. Maar als ze vervangen moeten worden, kies ik voor all season ban den. Dat scheelt mij wisselen en opslag." Martin van Riet is bezig met de halfjaarlijkse bandenwissel bij een Mercedes terreinauto. FOTO'S MARCELLE DAVIDSE Martin van Riet wijst het 'wintergedeelte' van de all sea son band aan. De man die wordt verdacht van betrokkenheid bij de dood van een 78-jarige vrouw in Oostka pelle zit 'te lang onnodig vast'. Dat vindt zijn advocate Rivka Davidse. Ze wil dat hij wordt vrij gelaten tot de zaak voorkomt. Jeffrey Kutterink Middelburg

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 39