Duitsland verlengt en verscherpt lockdown 'Focus ligt op de dingen die belangrijk zijn, zoals familie' €500 korting CORONA IK Een nieuwe douche zonder zorgen? NIEUWS 13 De coronacrisis raakt ons allemaal. Zij zorgt voor stress en onzeker heid, maar brengt ook mooie dingen voort. In een serie vertellen mensen hoe ze deze periode beleven. Vandaag: Michel Kraaijeveld (50). Bondskanselier Angela Merkel (CDU) en de deelstaatleiders heb ben gisteren onder meer afgespro ken dat vanaf 1 december maximaal vijf personen uit twee huishoudens elkaar thuis mogen ontmoeten (was tien personen), kinderen on der de 14 worden uitgezonderd. Van 23 december tot ten laatste 1 januari mogen dat tien personen uit meerdere huishoudens zijn. Over oud en nieuw moet nog wor den beslist. De horeca blijft dicht, net als cultuur- en vrijetijdsinstel- lingen. Laatstgenoemde twee mo- gen weer open zodra de besmet tingssituatie dat toelaat. Het afste ken van vuurwerk mag tijdens de jaarwisseling, maar is verboden op drukke pleinen en straten. In veel binnensteden zijn al verbodszones. De bevolking wordt opgeroepen zoveel mogelijk af te zien van vuur werk om extra belasting van de zie kenhuizen te voorkomen. De op roep is ook tot zeker 10 januari niet op skivakantie te gaan. In grotere winkels (supermarkten, warenhui zen) met een verkoopoppervlak bo ven 800 vierkante meter mag zich nog maar 1 klant per 20 vierkante meter bevinden (was tien). Het aantal besmettingen in Duitsland steeg de afgelopen 24 uur met 18.633. ruim 1000 meer dan de zelfde dag vorige week. In totaal raakten al 961.023 mensen besmet. De exponentiële groei van het virus is afgeremd, maar het aantal nieuwe gevallen is nog steeds veel te hoog. ondkapjes vind ik een schijnveilig heid. Ik draag ze niet als ik naar de V winkel ga. Soms zie ik mensen zelfs op de fiets met een mondkapje rijden. Dat slaat nergens op. Mensen zijn zo volgzaam. Het lijkt een soort massahysterie. Het halfbakken regeringsbeleid blinkt niet uit in voortvarendheid en transparantie. De coronamaat regelen zijn voor de bühne. Hore cagelegenheden worden gesloten, maar ik zie veel mensen in het openbaar vervoer en het interna tionale vliegverkeer gaat gewoon door. Dat klopt niet. Land dicht Nederlanders hebben overal schijt aan. De wegen zijn nog overvol en de reisbewegingen gi gantisch. Gooi gewoon een paar weken lang het hele land dicht en leg boetes op van 400 euro als je de regels overtreedt. Dan grijp je pas écht in. Dit is halfbakken be leid. In landen waar ze wel rigoureus hebben ingegrepen, zoals China en Nieuw-Zeeland, hebben ze hun zaken beter op orde. Persoonlijk heb ik nu wel meer rust in mijn hoofd in deze peri- ode. Ik voel minder de behoefte om weg te gaan. Ik probeer vrij veel te bewegen, door elke dag zo'n anderhalf uur naar buiten te gaan. Ik wandel 60 tot 70 kilome ter per week. Ik werk in de internationale IT- wereld. We ondersteunen grote infrastructurele en energiepro jecten met het leveren van soft ware, zoals bij de aanleg van de Fehmarnbelttunnel tussen Duitsland en Denemarken. Eén of twee keer per week ga ik naar ons kantoor in Utrecht. Dat is niet inspirerend, want er zitten weinig mensen. Geschei den van elkaar werken, is een grote uitdaging. Normaal zit je met elkaar in één vergader ruimte, schrijf je dingen op een flip-over en is er meer interactie. De hersenen worden in een be paalde stand gezet om in een creatieve sfeer problemen op te lossen. Nu praten projectleden vanuit de huiskamer tegen elkaar aan. Ik probeer zoveel mogelijk buiten te zijn om fris te zijn in mijn hoofd Dat is lastiger om te managen. In een videovergadering gaat het al leen over de zakelijke kant van het verhaal. De human interest is tot nul ge reduceerd. Als je elkaar fysiek ziet, vraag je meestal hoe het weekend was, hoe het met de kinderen gaat. Dat sociale aspect is weg als er een beeldscherm tussen zit. Koffierondje ,,Ik geef nu veel presentaties on line. Dan probeer ik ook een half uur extra te nemen voor social talk, een soort virtueel koffie- rondje. Met de eenzaamheid valt het mee. Ik krijg wel meer energie van mensen om me heen. In het voorjaar was het fantastisch weer. Ik zat lekker thuis te werken met openstaande deuren of in de tuin. De komende maanden kun je dat wel vergeten. Het is eerder don ker, dan is het energieniveau la ger. Daarom probeer ik tussen door zoveel mogelijk buiten te zijn om fris te zijn in mijn hoofd. Buiten staat de wereld stil. Daardoor worden prioriteiten duidelijker en ligt in deze periode de focus veel meer op dingen die je wél kunt doen en die belang rijk zijn, zoals familie. We probe ren elkaar in kleine kring te blij ven steunen en lichtpuntjes te blijven zien.'' molenaar donderdag 26 november 2020 De huidige 'lockdown light' in Duitsland wordt verlengd tot minstens 20 december. De con tactbeperkingen worden aange scherpt, maar er is een versoe peling rond kerst en oud en nieuw. Caspar Naber Rotterdam/Berlijn ,,Een videovergadering is vooral zakelijk. Human interest is tot nul gereduceerd." foto arie kievit Tonny van der Mee Sliedrecht - Michel Kraaijeveld Nu met minimaal bij een thuisofferte! Kies voor een veilige douche van Molenaar! Ziet u op tegen alles wat een nieuwe douche of badkamer met zich meebrengt? Bij Molenaar is dat niet nodig. Onze douches plaatsen we in 1 dag en we ontzorgen u van thuisadvies tot en met montage, vanzelfsprekend volgens de RIVM-richtlijnen. Profiteer nu van onze thuisadvies korting van minimaal 500,-* Benieuwd naar onze oplossingen? Bel 0341 - 23 23 00 voor de gratis brochure of kijk op www.molenaar.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 13