31 De conclusie is dat het na Big Brother qua creativiteit wel een beetje klaar was gesuggereerd, het échte seksmoment was de makers niet opgevallen - en daarna een sigaretje roken in het Big Brother-huis, dSt was baanbrekend. Een soort oerknal van de reality. Het was Risken, maar dan met mensen. Kandidaten opsluiten in combinatie met de inzet van het internet; het ty peerde een tijdperk, het einde van de jaren 90. En toen was het gedaan. John de Mol leeft eigenlijk al twintig jaar in reservetijd." ,,Veel is toch mislukt. En het leiden van een zender... De Mol probeerde het eerder met Talpa (begin deze eeuw, red.) en nu met SBS 6, wat ook geen groot succes is. Hij kan het ge woon niet. Waarom wil hij naast het serveren van goed eten in een vlieg tuig ook de vliegmaatschappij zelf runnen? Ik heb John ooit, vijftien jaar geleden al gezegd: stop met die tv. Doe iets met films en series en noem dat Netflix ofzo. De wereld verandert en de kijker is ook opgevoed. Die ziet ook Amerikaanse televisie en dat gaat af van jouw kijkminuten. Als het volk bloemkolen wil, krijgt het bloemko len? Nee dus. Zo zijn topseries als The Soprano's en Breaking Bad niet ont staan. Die hebben een geweldige ver haallijn en zijn origineeldaarom werkt het. Netflix bewijst nu dat we voor de inhoud gaan. Hij denkt nog steeds dat je ergens een paar bekende Nederlanders op zet, er wat Maggi overheen giet en dan klaar bent. Ik mis echt kwaliteit de laatste jaren. Zonde, heb je zó veel geld, doe daar wat moois mee!" Koster: ,,Die wil gewoon lekker pro grammaatjes maken. Hij zegt ook: die machtswellust, altijd andere mensen in jouw kamp willen hebben; dat leidde nog nooit tot creatieve erup ties. Daar ben ik het mee eens. John had een goede psycholoog moeten hebben die kon zeggen: mensen, al die ja-knikkers zijn doodsbang voor je. Denk je dan echt dat ze tot de be ste ideeën komen?" er op het laatste moment (door toen malig coach Roel van Velzen, red.) bij bedacht, het persbericht was er al bijna uit. Linda vertelde me over een tv-programma waarin juryleden kandidaten konden wegsturen door op een gong te slaan. De Voice-for- mule was dus niet helemaal nieuw, dit stamde uit 1979! Bart en Sabine die seks hebben - althans, dat werd recht zorgen maakte om zijn zoon. Nu hebben ze geprobeerd alles te ontkennen en is er druk uitgeoefend om het te schrappen. Dat alles zegt óók wat over de familie De Mol." Peter Plasman, advocaat van de familie, benadrukt nu namens Johnny de Mol in de aangifte, dat er 'confrontaties' en 'handtastelijkhe den' voorkwamen binnen de turbu lente relatie, maar dat van mishande ling nooit sprake was. ,,Daar leek het wel op, al heb ik van Plasman niks meer gehoord. John de Mol vindt mij een enorme etter, dat weet ik. Het kan ineens weer op laaien ja. Ik zie het wel. In het boek zaag ik de familie echt niet alleen maar af." ,,Ik heb grote bewondering voor Johns Hollandse handelsgeest en hoe hij een heel imperium wist op te bouwen. Ik open het boek met iets dat Linda de Mol in 2014 in het open baar riep. Over een spelletje Risk met haar broer. Halverwege dat potje zegt ze tegen hem: wat maak je me nou, we hadden toch een niet-aanvalsver- drag? John roept dan: 'Maar we had den toch niet afgesproken voor hoe lang?' Kijk, dat is nou symbolisch. Vind je hem vanwege die mentaliteit een lul of juist een geweldige door zetter? Omdat hij altijd wil winnen, kregen we wel onder meer Big Bro ther en The Voice of Holland!" „Eigenlijk de conclusie dat het na Big Brother qua creativiteit wel een beetje klaar was. Natuurlijk, The Voice werd een internationale hit, maar het was toch vooral een buitenspelgoaltje. Dat van die draaiende stoelen werd Woordvoerster Erna Schmidt van Talpa Network laat weten dat de familie niet op de inhoud van het boek 'en niet op publicaties naar aan leiding ervan' reageert. ,,De inhoud komt volledig voor rekening van de auteur. Het boek is niet vooraf ter lezing aangeboden, ondanks ons verzoek daartoe. We kunnen der halve ook niet zeggen of wij juridi sche stappen moeten nemen over de inhoud van het boek." donderdag 26 november 2020 GO Links: Johnny de Mol en Shima Kaes. Rechts: De Mol bij de zaak tegen nep- advertenties waarin hij zogenaamd bit- coins aanprijst. foto anp 44 —Mark Koster, auteur Dat is nogal een statement. Hij bedacht nog tal van programma's, sloot een deal met de Britse tv-gigant ITV, kocht onder meer SBS 6... In het boek komen ook de twist punten met tv-producent Reinout Oerlemans, inmiddels actief in de Amerikaanse mediawereld, voorbij. A Links: John de Mol. Boven: scène uit Utopia. Onder: Sa- noma Media-topvrouw Eija Ailasmaa (m), Dick Molman, direc teur Sanoma Media Nederland (r) en John de Mol, eigenaar van de Talpa Media Group geven toelichting op de overname van SBS. FOTO'S BRUNOPRESS, ANP EN HH Hangt jou nog een juridische zaak boven het hoofd? Waarom dit boek? Waar komt die fascinatie met de De Mols van daan? Wat vind je zelf het meest opzien barende aan wat je opdook? t'ïïAilssm

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 31